יום ללא תאונות

עוד עשיריה בשלוף…

היום היה 24/7, יענו "עשרים וארבע שעות של שבעה ימים" שנבחר להיות יום ללא תאונות. את הבוקר פצחו בתאונה קטלנית בחברון והיו נדמה לי עוד כמה לאורך היום. שמתי לב לכמה תופעות מוזרות…

א. לא קרו לי אישית תאונות.

ב. הכביש היה יחסית יותר ריק היום.

ג. המנוע הרעיש לי הרבה פחות היום.

ד. המנוע סחב לי הרבה יותר טוב בעליות היום למרות ש…

ה. גם המזגן היה יותר חזק היום באוטו.

ו. האוטו היה יותר נקי.

ז. שמעו אותי יותר טוב בדיבורית.

ח. נעלמו לי 67 אלף ש"ח מחשבון הבנק.

ט. פתאום צפויות לי העלמויות נוספות של כ8000 ש"ח בשבועיים הקרובים.

י. חברים אומרים לי מזל טוב.

אין לי מסקנות ספיציפיות אם זה מדגם סטטיסטי קטן מדי, והאם את התופעות הנ"ל אפשר לייחס ל"יום בלי תאונות" או לעובדה שקניתי אימפרזה 2003 חביבה הבוקר, ועקב כך כתבתי את ההמחאה הכי גדולה בחיי, ובנוסף אני לראשונה בעלים של רכב מספיק יקר בשביל להצדיק (או אף להכריח) קנית ביטוח מקיף (זה חלק מסעיף ט'). מה אגיד לכם? רועדות לי קצת הקישקעס :-)

14 תגובות בנושא “יום ללא תאונות”

 1. מזל טוב תתחדש יפה לך (-:

  נשמע לי אחלה מתנה ליומולדת. נכון, יהיה לי קצת קשה to top this one, אבל אני בכל זאת שמחה שקנית לעצמך מתנת יומולדת שווה. תתחדש !

 2. לא צריך להתעלות ואין פה תחרות – יש לי יותר מדי דברים בבית, ואין לי מקום לעוד מתנות ממילא, אז אולי אני צריך לציין – נא לא לקנות לי מתנות בבקשה! :-)

  לשי היה את הרעיון של לאסוף כסף למקרר יין אבל גם על זה אני מודיע בתוקף שהוא מעל ומעבר, ונא לא לקפוץ מעל הפופיק. העיקר הוא שתגיעו למסיבה עם איזה סלט אורז או ציפור מתה במרינדה לגריל. המתנות שמשמחות אותי זה לא הכסף המושקע אלא האנשים. למשל אם מישהו משיג לי איזה ויסקי מיוחד שביקשתי, זאת המתנה בעיני – אני משלם על הבקבוק אבל העובדה שלמישהו אכפת ממני בשביל לחפש ולסחוב, זה עושה את כל ההבדל, וזה הכיף!

 3. Is this your birthday?
  It's mine too!
  I spent it lying in bed battling a bloody virus, though.

  Happy birthday!

  Anything I can get you from down under?

 4. נו מה אמרתי הרגע? זה לא המתנה, זה האדם שמשקיע בה :-)
  כשתבוא לבקר, נדבר. אין כלום חוץ מהחברים שלי (ובשר קנגורו אולי) שאני רוצה מאוסטרליה :-)

 5. יש מוצרים שמתקלקלים אם לא שומרים על הוראות היצרן. אתה עלול לחטוף קלקול קיבה.

  חלב לא עמיד מחוץ למקרר
  חומוס ביום חם במדבר
  אוסטרלית בישראל
  יאיר לפיד בערוץ שאתה במקרה צופה בו באותה דקה
  פאריס הילטון בכל מצב צבירה

  ועוד דוגמאות. אוסטרלית הינה יצור עדין ושברירי שאין לצרוך אותו בסביבה בלתי סניטרית ונאותה כמו ישראל. כמו דגי נהרות מסוימים צריך פשוט לטייל לארץ המוצא ולצרוך אותה טריה מהאריזה או אפילו לדוג אותה בעצמך בנחל.

  (בינתיים יש פורנו מאוסטרליה, עד שניסע לטייל שם :-) )

 6. Then you don't know Australians :).
  One thing that people like about Australians as opposed to Americans or Englishman is a touch of roughness and directness they have in addition to the usual English-like politeness and consideration.

  An anecdote which doesn't prove it but might give an example is that when my Australian girl friend visited me in Israel back in the 90's she went for lunch by herself in Ben Yehuda mall in Jerusalem and ordered a Goulash soup. The waitress returned 3-4 times to warn her that it's hot (i.e. spicy) and she said it's OK and ate it without a problem. I suppose it says something both about her and about the standard Israeli perception of anyone who speaks English as a native language?

  A

 7. טוב, אני חצי צחקתי. אני יודע שאוסטרלים הם עם יותר חם ומחוספס (ולכן ישראלים מרגישים בבית?), אבל אם לחיות עם אוסטרלית, למה לעשות את זה בארץ? :-)

Leave a Reply