סנואודן וצביעות הממשל והעיתונות האמריקניים

הסנטורים האמריקנים טוענים שסנואודן בוגד, כי הוא גילה לכל העולם שהNSA מרגל אחרי כולם.
הNSA טוען שסנואודן שקרן, וכי הם לא מרגלים אחרי כולם.
המדיה ברובה מסכימה איכשהו עם שניהם ומתעלמת מהסתירה הבסיסית.
מדית החדשות האלטרנטיבית (כן, אני סופר כאן את קומדי סנטרל) מסכימה עם 55% מהעם האמריקני שסנואדן הוא גיבור אמריקני ומגיעה לו הגנת whistleblower, ואיתם כמובן גם דניאל אלסברג מגבה אותו ואת מאנינג.

רק 55%?! מי יכול להסביר לי למה המוני העם נכנעים למסרים המטעים של המדיה הקנויה? כמה שקופה צריכה להיות הצביעות שלסנטור או איש קונגרס כדי לא להבחר יותר? אני חכול עוד בערך להבין את הבחירה החוזרת במושחתים בישראל כשאין בחירה ישירה, אבל מישהו יכול להסביר לי איך זה קורה בארה"ב, ולמה מישהו חושב (שם או בארץ) שעם המון נבער כזה אפשר לשפר משהו עם דמוקרטיה ישירה?

בהזדמנות זו אני רוצה להביע את הערכתי לשלטון הגרמני שנקט עמדה, אפילו אם זו מחווה דיפלומטית ריקה כמו שטוען הביביסי, והביע את עמדתו נגד הטירוף.

7 תגובות בנושא “סנואודן וצביעות הממשל והעיתונות האמריקניים”

 1. רק 55%?! מי יכול להסביר לי למה המוני העם נכנעים למסרים המטעים של המדיה הקנויה?

  אני דווקא מופתע לטובה מהאחוזים. בארץ 90% לא היו מבינים את השאלה בכלל.

 2. 10%? אז אתה מסכים איתי.

  וחוץ מזה – אפשר לאמבד את קולברט בלי שהוא יתחיל כל פעם שאני פותח את הדף?

 3. בעיני הצביעות היא דווקא גלגול העיניים האירופי, ובינהם הגרמני. ה-BND עושה בדיוק אותם אותם דברים, ו/או משתמש במידע שהאמריקאים מספקים. ה-GCHQ בוודאי ובדוואי.

  וזה כמובן במדינות שבכלל מעניינות מישהו.

  רוסיה? סין? מדינות שמשתמשות עכשיו בסנאודן בתור כלי משחק הן אותן מדינות שמפתחות טכנולוגיות אפילו יותר חודרניות נגד אזרחיהן (או אזרחי מדינות אחרות), ואפילו לא מכסות את זה ב"שיקולי ביטחון". מאוד משעשע לראות בנאדם נמלט בשם חופש המידע, הדמוקרטיה וכיו"ב למדינות כאלו, בלי הנד עפעף, וקהל הוויקילינקסאים מריע לו, כי בעולם ההפוך שלהם, לקרוא אימייל של אדם שהוא אולי-מחבל-פוטנציאלי (ואני מודה: אולי גם אני ואתה) זה הרבה-הרבה-הרבה יותר חמור מאשר לאסור אנשים ש"מפיצים תעמולה הומוסקסואלית" וכל מיני אמנים מעצבנים כמו איי וייוויי.

  ובמילים אחרות, מחפשים את הלירה מתחת לפנס. לא מחפשת לעשות פה לגיטימציה ללכלוך, אבל כמות הלכלוך שיש במדינות שבהם סנואדן מבקש מקלט מדיני וכל מיני מדינות שבהן הממסד הפוליטי מביע זעזוע ותדהמה מן התכניות האמריקאיות עוברת את כל שיאי הצביעות.

  ברור לי שדעת המיעוט שלי הופכת אותי אוטומטית לפשיסטית, שונאת זכויות אדם וחוסמת פיות. אבל בואו לצד שלנו, טוב פה – כאמור ל-NSA היו מתקנים בהוואיי, לסנואדן הייתה חברה חשפנית, ואם העשן מן הסיגר של ביבי קצת מפריע, הוא עדיין לא מסריח כמו כל מה שפוטין מוציא מן הפה.

  1. א. העובדה שסנואדן בורח למדינות פחות דמוקרטיות מוזר ומעצבן גם לי, זה בוודאי לא עוזר ליחסי הציבור של הטיול-חובק-עולם שלו.
   ב. העובדה שמדינות אחרות עושות את זה או לא אינו רלוונטי, רלוונטי שארה"ב עושה את זה בוודאות נגד עקרונותיה וחוקיה שלה, והנשיא והמחוקקים בהסכמה עם זה.
   ג. אין לי מושג אל לרוסיה ומדינות אירופה יש חשק או תקציב לבנות מתקנים של יוטהבייטים להקלטת כל מה שקורה. אני מתאר לי שיש הרבה ריגול חיצוני והאזנה פנימית אבל סדרי הגודל כאן לא מזכירים כלום.

   בכל מקרה אני לא מבין איך דעתך הופכת אותך לפשיסטית, את בעד האזנות ונתינות במקום אזרחות?

 4. רק 55%?! מי יכול להסביר לי למה המוני העם נכנעים למסרים המטעים של המדיה הקנויה?

  אני עם מודי בעניין הזה.
  אני לא מבין למה אתה מתפלא. שאל כל ישראלי שעובד בארה"ב בשנים האחרונות (ליאור הקטן הוא דוגמא טובה…) – האמריקאים מטומטמים! בוקר טוב, אליהו!

  אחרת איך תסביר הצבעות לאנשים כמו ג'ון מקיין, שרה פיילין, ריק פרי או ה"גאון" התורן מיט רומני?!

  איך תסביר את הפופולריות של ערוצי הקונספירציה הבלתי-נגמרים למיניהם – כאלה שמאמינים בלב שלם שגוגל מקבלת כסף מנאס"א, כדי לבצע מחקרים על בני אדם מהחלל?! (אני נשבע לך – I am not making this up!), ושכל הכסף של גוגל מגיע למעשה מנאס"א ומסוכנויות ממשלתיות (וה"הוכחה": ההורים של ברין ופייג' הם מורים למחשבים וחלקם עובדים בנאס"א! וואו! וכן – הם גם מחנים את המטוסים שלהם במתחם של נאס"א! חתיכת הוכחה, הא?), שכל מטרתן לממן ניסויים בבני אדם.

  אבל עזוב את השוליים המטורפים – איך אתה מסביר את הפופולריות של ערוץ FOX, לעזאזל?!

  סורי, עירא – אבל 55% זה בהחלט נראה לי כמות סבירה (ואפילו הרבה מעבר למה שאני חשבתי) של אמריקאים שיבינו על מה בכלל מדובר.

  אני מסופק לגמרי אם ישראלים היו מגיבים אחרת, אם מצב זהה היה מתפרסם בישראל.
  והוכחה הכי טובה לזה היא המאגר הביומטרי. נסה לבדוק אם יש 55% מהישראלים שמתנגדים למאגר, או שיסרבו לחלוטין לתת אצבע, כשיגידו להם ש"זה לטובתם", זה "נגד הטרור" ושזה נועד "לעזור להם לקבל שירותים טובים ומהירים יותר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *