כמה אייטמים מרצפת חדר החדשות

כמה שאני עסוק… אוך! לא יוצא לי להציץ בגרגרן הרססים שלי, אלא אם באיחור ניכר. הנה כמה אייטמים שצדו את עיני ולא יודע כמה שמו לב אליהם…

* גוגל עשו ללקוחות שלהם "ויברח" וכיבו את השאלטר על הסרטים שמכרו עד היום אונליין. אם אין שרת DRM אי אפשר להקרין והלקוחות לפחות פוצו במעין זיכוי קטן של מה ששילמו על הסרטים האלו. אם רשימת המעוצבנים של לקוחות ITUNES לא היתה מספיק ארוכה, קיבלנו עוד הוכחה שDRM זה רע.

* הרב יעקב אריאל של ישיבת "בית אל" מצטרף לדעת הרב דב ליאור מקרית ארבע בפסיקתו לפני חצי שנה שמותר להולך רגל לחצות באדום בשבת וחג "כשאין סכנה". כמה פעמים הייתי במרכז ירושליים בערבי שישי ללא תאורות רחוב באמצע קינג ג'ורג' (הפסקת חשמל או חסכון בתקציב העירייה?), וכמעת דרסתי חרד בקפוטה שחורה וללא מחזירי אור שהלך בהתרסה במרכז המסלול? לא סופר כבר. "ונשמרתם לנפשותיכם מאוד מאוד" לא תופס כבר כמו פעם.

* אחלה דרך להתחיל את חיי הנישואין: זוג שהתחתן באופקים "דפק מסיבה" יקרה של כ180 אלף ש"ח. למרות שמצד הכלה הגיעו יותר אורחים סוכם מראש (בחוזה חתום!) שהורי החתן ישלמו למעלה משני-שליש מחיר הארוע (כנראה יש להם יותר בבנק). בסוף המסיבה שמו הורי החתן את הכסף ביד מעלי האולם אבל הורי הכלה דפקו ברז. לטענתם הם התנגדו כל הזמן לנישואין וטענו ש"השידוך השפיל אותם". גם אני הייתי מרגיש מושפל אם ביתי הייתה מתחתנת למישפחה עשירה משלי ומזמין למעלה ממספר האורחים שלהם ולא משלם על זה. באמת לא בסדר. במשפט הציגו את החוזה ותמונות של אב הכלה המאושר רוקד ומנשק את אבי החתן מאושר. השופט פסק לאידיוט לשלם להורי החתן 66 אלף ש"ח במקום ה50 שממילא היה חייב לפי החוזה. אני בתור הכלה הייתי מנתק ומכחיש כל קשר עם זוג הורים כזה מטומטם ורשע. פשוט מדהים.

* המערכת המוניטרית של סקונד לייף מתפוררת. מישהו מופתע? אפילו בעולם אידאלי בלי נכים ומקרים סוציאליים, צבא, מערכת משפט וחינוך – קפיטליזם טהור פשוט לא עובד :-)

* המחזמר "אבניו Q" תורגם לעברית והשבוע החלו החזרות בבית לסין, בין המשתתפים עידן אלתרמן ומיכל ינאי.

9 Replies to “כמה אייטמים מרצפת חדר החדשות”

 1. לגבי גוגל – נא ראה את הפוסט של דובי בנושא:
  http://iods.blogli.co.il/archives/240

  צריך רק לבדוק אם הרבנים הגדולים האלה שפוסקים כל מיני שטויות גם הם עוברים באדום. האמת נראה לי שמשטרת ישראל צריכה לחלק קנסות לכל החוצים באדום, ולפנות לבית משפט בנוגע לפוסקים המזלזלים בחוקי התנועה והמדינה.

 2. מהכתבה של פורבס משתמע שהעסק נכנס לצרות ברגע שהם התחילו להגביל את השוק החופשי ומנעו הימורים. המסקנה – זוזו מהדרך ואל תפריעו :)

 3. אני בכלל לא הבנתי למה לכל הרוחים והשדות קהילה זסיונית ונונ-קונפורמיסטית מוכנה לקבל את הקטע הזה של דולרים או כל כסף שהוא ולא להסתפק בדרכים אחרות ליצור אוטופיה. צרות מוחין מסוימת, או כניעה לצרות העין של מפעילי האתר?

 4. אני לא ממש בקיא בהלכות סקונד-לייף, אבל מאחר שעבורי כסף הוא ביטוי של משהוא אני בהחלט לא חושב שזו צרות מוחין. אם נקבל את ההנחה שכסף מייצג ערך, שנוצר על ידי פרי עמלו של משהוא, אז בהחלט – הרעיון להגביל את היכולת של אנשים לסחור פוגעת בכלכלה ובקהילה שנוצרה שם.

 5. זהו, שהלינדן-דולרים האלו לא מייצגים פרי עמל של אף אחד, הם מייצגים את כמה שהוא שילשל לקופת לינדן-לאבז דרך פיי-פאל.

  יצרו כאן חברה אלטרנטיבית, בלי צרכי רפואה, תזונה, צבא… נותנים לך כאן הרבה אשליות אחרות לשחק איתן, ולמרות הכל משאירים אותך בכלא קטן – כל האביזרים והיכולות בעולם הזה הם עדיין בידי לינדן לאבז, האח הגדול, בבעלותם הבלעדית למעשה, ואתה משלם להם כסף טוב על נדל"ן וירטואלי ושאר שטויות. זה בעיני עוצר את היכולת של המשתתפים להשתחרר לחלוטין ןלהמציא עולם אחר, והנה זה חוזר לנשוך אותם בתחת, זה הכול :-)

  כמובן הכל עם גוש מלח גדול… אין בסקונד לייף שום דבר הרי שאינו על שרתי החברה או משהו מעבר למה שהתוכנה מאפשרת. אם זו הייתה איזו רשת P2P מתוחכמת (ולבטח תהיה יום אחד), אז קונספט הכסף האחיד היתה נראית בעיני למגוכחת לחלוטין.

 6. הערה קטנה לגבי המעבר באור אדום: זה אמנם לא דבר חדש, אבל מזעזע אותי בכל פעם שאני רואה את זה, ושוב – זה נוגע לחינוך. כמה פעמים נסעתם לכם בעיר, וראיתם אבא או אמא לוקחים את הילד הקטן שלהם ביד (ילד שכבר יודע ללכת ולהבדיל בין טוב לרע, או לפחות אמור לדעת להבדיל), ורצים מהר מתחת לגלגלים של מכונית נוסעת, שלא במעבר חציה? איפה הקנסות במקרים כאלה? איך נותנים לאנשים האלה לעשות ילדים בכלל? אפשר אולי להקים חברה חדשה שבה יינתנו רשיונות לעשיית ילדים לפי מבחני יכולת חינוך בסיסית? אולי סקונד לייף יכולים להרים משהו כזה? אני כבר ממש מרים ידיים לגבי החברה שלנו. שייצא משהו אחד חיובי מחברה אלטרנטיבית, לא?

 7. במקום לכתוב תגובה החלטתי לזרוק אתגר, מה דעתך לבקש את תגובת הרב יעקב אריאל? כך גם תשיג הגינות עיתונאית, וגם תהיה הראשון שמקבל תגובה של רב לפוסט בבלוג.
  לכבוד הרב יעקב אריאל,
  שלום רב,
  קראתי את פסיקתך על כך שמותר לחצות כביש באור אדום בשבת, ובתור אדם חילוני שנוסע בשבתות אני מאד מוטרד ממנה. כמה פעמים כמעט קרתה לי תאונה בשבתות בגלל אנשים דתיים שחצו את הכביש בחוסר זהירות, הבעיה מחריפה כשמי שחוצה את הכביש לבוש בשחור, וחוצה את הכביש בלילה. אמנם הרב סייג את הפסיקה שלו במילים "אם אין סכנה", אך לדעתי בנושא כה חשוב ומשמעותי אין לנקוט בלשון רכה המשתמעת לשני פנים. אני בטוח שכרב דתי, הרב מודע ומכבד את את הערך היהודי של "ונשמרתם לנפשותכם מאד" ולכן פסיקה זו תמוהה בעיני.
  פרסמתי את הביקורת שלי על פסיקה זו באינטרנט, והייתי מעוניין להביא שם את תגובת כבודו להשגותי.
  בברכה
  עירא אברמוב
  בשביל שלא תתאמץ, הנה הכתובת
  הרב יעקב אריאל הרצל 47 רמת-גן
  זה צריך להיות מעניין, טרקבק מדואר רגיל…

 8. אני אומר שקטונתי מלהיות מחנך הדור, ובוודאי גם לא מחנכם של רבנים, ולא חסרים תחומים שבהם לדעתי ראוי להם ליטול קורה מבין עיניהם.

  http://www.zak.co.il/tddpirate/2007/02/04/rabbi-eliashiv-declared-war-on-the-deaf/

  פסיקות רבות יוצאות לפעמים באושות בטרם היוולדן, ולא אנסה לדלות מתוכן אחת אחת ולקבל עליהן תיקון. אני לא כתב עיתון, אני בלוגר "פאסיבי" ומתאים לי להשאר כזה.

Leave a Reply