מה שיותר עמוק פחות כחוק

אתם יודעים שהחלום הרטוב של כל פעיל-גיק זו השקיפות המוחלטת שמנהיג ויוק קונדרה בארה"ב, אצלנו בינתיים קיבלתי היום תגובה ראשונה ממשרד התחבורה, והיא היתה בקשה לשלם אגרת בקשת מידע (93 ש"ח, מידע זה רק לאמידים). אמנם מידע אישי עלי הייתי מקבל בחינם ואילו מידע שאני מבקש רק כדי לדעת איך המידע הפרטי שלי מנוהל זו כבר שאילתא כללית, אבל לא אלך איתן ראש בראש. הן התחייבו לפי חוק לספק לי את המידע, ואני מחכה בשקיקה לקבל אותו. אני מדמיין את איריס דנינו ואפרת קילשטוק רצות כרגע במסדרונות "בנין ג'נרי" שבירושלים (נשבע לכם שככה קוראים לבנין) כדי לתת לי את השירות שביקשתי אך כה מבושש להגיע.

בינתיים בטיק עצבני מילאתי היום טופס תלונה במשרד התחבורה. כשלחצתי שליחה נאמר לי ש"אסור להשתמש בתו: , " – כלומר בלי פסיקים. אני בן עם הספר ואני לא אוהב לפסק לא נכון, אבל המלך פרדיננד פדהצור ציווה. החלפתי פסיקים במקפים. עוד "שליחה" ונאמר לי שחייבים ת.ז.. אני שומא לתת יותר מדי פרטים אבל אמרתי לעצמי "שיהיה", אבל ה"שליחה" הנוספת חזרה ואמרה ש"אסור להשתמש בתו: ' ". יכולתי להשבע שלא עשיתי את זה אבל הורדתי ארבעה סימני " שהיו שם, ושלחתי שוב. הפעם התבקשתי להפטר גם מסימני %. העפתי גם אותם. הטופס התקבל. ביקשתי לדעת למה המשרד עובד בניגוד לחוק הגנת הפרטיות וחוק המאגר הביומטרי. עכשיו מחכים.

9 תגובות בנושא “מה שיותר עמוק פחות כחוק”

  1. מכיר את בנין ג'נרלי, הוא בדאון-טאון ירושלים, ונדמה לי שזה הבנין שבו יושב גם הדואר המרכזי.

   אבל הם טוענים באתר שהם יושבים בבנין ג'נרי בקרית הממשלה, מה אעשה להם?

 1. ליבי ליבי לך. באמת. ברצינות.
  לא ירחק היום ואני אספר לך ולמאזינים עד כמה אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש הטמטום בקרב עובדי מדינה שמוכנים למכור את כל הפרטים שלך ושל סבתך עליה השלום שתהיה בריאה, תמורת ברית, אחווה ושיתוף פעולה עם האגף שבצד השני של המסדרון.
  אני כבר אוציא את זה. מיד אחרי שאסיים להתמודד עם הפנייה לתמ"ת מטעם סמנכ"ל משאבי אנוש שדורש היתר לפיטורי על אף כרסי המשתפלת. אני לא יורקת לבאר. עדיין. קודם נשאב את כולה.

 2. אה, וואלה? 🙂 כי לא תכננו לעשות כזאת.
  אתה באמת מחכה להזמנה מיוחדת אלינו הביתה? כי אני נרדמת בשמונה בערב והאיש עובד עד השעות הקטנות. אולי תבחר יום ותודיע לנו?
  (אפשר לחכות ליום שמש ואז נרשה לך לבוא עם בשר… 🙂 )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *