גאווה ודיעה קדומה

חשבתי ברצינות לנסוע לירושלים למצעד היום. זה כבר מזמן לא מאבק על זכויות להטב"ים אלא מאבק על מדינה חילונית ושפויה. הקיצונים מבעירים את ההמונים ועכשיו גם לא בוחלים בפגיעה בטבע כדי להדגים איזה אלימות הם היו מתים להרשות לעצמם להגיע, והמשטרה מעריכה שהם גם מסוגלים.

אני מאוד רוצה להפגין היום, ולמחות על המכות החוזרות והנשנות שחוטפות זכויות האזרח שלי, אבל האמת היא שאני מת מפחד מהעצרות האלו…


מצחיק? תחשבו עוד פעם. יש אדיוטים בכנסת שעדיין חושבים שהומוסקסואליות זו בעיה שניתן להגמל ממנה.

ובנושא קרוב-רחוק, חנית ורבים אחרים כותבים על איך שהמדינה מאבדת דמוקרטיה וחופש כל יום. בדיוק הרגע קראתי שגם ת"א תהפוך להיות עיר ללא פרטיות. על זה בדיוק ההרצאה של דוקטורוב מדברת – איך שהמצלמות בלונדון לא עוצרות ולא מאטות את הפשיעה. פושעים נעצרים אחרי מעשה ומפנים את הרחוב לפושעים אחרים, אבל את הכסף הזה אף אחד לא משקיע בחינוך כדי למנוע את הפשע מראש.

8 תגובות בנושא “גאווה ודיעה קדומה”

 1. כל אחה"צ ניסיתי להבין מה המשוגעים האלה חושבים שהם עשויים להשיג ע"י הצתת עמק המצלבה. אילו לפחות היו מנסים להזיק לגיא בן הינום, הרי שהיה בזה מסר חתרני כלשהו…

 2. תשמע, אני מבין למה אתה מתעצבן מזה, אבל מצד שני, יש בזה גם צד חיובי. זה לא שהמצלמות יכוונו לחלונות של בתים. אין פה ממש פלישה לפרטיות. עניין המצלמות עזר לנקות את ניו יורק, וזו הסיבה העיקרית שאתה יכול ללכת שם היום בלי פחד שישדדו אותך. זה מחיר שאתה משלם בשביל ביטחונך האישי. אמנם תל אביב רחוקה מלהיות ניו יורק או וושינגטון די.סי, אבל עדיין יש בעיות בעיר הזאת.
  אין פתרון מושלם לעניין הזה. לכל דבר יש מחיר. אני לא חושב שיש פה הפרעה של ממש לפרטיות, כי מה שאתה עושה ברחוב בכל מקרה לא ממש נופל תחת ההגדרה הזאת. אם אתה עושה משהו בציבור (הליכה, סקס באוטו או שוד של פיצוציה), אתה צריך לקחת בחשבון שיראו אותך אנשים מסוימים. אם אתה מבצע עסקת סמים כלשהי, או בכלל עובר על החוק, רק טוב ייצא מזה שיתפסו אותך.
  בקיצור – אני לא ממש רואה את הבעייתיות במצלמות ברחבי תל אביב. אני חושב שאם ככה יצליחו למנוע אלימות, או להגיש עזרה לאנשים, זה שווה את זה.

  1. המצלמות לא ניקו את ניו יורק, רודי ג'וליאני עשה את זה ע"י אכיפה מחוזקת של החוק. אמרו שהוא פאשיסט ונותן יותר מדי כוח וחופש למישטרה אבל התוצאה הסופית היא ירידה של עשרות אחוזים בהרבה סוגי פשיעה. יש כאן ענין של טיפול במחלה קיימת ויש ענין של טיפול מונע. לרשת במצלמות זה בשום אופן לא טיפול מונע.

   לונדון לעומת זאת מרושתת בערך במצלמה לכל 5-10 בני אדם. לפני שנה קראתי שהיה מדובר ב2 מליון מצלמות פרושות על העיר(!!!) והיד נטויה. פשעים לא נמנעו ומצלמות לא הרתיעו אף אחד. כמה פושעים נתפסו לאחר מעשה אבל לקורבנות זה כבר לא עזר וכמות הפשיעה לא ירדה. הטיעון של "אם אתה אזרח ישר אז מה אכפת לך שיעקבו אחריך" הוא קלוקל ואוטופי. אם החומר נמצא שם הוא יכול לשמש נגדך בדרכים יצירתיות שאתה לא רוצה לדעת. למשל יום אחד המשרד להגנת הסביבה מוציא חוק שכל מי שנתפס מלכלך ברשות הרבים כולל חמש שנים אחורה חייב בקנס, ומוציא בצו בית משפט את כל הפעמים שעישנת ברחוב (כי מאז זה יצא מהחוק) או לעסת מסטיק ועכשיו מכניס לך דו"ח רטרואקטיבי (וזו דוגמא פשוטה). תחשוב על חברות הביטוח קונות את המידע על הקניות בכרטיס המועדון שלך בסופר, מגלה שאתה קונה מוצרים לא בריאים ומעלה לך את פרמית ביטוח הבריאות? כל חדירה כזו לפרטיות חוזרת לנגוס לך בישבן כשאתה לא מצפה לה, והיו דברים מעולם.

   בית המשפט העליון שלנו, נתן פסיקות חלקיות אבל לא מקיפות לגבי זכות האזרח לפרטיות, ולא ברור שאכן יש לנו אותה. אני מאמין שבהחלט יש מה לפחד.

 3. לגבי הומוסקסואליות – זה שיש אנשים שחיים איפושהו בימי הביניים מבחינה מחשבתית, זו אכן בעיה. אני מפחד מהיום שבו אנשים כאלה ישלטו בנו. תהיה לי בעיה הרבה יותר רצינית אם הילד שלי יהיה צמחוני, מאשר אם הילד שלי יהיה הומו. בכל מקרה, אני חייב להוסיף משהו לעניין המצעד עצמו. אני חושב שהקהילה ההומו-לסבית יורה לעצמה ברגל עם כל מצעד כזה. זה שיש דיון בעניין – מקובל עליי. זה שהם רוצים להתריס נגד חוסר ההבנה של כמה חרדים – גם מקובל עליי. מה שלא מובן לי, זה למה לעשות את המצעד בכלל. אתה לא רואה את הנכים עושים מצעדים כל שני וחמישי, אתה לא רואה את החילונים או כל קבוצה אחרת מצדיעה לעצמה כמו שהקהילה הזו מצדיעה לעצמה. במבט מסוים, זה נראה לי מאוס לא פחות מהחדשות לבקרים על גאידמק. בשביל מה כל העניין הזה? הלל עצמי? הרי חלק אדיר מהצועדים הם בכלל סטרייטים לחלוטין. זו פשוט עוד מסיבה. לקרוא לזה מצעד זה יפה, אבל למה לא לאחד את כל העניין למשהו חד שנתי, כמו פורים, או משהו בסגנון ולגמור עם זה. הקהילה ההומו-לסבית ממאיסה את עצמה על האזרחים, בדיוק כמו שהפנתרים השחורים המאיסו את עצמם לפני 30 שנה. שום מהפיכה של ממש לא תיוולד מהמצעדים. פעילות אמיתית עושים בחדרי-חדרים, ולא ברחוב.

  1. וזו היתה גם הביקורת שלי נגד המצעד בשנה שעברה – הצבעוניות המוחצנת הזו מעלימה את המסר החשוב מאוד. הבנתי שהשנה זו היתה צעדה שקטה ולא מכוניות הרקדה? לא עקבתי בעיתונות…

   על כל פנים, לא ברור שחסימת כבישים והפעלת כוחות משטרה על חשבון העיריה ומיסי אנשים המתנגדים למצעד זה הדבר הנכון כאן. אני לא חושב שיש מקום כאן לקחת בכוח תשומת לב שהיו מקבלים ממילא גם עם הפגנה נייחת ללא חסימת צירים ראשיים.

  1. לא יודע אם משוגע, אני לא מכיר אותו, אבל יש כל מיני סיבות לנטיה מינית כזו או אחרת, יש טראומות ויש חוסר איזון הורמונאלי ואולי הרבה דברים אחרים שאנחנו לא מכירים מספיק עדיין. לא כל אדם עם נטיות לא קונפורמיסטיות סובל מבעיות נפשיות, יש אנשים מאוד מאוזנים ושמחים שתורמים לחברה בטוח הרבה יותר ממני וממך ומאושרים בחייהם ומגדלים ילדים, רק מעדיפים את בני אותו המין. וגם מתוך אלו שפיתחו נטיה מינית שכזו בגלל טראומה חו"ח, לא ברור שהם יכולים "להרפא" בעזרת פסיכולוגיה, או להיות אנשים יותר שמחים או מועילים לחברה אם "ימירו" אותם.

   העובדה היא פשוטה: גם בטבע, כשלא מפרידים זכרים ונקבות, רואים בהרבה יונקים נטיות שונות. זה טבעי וקיים. משיכה אנושית היא הרבה מעבר להורמונים ופרומונים, היא גם המון אינטלקט והשפעה חברתית. עם נתוני פתיחה כאלו, כל אדם שיטען לדה-לגיטימציה של הומו-סקסואליות כמצב טבעי ולא "מחלה" פשוט משלה את עצמו ומעיד על אי יכולת לקבל את הטבע (האלוהי?) הפרוש לעיניו.

   אנשים שמתייחסים ללהטב"ים כמוקצים מסיבה דתית מתעלמים מעובדות הטבע ולא מקבלים את מה שאמור להיות יצירה של אלוהים ולכן ללא רבב.
   מצדו האחר של המתרס מי שמסתמך על עובדות מדעיות וטוען שהומוסקסואליות הינה מצב לא טבעי – מתעלם בעצם גם כן משלל ראיות שסותרות את המסקנה.

   מה שבטוח הוא שלאנשים יש רתיעה ראשונית טבעית ומובנת ממשהו ששובר כל כך את הבנתם את העולם לפי בית הגידול שלהם, השאלה רק איך הם יטפלו בתגובה הזו. הסטטיסטיקות מראות שלהומוסקסואלים אין נטיות לאלימות מינית יותר מסטרייטים, ואפילו אין להם סיכוי יותר גבוה לגדל ילדים הומוסקסואליים מאשר אצל זוגות סטרייטיים. הגיעה העת להוציא את הראש מהישבן ולקבל כבר את המצב כטבעי ולגיטימי ולחוקק את חוקי המדינה בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *