מאיפה כל הפנאי הזה?

בין חיפושי עבודה לפעילות בנושאים חברתיים והמאגר הביומטרי אני לא יודע מה אעשה ביום שאמצא עבודה ולא אוכל יותר למצוא פנאי למה שבאמת חשוב בעיני, כי מה שחשוב בעיני לא מכניס כסף. אני מקנא ולפחות מתפעל מאנשים שיכולים להרשות לעצמם נגד כל התנאים שמכתיבים החיים, ללכת להתנדב לפעילויות חשובות…

לי ולזוגתי יש תיאוריה. במדינת ישראל מעמד הביניים משלמים כ"כ הרבה מיסים, דווקא בגלל ששם האקדמאים והאנשים שיכולים לשנות משהו. המערכת מכוונת להחזיק אותם בדיוק עבדים לג'וב במידה שלא ישאר להם פנאי להלחם על זכויות אזרח, להיות בקשר עם החברים, או לפתח תחביב. זו פשוט מעבדה שכזו לחיות בכלוב, לגרום להם להיות עסוקים כל היום כדי שלא יוכלו לעצור אפילו להתעניין בנושאי חברה ורווחה, תחנות חשמל פחמיות, או אילו לסדר כמו שצריך את ענין ההשקעה בקרן הפנסיה הנכונה ולהציל בזמן את הכסף כשהשוק מתמוטט. פשוט להיות עבדים קטנים ממושמעים של השיטה ולא לצייץ כשלוקחים לנו את טביעות האצבע, קרקעות ציבוריות ולא משאירים לנו פנאי להתארגן ולהזיז משהו.

5 תגובות בנושא “מאיפה כל הפנאי הזה?”

 1. אני אגלה לך את "הסוד" שלי. לא יותר משמונה וחצי שעות עבודה בתשלום ליום. בשעות גמישות. לכל אחד מבני הזוג.

  מאפשר לגדל ילדים וגם לעסוק בדברים החשובים האחרים.

  ועוד דבר. לחיות בסביבה שמעודדת את הדברים החשובים – יותר מאשר את תרבות הצריכה.

  1. ספר לי על זה 🙂

   אני בהחלט לא איש תרבות הצריכה, ואני לא מחפש לגור בסביבה כזו. ספציפית נראה לי שיש לך יופי של עבודה – חשובה ואני מקווה שגם מהנה (וסתם שתדע, אתה אחד מהאנשים שאני מעריץ בשקט מרחוק, מכמה סיבות, אבל זה לפעם אחרת).

   הבעיה שלי כרגע, כאמור, היא שאין לי הכנסה, ועדיין אני פרוס דק בין יותר מדי עיסוקים ופעילויות, ולמידת נושאים לקידום הפעילויות, כולי… איך אספיק משהו אם אצטרך להתייצב פתאום באיזה משרד כל בוקר? אופפפף…

 2. אני בטוח שדרומי יוכל להסביר את זה יותר טוב אבל התאוריה שלך ושל זוגתך מתאימה לכמה תאוריות נאו מרקסיסתיות. גם לי יש הרגשה שזהו סוג של מנגנון שליטה. לבן אדם נורמלי יש בדיוק זמן לעבודה וקצת טיפול בילדים. אם יש לו קצת אקסטרה מיד יסבירו לו באמצעי התקשורת שהוא חייב לצרוך משהו חדש שהרדיפה אחריו תיקח את השארית. במקרה הזה הבן אדם יהיה מבסוט שהצליח לגמור את החודש ובטח לא יהיה לו זמן למשהו חתרני. לצערנו זה משאיר את ההשפעה לבעלי האינטרסים ורק לפעמים לאלטרואיסטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *