עוד ארוכה הדרך

חיים בכה אתמול. אשכרה בכה. טרכטנברג הצליח לייאש אותו. אני לא תליתי במנואל תקוות אז דווקא הופתעתי לטובה. 60 מליארד הוא שלף בלי לפרוץ את התקציב, זה מכובד מאוד. הדו"ח לא מכסה את כל הצרכים והדרישות, והוא מעודד הפרטות, והוא לא יוצא לביטול חוק ההסדרים, והוא לא דורש יישומים מיידיים, ובכלל לא ברור שאפילו רבע ממנו ימומש. זה בסה"כ דו"ח. דו"ח שלא הזמנו, שלא היה מטרת המאבק, שמשמש למשיכת האש מהאנשים שהביאו אותנו אל המצב הזה. המחאה, עם דו"ח יונה/ספיבק, עם חצי מליון היוצאים לרחובות, צריכה להמשך. אנחנו צריכים להמשיך להפגין כל סופ"ש. אנחנו צריכים, מה לעשות, גם לנסות להקדים את הבחירות, אנחנו צריכים לחזק את הנציגים של הגישות האלו בכנסת (חנין, גילון, הורביץ ו(גאלפ!) יחימוביץ'), ולעודד לא פחות את האנשים שתמיד דיברו על הנושאים האלו בבסיס המצע שלהםאנשי התנועה הירוקה. הסקרים מנבאים להם היום 3-4 מנדטים בבחירות הבאות, בואו נעשה מזה 10. אני מאיץ בכל קוראי להתפקד ולתרום להם. הכנסתם לכנסת היא גם לא המטרה, אבל לדעתי הם האופציה הכי נקיה, חסרת קבוצות לחץ של קיבוצים וסקטורים, ומבוססת עמדות המגובות במדע שאני סומך עליה שתפעל למען ההגיון ולא מלחצים פוליטיים.

בהקשר רופף לזה, הערב תהיה פגישה בהאב להצגת הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות, שכולנו מקווים שיתרום להגשמת הרעיונות החברתיים, כלכליים והסביבתיים שהתנועה הירוקה וגופים דומים מקווים להוביל.

3 תגובות בנושא “עוד ארוכה הדרך”

  1. אנשים חדשים בכנסת זה בהחלט פתרון ראוי. אני דווקא לא כ"כ כועס על ההרכב הנוכחי, אפילו לא על אנשי השלטון הנוכחיים (חוץ מליברמן). בעיקר מרגיזה אותי סוג הקואליציה שהם בוחרים לייצר על פארש.

  2. הי אגם, ברוך הבא.
    חוששני שזו לא רק הקואליציה, המשנה הכלכלית של ביבי הביאה אותנו לאוליגרכיה הזו, לחוסר השיוויון הקיצוני ושכבת העוני העבה. יכול להיות שהוא באמת האמין שהוא ייצור פה שוק חופשי, ולא מבין שהדינמיקה הזו עשתה את ההפך – רק שבמקום שהכלכלה תעבור מניהול המדינה לניהול העם היא עברה לניהול 13 פירמידות כוח. זה משהו שחברי שלושת הקואליציות האחרונות היו שותפים לו במיוחד (למרות שאת המגמה החלו לפני כ20 שנה). אנחנו צריכים אנשים חדשים, אבל ספציפית עם גישה אחרת (שליש מהכנסת הנוכחית הוא חכ"ים "בתולים" וזה לא הזיז כלום) ובלי לחצים פוליטיים וסקטורים נושפים בעורפם. אני רוצה להאמין שהתנועה הירוקה הם התשובה, כי אני לא רואה שיש מספיק אנשים רציניים בכנסת כרגע שיוכלו לעשות שינוי. אין אף אחד שמצליח לארגן את האופוזיציה כראוי, אפילו לא בשביל לארגן הצבעה חוסמת לכמה מהחוקים האיומים שעברו פה בקדנציה האחרונה עם גוש קטנטן של מצביעים בעד – פשוט מסתבר שגם הקואליציה וגם האופוזיציה לא מגיעים לכנסת להצביע, נקודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *