שדרוג וורדפרס 2.7

הוירוס הזה, שידרוגיטיס, מסתובב הרבה. אנשים רצים לשדרג בלי לבדוק אם יש או אין הוראות איך לעשות את זה. כששדרגתי אתמול שת הבלוג הלכתי לפי ההוראות באתר הרשמי באנגלית כי לא הייתי בטוח שמה שיש בויקי הישראלי מעודכן (הוא כן) וכיוון שגרסא 2.7 משוויצה שהיא תכנון יסודי מחדש של כל המערכת פחדתי ששדרוג לא זהיר (בעבר הייתי פשוט מעתיק גרסא על הקודמת) עלול להדפק. במקרה השדרוג שלי הלך חלק אבל גל מור למשל נתקל אתמול בבעיות. זה רק מקרה אחד שאני יודע במקרה מהטוויטר, אני מקווה שאחרים לא נתקעו גם. אז הנה שירות קטן לציבור, מה עבד בשבילי:

* שדרגי את כל הפלאגאינים שדורשים שדרוג.

* גבי את מסד הנתונים. יש המון דרכים לעשות את זה, אני כמו גיק ממוצע עשיתי את זה משורת הפקודה עם mysqldump.

אופציונלי: בשלב הזה שמתי לב שהגיבוי ענק, והצצתי לראות אילו טבלאות אוכלות מקום מיותר. העפתי טבלאות של פלאגינים שאינני משתמש בהם יותר במו פיירסטאטס וbad bevavior, וגיליתי שעדיין יש המון זבל מיותר בטבלת wp_options. הבעיה ידועה אבל לא תטופל. הפתרון לפחדנים יכול להיות התוסף הזה, אבל למי שיש בייצים לשלוח פקודות SQL ישירות אפשר לעשות:

DELETE FROM `wp_options` WHERE `option_name` REGEXP '^rss_.{30,}';
OPTIMIZE TABLE `wp_options`;

(לי זה חסך כמעט 5 מגה בטבלה, ואולי שיפר ביצועים)

* ארזי טארבול (או זיפ) של כל קבצי הבלוג.

* כבי את כל התוספים.

* גיבוי שני של מסד הנתונים, שיהיה…

* מחקי את wp-includes ו-wp-admin.

*העלי את קבצי וורדפרס החדשים.

* גלשי לבלוג וודאי שהוא חי, הכנסי לעמודי הניהול והריצי את העידכון למסד הנתונים שיוצע לך, והדליקי חזרה את התוספים שאת באמת צריכה.

בהצלחה! 🙂

10 תגובות בנושא “שדרוג וורדפרס 2.7”

 1. יש לי בעיה קטנה עם הבלוג שלך, אני מנחש שהיא לא רק שלי, ועדכון תוכנה נשמע כמו זמן טוב להעלות אותה — העיצוב שלו ברוחב קבוע, כך שגם אם החלון צר יותר, הטקסט לא מסתדר בהתאם, אלא פשוט ממשיך אל מעבר לגבולות החלון.

  מאחר והרוחב בכ"ז לא כזה גדול, זה כשלעצמו לא נורא, אבל משום מה, בקונקי (3.5), כשהחלון צר מדי, לא מופיע פס גלילה לרוחב. בשועל כן, אבל בקונקי לא. בד"כ אני דווקא עם השועל, אבל רסס אני קורא ב-Akregator, כלומר, לכל צורך מעשי, קונקי בחלון צר. אם אני לא פותח את הדף במיוחד בשועל, אני מפסיד את סופי השורות.

  אני לא יודע אם הבעיה ב-CSS שלך או בדרקונית, אני יודע שהיא מפריעה לי. אם תוכל לעשות משהו בעניין — או להסביר לי איך אני יכול — אודה לך רבות.

  1. ראשית נשמע כמו באג בקונקי שאין גלילה.

   שנית לגבי רוחב, אני לקחתי הנחה פרועה שכולם בימינו כבר עובדים עם מסך ברוחב 1024 ומעלה ולא 800 וחגגתי על רוחב שמאפשר לי לשים כותרות יפות של התמונות שלי ב900 פיקסל. אם לא זה אז אולי הרוחב היה דינאמי… אולי אתה עובד ברזולוציה לא מתאימה למסך שלך?

   אם יש משהו שאתה יכול לעשות בענין? אהמ… אולי יש בקונקי פיצ'ר הקטנה כמו "CTRL -" ו- "CTRL +" של השואש? או אולי תוסף כלשהוא כמו Stylish שנותן לערוך פרמטרים בCSS של אתרים מסוימים באופן קבוע? אני לא השתמשתי אף פעם כבד בקונקי אני חייב להודות. התמכרתי לשואש לפני שנים 🙂

 2. אני משתמש במסך עם רוחב 1280, אבל המעטפת של Kontact ורשימת הפידים של Akregator, ביחד, לוקחים בערך שליש מהרוחב. אולי אני פשוט צריך מסך חדש… אני דווקא אוהב פונטים גדולים.

  תודה בכל אופן,

  שי.

 3. צרות של מסכים 🙂

  נו, אז מקפלים רגע את אקרגטור הצידה או משהו. איך אתה מצליח לגלוץ' בפס כל כך צר? 🙂

  חוצמזה, התוכן המלא של הפוסטים נמצא בRSS, אז לא יותר מהיר וחסכוני לקרוא את הפוסט בלי לקפוץ לאתר המקורי? כך אני קורא את רוב הפידים שלי בGרידר.

 4. לא, אני בד"כ לא פותח את העמוד בדפדפן בזמן שאקרגטור פתוח; אני אומר לאקרגטור להציג את העמוד של הפוסט, בחלון הקריאה.

  הייתי מחליף את הפיד להציג את הטקסט בשמחה, אבל הפיד שאני קורא הוא של הפלנט, ושם יש גם פידים שלא נותנים טקסט מלא.

  נותר לי לבחור בין פידים שלא-כל-כך מתאימים לי, לבין אתרים שלא-כל-כך מתאימים לי… נראה שאכן, הברירה הנכונה היא לקנות מסך רחב.

 5. אפשר להחליף דפדפן, אפשר לדווח על הבאג, אפשר לערוך את הקוד ולתרום פאץ' תיקון בעצמך… מכל הפתרונות האלו אתה מסיק שעדיף להוציא כסף על מסך חדש? 🙂

  לא שיש לי ביקורת. מסך עם יותר רזולוציה זה תמיד אחלה. כשתזרים המזומנים שלי יחזור להיות חיובי אני רוצה לקנות לי דל 2408. יאם.

 6. להחליף דפדפן — לא, מדובר בלהחליף קורא רסס. אני לא כל כך רוצה.

  לטפל בבאג — אולי אפשר, אבל אין כל כך טעם לעשות את זה על ענף 3.5 של KDE. אבל אתה צודק, צריך לבדוק מה קורה ב-KDE4.

 7. לאחר בדיקה: גם נראה שהבאג חי טוב ב-KDE4, וגם עולה חשד שהוא קשור לענייני כיווניות — ב-paalam המקורי הוא לא מופיע. נראה לי שיש לי עבודה (אם כי כרגע העבודה עם המשכורת תופסת קדימות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *