מועצה מקומית "חלם"

תמיד חשבתי ש"חלם" זה שם מצוין לעיירה בהולנד…

החל משלשום, בשקט בשקט, החלו בהולנד להנפיק פספורטים ביומטריים, והכוונה היא לאגור את המידע של סריקות האצבע לשימוש המשטרה. בינתיים אין את התשתית למאגר מרכזי אז הם נצברים במועצות המקומיות עד שימצא פתרון

נרגעתי. ישראל כבר איננה הדמוקרטיה הראשונה שמובילה את אזרחיה כצאן לטבח. חתכו אותנו בסיבוב והגדילו לעשות. אני מסכים שדרכונים אינם תעודות זהות, אבל מאגר אצבעות לשימושה האוטומטי של המשטרה זה רף חדש ומעיק. אני מקווה שלא יקרה שם שום נזק לאף אדם, אבל אם כן – אני מקווה שזה יקרה לפני שיהיה מאוחר מדי לעצור את היישום של החוק הדפוק שלנו בארץ.

2 תגובות בנושא “מועצה מקומית "חלם"”

 1. קצת מאוחר, אבל רק הערה:
  בהולנד יש כבר מזמן דרכונים ביומטריים, ואני משער שגם בשאר האיחוד האירופי. התצלום של בעל הדרכון מעובד והמידע מאוכסן בצ'יפ שנמצא בדרכון. בגלל זה יש כל מיני דרישות משונות כמו צילום עם רקע אפור, ועוד כל מיני דברים כאלה:
  http://www.netherlands-embassy.org.uk/passports/index.php?i=140
  עכשיו אני רואה שירדו מהעניין של רקע אפור.

  החידוש בכתבה הוא כמובן שעכשיו הדרכון יכיל גם מידע על טבעיות אצבע.

  1. מאוכסן בצ'יפ כן, אבל מאגר מרכזי לא, בוודאי שלא מאגר מבוזר ומבורדק שכזה…

   רקע אפור אינו דרישה משונה, אבל יותר חשוב שהרקע יהיה אחיד ולא מצועצע, הפנים מביטות קדימה וללא צללים מיותרים וכולי, כדי שאפשר יהיה לדגום מקסימום מידע ביומטרי מהתמונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)