הרבה דברים קטנים


Creative Commons License photo credit: psd

שרון קוראת לזה מאבק יומיומי על שפיות, למען הריקנות‏. המאבק שלי בקורא הרססים הוא גם כן מייאש. אני אתן לכם רק את תמצית הסטטיסטיקות של GoogleReader של עבדיכם:

From your 208 subscriptions, over the last 30 days you read 4,334 items, starred 48 items, shared 642 items, and emailed 58 items.

(היו לי יותר פידים פעם, ויש כעשרים פידים ש"מתים" כבר חודשים ארוכים אז לא להבהל)

זה אומר למשל שאני משתף 15% או בערך אחד מכל שבעה אייטמים שאני קורא (ואני יודע למשל שהרבה מזה זה שיתוף מחדש של פריטים ששותפו ע"י חברי לענן בשביל חברים אחרים בענן, אולי יש לזה פתרון יותר אלגנטי? שרון מציעה להשתמש בReadBurner אבל כרגע זה אתר פיצי עם אוריינטציה גיקית ולך תדע לאיפה זה יזרום בעתיד ואם יש לזה סיכוי להיות יותר איכותי מדיגג, אבל יש לו תשתית להפרדת אייטמים בשפות זרות כולל שפות RTL כמו פרסית (למרות שעדיין מוצג צמוד לשמאל). יש מצב…)

את כל האייטמים שאני משתף אני מסמן בתגים למי שרוצה לקרוא פחות, ויש פה ושם אייטמים שיעניינו רק את הנישה, אז למשל בשביל דקס אני מסמן פריטים בתג אנימציה אבל לא חולק אותם בזרם הראשי. (למרות ששאלתי אנשים אם לעשות הפרדה כזו לאחד התגים העמוסים אבל נראה שכולם מעוניינים לקרוא הכל), ולבסוף יש פריטים שאני שולח בדואל כי הם יעניינו רק אדם אחד או שניים או כאלו שאני יודע שלא קוראים את זרם המשותפים שלי.

אני לא עומד בקצב. בשבועיים שקדמו עבדתי המון והרידר הגיע לציון כמות אייטמים של "1000+". מאוד מתנשא מצדם להחליט בשבילי שאני לא יודע לספור יותר מאלף אייטמז. בשיא הפיגור אחרי הרשימה אפילו ראיתי שבוקר אחד נעלמו לי 250 אייטמים שפשוט לא הגעתי אליהם במשך 30 יום. זה כבר הביא לי את הסעיף – עכשיו אם אטייל אחורה ברסס הזה איך אדע מה קראתי ומה לא? היו שם דברים שרציתי עוד לראות!

אז עכשיו אני קורא משני הקצוות – קצת ממה שמתחדש באותו היום, וקצת מהישנים ביותר, ולפעמים צולל וקורא אנכית רק את כל הפוסטים של פיד בודד. הרבה יותר מתוחכם מלאכול קרמבו! תחשבו על קרמבו שתופח ככל שאתה אוכלים אותו, פעם אתם מלקקים את הבסקויט ופעם נוגסים בכיפה אבל כאן אפשרי למצוא אקרובטיקה כמו לשתות בקש ממרכז הקצף בלי לעשות חור בשוקולד או הבסקוויט! הא הא! שלושה מימדים זה כל כך מגביל…

ולמרות שאני מתאפק, אני בטוח שאני חולק יותר מדי חתולולים וסרטני יוטיוב מעיקים. מה שפעם שנאתי שהיו דוחפים לי במייל (אבל חברים, אני נשבע שאני משתדל לשתף רק את האינטיליגנטיים או המצחיקים ביותר!)

נשארה הבעיה של הזמן שזה אוכל. אני חייב להכנס ולקצור פידים באכזריות, כי זה תופס צומי. כך אני לא אחזור לעולם לסיים את סיפור הטיול לסקוטלנד למשל :-)

משתמש לראשונה היום בפלאג שמאפשר לי לחפש ולשתות תמונות CC אוטומטית לפוסט. עכשיו איך מעלים את כל הטקסט שיהיה ליד התמונה אבל הקרדיט מתחת!? הראש שלי עוד בHTML2 נראה לי. זו עובד פה כ"כ שונה :-(

9 תגובות בנושא “הרבה דברים קטנים”

 1. What we really need is "information triage" algorithm. It'll take in Google ranking, what stuff I shared, how old is it, and who in my social network was interested , then merge and group similar/duplicates and feed them to me by order of importance. Emails, for example, or my name popping up in Google search would go to the top, Frak.com is for the never-never land when my reading queue is empty.
  Anybody want to start a startup?

 2. אתה רומז שאני פסיכופת מסוג אחר ממך? איזה מזל שכולנו שונים! :-)

  וכן, אני רוצה לחשוב על רעיונות לסטארטאפ. נמאס לי לעשות את מה שאני עושה עכשיו. מי בא איתי לערב סיעור מוחות?

 3. אשכרה. אני מבין אותך לגמרי.
  כל כך הרבה מוחות טובים באיזורינו, ולמרות הכל אנחנו איכשהו לא ממש משתפים פעולה. לזה אני חושב שאקרא "בזבוז עסקי".. אם אתה רוצה – אני מוכן ללכת איתך על רעיון של סיעור מוחות. בכיף. אולי באמת הגיע הזמן לממש את הפוטנציאל שיש בחבר'ה למטרה משותפת.

 4. אני מוכן לוותר על בירה לצורך העניין (מקסימום עמוס ישתה אחת באוסטרליה בשביל כולנו).
  ושי – אני הייתי רציני לגמרי לגבי זה.
  יחד איתך, עם עירא, עם עמוס, יודה ועוד לא מעט שמות בחבר'ה שלנו, אנחנו יכולים להרים פרויקט. העניין הוא של רצון ומחויבות בלבד בסופו של דבר. עירא העלה רעיון לא רע, אני לא יודע אם בציניות או לא, אבל יש בזה לא מעט.

 5. לעיניין המחויבות: המחוייבות המקצועית שלי היא ב 95% לדוקטורט, ועם מה שנשאר אפשר לשחק, כך שחוץ מלזרוק רעיונות באוויר, אי אפשר לסמוך עלי יותר מידי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)