אוטומטי להמונים

בבואי לשכור רכב לטיול גילינו שההבדל בין אוטו גיר רגיל לבין אוטו מטי הוא $300-400 בשכירה וכמובן שעוד הרבה בדלק. הפרש של 1500-2000 ש"ח תוך השבועיים של הטיול. סוכן הנסיעות לא סיפר לנו את זה (יחי האינטרנט). קחו בחשבון בפעם הבאה שאתם יוצאים לחו"ל…

9 תגובות בנושא “אוטומטי להמונים”

 1. באירופה לרוב לא משכירים רכבים אוטומטיים. נתקלתי בתופעה הזו באחד הטיולים שלי, בגרמניה-צרפת-צ'כיה, לפני כמה שנים.
  יחד עם זאת – ההבדלים פשוט לא הגיוניים. 300-400$ זה ההבדל בין שני סוגי הגיר. הדלק בסקוטלנד, במיוחד באיים (בגלל הכמות המאוד מוגבלת שלו) יקר מאוד.
  הרכב האוטומטי הזול ביותר (רובר 25 מגעילה) התחיל ב-915$ ביורוקאר, כאשר רכבים כמו פורד פוקוס 5 דלתות ידנית, עולה בסביבות 600$ לאותו פרק זמן.

  אני, עם הכאבים שלי ברגליים, שמח מאוד שיש לי היום רכב אוטומטי. קשה לי לנהוג בגיר רגיל. אבל בסקוטלנד, שהיא יקרה מאוד גם ככה, אני לא מתכוון להוסיף עוד 2000 שקל בשביל גיר רגיל. זה פשוט חסר טעם ומוגזם.

 2. במכוניות גדולות זה הפוך כי בארה"ב זה אומר מכונית ספורט בגימור יותר טוב וכאלו דברים. 99% מהמכוניות להשכרה שם אוטומטיות הרי, כי זה גם מה שהם קונים. הם לא קוראים לזה "גיר ידני" אלא "גיר ספורט".

  אם תסתכל על המחירים, גיר ידני גם עולה פחות בקניה אבל בעיקר מוריד שם מאוד גם את הערך במכירה (לך תמצא עוד משוגע שיקנה עם גיר כזה). לכן הייתי מאושר כשמצאתי את המכונית שלי בקליפורניה. האזור מלא הודים וסינים שרק רגילים לגיר ידני, וככה מצאתי אקורה לג'נד 5 מהלכים על מנוע V6 של 2700CC, וזה היה אוטו מגניב מאוד. לא הפריעו לי אפילו הזינוקים בעליות המטורפות של סאן פרנסיסקו. מתגעגע אליו… הפואנטה היא שהוא היה זול במיוחד בגלל הגיר.

 3. Apparently it really depends on where you go.
  As far as I remember my last visit to NZ (a week around Queenstown) we had to pay very few dollars extra, if at all, for an automatic car.

  But Ira – I'm surprised you care about this amount – 2000 NIS for two weeks between the two of you, compared to the rest of your expenses, is negligible.

  O

 4. כל ההוצאות האלו מצטברות ידידי. הטיסות היו 2400 ש"ח לאדם, המכונית עוד 2500 לפחות, הדלק בוודאי כ1500, הלינה כל יום בערך 500 בממוצע (הכפל ב13 לילות) והמחייה כ400 ש"ח ליום במינימום… 2000 ש"ח זה עוד המון. הטיול הזה גם ככה יקר, אבל אנחנו לא מחפשים לפשוט רגל בכוונה בכח. אני עוד יש לי קצת חסכונות לזה אבל גיא בתקציב טיפה יותר דחוק. הערכנו 10K ש"ח לאיש למסע, עכשיו שגילינו שגיר רגיל מוזיל כ"כ נוכל לשמור את זה אולי אפילו ב9000 ש"ח ואת היתרה להשקיע בפינוקים כמו ויסקי או ארוחות יותר טובות (כי זה חלק מהטיול, לא? :-)

 5. BTW – something to watch for – as far as I can tell they drive on the left side over there, so take into account that on top of navigating and handling gears (and turning the wipers on every time you want to signal, mark my words) you'll also have to remember to turn into the left side of the road AND use your left hand to change gear.

  O

 6. And watch for round abouts – I got myself a small accident when I looked left in one of my first round abouts in NZ and a flying kiwi crossed me from the right. The fact that she knew the owner of the car rental agency didn't help either and they robbed me from all my security deposit.

  O

Leave a Reply