האם בוכים על כסף שנשפך?

הייתי עכשיו אצל לקוח של לקוח. הם מרימים רשתות של שרתי אפליקציה, שבוע הבא נשלחות 500 פיצות 1U של דל ללקוח שלהם, והם מבקשים מדל להעמיס מראש אימאג' של לינוקס על השרתים. אין להם מושג בלינוקס, לא יודעים איך להרים על החומרה RAID, לא יודעים מה הדרישות מהמערכת שתתמות באפליקציה שלהם, יש בכל מכונה דיסק שני לא בשימוש ($50 מיוחרים) ועל כל מכונה RHEL4 ששילמו עליו $300 ללא סיבה. בסה"כ $180K שנזרקו על כלום. למכונות האלו אין התקנה מרכזית נוחה, או קונפיגורציה מרכזית נורמלית, או מסלול שדרוג עתידי. 500 שרתי 1U יגיעו אל הלקוחות שיעשו אליהן לוג-אין אחת-אחת ויתנו להן כתובות IP. מדהים שמישהו יכול להרשות לעצמו לספק ככה את המוצר שלו. אה כן, גם הם מתעקשים שהאפליקציה לא תהיה מותקנת. הלקוח יצטרך להתקין את הRPM ידנית על כל המכונות, למרות שDELL כבר שופכים שם ממילא תמונת "גוסט" של 1G, מה זה עוד 11 מגה אפליקציה? לא נתפס אצלי.

11 תגובות בנושא “האם בוכים על כסף שנשפך?”

 1. איך עשית את החשבון המוזר הזה?
  $150K על קנית כמות entitlements שערוריתית ומיותרת של רד האט, ועוד $25K על דיסקים שלא בשימוש (לפחות היו עושים RAID, אבל גם זה לא).

  מצד שני אין שום ניהול מרכזי. העלו כאן שם של תוכנה אחת מסוימת שהייתה נותנת פיתרון חלקי מאוד ועולה המון, אבל זה לא הפתרון הנכון ויש זולים ממנו בהרבה (גם לקניה וגם לאינטגרציה). זה לחלוטין לא קשור אם הם מריצים RHEL או פדורה או סוזה או אורקל לינוקס (שגם זה הציעו להם).

  אבל בלי קשר, ברוך הבא לבלוגי הצנוע, ומקווה לראותך שוב 🙂

 2. מתמטיקה פיננסית בסיסית: מתקצבים סכום אדיר על מוצר שלא משתמשים בו ומציגים חסכון עלויות לעומת בזבוז כסף בתחום אחר….
  מוצרים אחרים מבטלים בהינף יד, היות והם "זולים". זול, ר"ל שווה פחות.

 3. עדיין לא ברור לי למה זה טוב לזרוק $180K על חומרה ותוכנה מיותרות במקום להרוויח אותן לכיס החברה. אם היו משלמים לי את הסכום הזה במקום לDELL הייתי משפר להם את המוצר (טכנולוגית ושיווקית) ברמה או שתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *