נחוץ בי"ס לפוליטיקאים

זהבה גלאון מציעה להוציא קוני שירותי זנות מהחוק – איך זה בדיוק עוזר למצבן של הנשים העוסקות ואיך זה עוזר למנוע התעללות בידי ארגוני פשע? זה רק מכניס עוד אנשים למעגל ההגדרה "פושע פלילי", אבל בוודאי לא מוריד את גדלי ההיצע או הביקוש.

המשטרה שנים שוקדת לנסות לצמצם את ההיצע בדרכים כוחניות ושליליות. לא מספיק מנסים לצמצם בדרכים חיוביות ובונות (פרו-אקטיביות יענו) את ההיצע או את הביקוש, ועכשיו באה גלאון ומנסה לצמצם את הביקוש – אבל שוב ביד קשה ולא בחינוך, הסברה, או טיפול בשורשים. איך להסביר לה עכשיו שככה לא מטפסים על העץ ואיך יורדים ממנו?

6 תגובות בנושא “נחוץ בי"ס לפוליטיקאים”

 1. זה לא חדש.
  הכל נעשה פה בכוחנות. אפילו המלחמה בתאונות הדרכים נעשית ככה, המלחמה באלימות היא כזו, המלחמה בסמים, ועוד הרבה מלחמות.
  למה לא נתחיל בזה שלא נקרא לזה מלחמה?
  יש דרכים הרבה יותר חיוביות להציג דברים, ולחנך באמצעותן.

 2. מעבר לעובדה שאני לא חושב שזנות היא בעיה בפני עצמה (ויש להפריד בינה לבעיה של סחר בבני אדם), אני בעד קנס כספי ללקוחות של זונות – אבל שיקראו לזה בשם הנכון: מס זנות, או מס הכנסה גם לזונות.

 3. זנות בעיני היא לא בעיה, ולכן לא צריך לקנוס עליה, לא נותנות השירות ולא הלקוחות.

  הבעיות שכן צריכות טיפול:
  * בעיות חברתיות ופסיכולוגיות של בחורות שהגיעו לזה מסיבות הרסניות ולא מבחירה חופשית אמיתית.
  * התעללות ותת-תנאים שנכפים על העוסקות כי ה"מעסיקים" הם מחוץ לחוק. סמים שנכפים אולי כעוד דרך לשעבד את העוסקות במקרים קיצוניים.
  * סחר נשים.

  כל זה לא יטופל על ידי החוק של גלאון. החוק גם לא מתיימר להבין מאילו סיבות מגיעים הלקוחות אל הזונה ואיך לטפל בהן.

  זה נורא שמישהיא נאלצת לבחור במקצוע הזה, זה אפילו יותר נורא אם מכריחים אותה נגד רצונה. אבל האם זה נורא שלאנשים יש את הצרכים האלו? הביולוגיה מכתיבה שהגוף והמוח שלנו יעסקו כל הזמן במחשבות על רביה. חלק מהאנשים מרגישים יותר לחץ פסיכולוגי כנראה מאחרים (אין לי את הרקע האקדמי להסביר לך מה שונה ביני שאין לי חברה כבר 4 שנים ובכ"ז לא חושב ללכת לזונות ומישהו אחר שכן). האנשים האלה אולי אולי בעלי תקן מוסרי שונה במקרה הטוב ומסכנים (פסיכולוגית) במקרה הרע. אבל להפוך אותם לפושעים? לא יותר מאשר כל אדם עם העדפות חיים (ובעיקר מין) שונה ממני, כמו חובב BDSM או הומוסקסואל. בינתיים זה לא פשע במדינתנו הדמוקראטית.

 4. ההצעה לקנס (בהשראת הכתבה בלמהרשת) היתה בציניות כמובן – מס על פעילות מסוימת אומר שהמדינה מכירה בלגיטימיות של הפעולה ודרישה של המדינה להשתתף ברווחי סחר מפעילות חוקית שנערכת בתחומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)