רעיונות של אלופים

כמו שסיפרתי פה לא מזמן, אחת מהסיבות שנרשמתי בשם בדוי לספרצוף היתה השתתפות ב"קהילת הצ'מפיונים" של בטר פלייס. מהאתר נזרקתי, אבל אני ממשיך לקבל מהקהילה עדכונים. רובם לא נראים מעניינים כרגע, אבל הכי מצחיקים אותי ההצעות של "הצ'מפיונים" למהנדסי בטר פלייס ואנשי השיווק שלה. לצערי אלו תמיד תקצירים ולא הפוסט המלא, אבל תנו דרור לדמיונכם. להזכירכם, הצ'מפיונים האלו גויסו ע"י מחלקת השיווק של בטר פלייס מתוך הנחה שהם "מאמצים מוקדמים", אנשים ברמה סוציואקונומית של קוני מכוניות יד ראשונה, שישכנעו את החברים שלהם להשתתף בהתלהבות.

קומבינה אפשרית למכוניות של בטר פלייס
חשבתי על זה אתמול,בגלל שהתשלום לבטר פלייס נעשה אך ורק עבור הק"מ שאנחנו נוסעים – הרי שיהיה אפשר לקבל חשמל חינם דרך המכונית לכל פעילות שרק נרצה מלבד נסיעה.יש שפע של דברים שאפשר לעשות החל מהגברה,תאורה ועד מנגל חשמלי בחצר.הר….

שאלה מאתגרת
האים ניתן "להניע בדחיפה" רכב חשמלי שנגמר לו מצבר ההנעה? התשובה "כן" אני מצפה לשמוע מכם איך זה אפשרי….

אתגר למהנדסי בטר פלייס

אם אפשר לתדלק מטוסים תוך כדי טיסה מדוע לא להטעין כלי רכב תוך כדי נסיעה?

הכפלת טווח הנסיעה הרציף

מה דעתכם על נגרר לרכב שיכיל בעצם סוללה נוספת (או שתיים) ? במדינות שבהם אנשים עורכים לפעמים טיולים ארוכים מאוד (ארה"ב, אוסטרליה…) ולא מעוניינים בהפסקה כל 100 מייל (מעדיפים נניח כל 200 ) – ניתן יהיה לעצור בתחנת ההחלפה ול….

שליחת הודעה לרכב

שרות פשוט שב"פ יכולה להציע:בהינתן הסכמת המנוי, שליחת מסרון למספר 8080 ובתחילתו מספר הרישוי של הרכב הממוען תוביל להודעה במסך הרכב ו/או בטלפון של בעל הרכב.מסד הנתונים של ב"פ יודע לשייך בין מספר רכב למספר טלפון של המנוי והם….

פלואנס חשמלית על שלט

אני ממש אשמח לקנות לבן שלי (עאלק.. ;-)) דגם של הפלואנס שעובד על שלט.אני יודע שהדס בחופש. מישהו בב"פ יכול להתייחס לנושא. האם יש כוונה לשווק צעצוע כזה ? .

הצעה לתחנות החלפת הסוללות

לבטר פלייס וחברי הצ'מפיונים שלום,מה שעתכם שאולי בטר פלייס תבנה בתחנות החלפת הסוללה חנות רענון כמו בתחנות הדלק הבאות: דלק יש לה את מנטה, לדור-אלון�יש את אלונית, לסונול יש את Sogood, לפז יש את .

האם יש לכם חברים כאלו, והאם הייתם משתכנעים מהם לקנות מכונית?

לאיזון, הנה אחד לא מסומם, אלא סתם נאיבי…

עידוד נהיגה חסכונית

מדוע בשיטת התימחור אין עידוד לנהגה חסכונית בחשמל (פר ק"מ) וצריכת קילומטרים נמוכה (פר שנה) ? נהיגה חסכונית מצד הנהגים תוריד מהעלויות של בטר פלייס בחשמל ואחזקה, תוריד מהעומס בכבישים, תשפר את תרבות הנהיגה ותהפוך אותה לרגועה….

אגב, החברה התחילה לחטוף ביקורות גם בעיתונים ולא רק מהקהל הרחב. מלחמת המחירים והזיהום תמשך עוד לא מעט זמן.

14 תגובות בנושא “רעיונות של אלופים”

 1. האמת שרוב ההצעות של הצ'מפיונים נשמעות לי סבירות. רק 2 ו3 ממש מעפנות (ואולי גם 5). רוב הרעיונות צריכים אולי להיות מופנים לרנו, אבל לבטר פלייס הרי יש איתם דיבור. ספציפית לגבי 4, אני זוכר שראיתי מכוניות חשמליות שנמכרות עם גנרטור נגרר מעוצב שאפשר להפעיל תוך כדי נסיעה, כך שלנסיעות ארוכות אתה יכול לקחת אותו ולהמשיך לנסוע על דלק כשנגמרים לך האלקטרונים.

  אגב, בדקתי את האתר שלהם… הוא יפה ועובד טוב טכנית (REST והכול), אבל הוא בלתי אינפורמטיבי בצורה מרגיזה. איפה יש תחנות החלפה? איפה בונים עוד? יש מפות? מה הלו"ז? החל ממתי אפשר לקבל את השירותים השונים? מה התנאים והצרכים להקמת עמדות הטענה בבית? גם כתוב שמרכז המבקרים סגור זמנית, אבל לא כתוב מתי יפתח… המידע הקונקרטי היחיד שיש הוא מחירים. כל זה טוב ויפה לקבלת רושם כללי, אבל לא כדי לשקול מעבר לזה.

 2. אתה רציני?
  הראשונה מדברת על לחבר למכונית גריל חשמלי ומכונת כביסה "כי לוקחים לנו לפי קילומטרים ולא לפי קווט"ש", האיש פשוט מדבר על טריקים מסוכנים ומטומטמים כדי לדפוק את המערכת בזמן שהוא כותב בפורום של חברת בטר פלייס.

  הרביעית מדברת על סחיבת מצבר נגרר – שמייקר את השירות והופך את הנהיגה למסובכת כל הפואנטה היא שבנסיעות ארוכות תחליף מצבר ולא תסתבך עם שטויות כאלו. זה הגיוני אולי רק באוסטרליה, ולא ברור אם יטרחו לאלתר דברים מכוערים כאלו. אתה רואה את עצמך נוהג באוטו עם טנק דלק חיצוני נגרר?!

  החמישית נותנת לך להטריד נהג(ת) בלי שיש להם דרך לענות לך. ממש לא.

  השתיים הבאות מדברות על עצות שיווקיות, לא על שיפורים בטכנולוגיה או בשירות. אפשר לחשוב שBP לא חשבו על חנויות נוחות. על כך אומרים אצלנו באינטרנט "פחחחחח".

  לבסוף שאלה שגם אני שואל. למה לא להתנות להם את ההטבות על חשבון משלם המיסים בכך שיעודדו חסכון או יתעלו מערכות תח"צ? אבל לשאול את BP זו לא הכתובת, את זה היה צריך לברר לפני 3-4 שנים במשרד התחבורה.

 3. לשאלותיך האחרות, כמעט ושכחתי:

  1. תן להם פידבק, הם יחסית קומוניקטיביים.
  2. הם פותחים אותו בשבוע-שבועיים הקרובים מחדש אחרי שיפוץ ומתחילים למכור מכוניות.
  3. הם יתחילו למסור מכוניות בנובמבר.
  4. הם מתחייבים להוסיף כמה תחנות שרק יצטרכו, כרגע יש ארבע עומדות על תילן, ולוקח להם 5 ימים להקים נוספת (לטענתם) כך שאין הרבה חשש שיחסרו תחנות. אני מניח שחיפושי המיקומים, האישורים והכנות הנדל"ן ותשתיות החשמל נמצאים בהילוך גבוה, וכשיהיו פרטים סופיים זה יפורסם.
  5. אנשי המכירות מאוד עוזרים ונותנים את כל הפרטים הרלוונטיים בשבילך. בכל מקרה מאמצי המכירה הם לנרשמים מוקדמים (כמוני, אבל אני אוותר כנראה על המיקום שלי בתור), וספציפית לבעלי מקומות שמורים ליד הבית (מה שאני מנחש שלך אין)

 4. עירא, כחבר (לצערי, צופה בלבד ולא משתתף פעיל) בקהילת הצ'מפיונים אני יכול להגיד לך שקודם כל מדובר באנשים משכמם ומעלה שמכירים את דרכם בנושא ומבינים על מה הם מדברים. שנית – יש משהו מאוד ילדותי ולא מכובד בלגזור ציטוטים מאוד מסוימים מדבריהם ולהפוך אותם לבדיחות גיחיגיחי בבלוג שלך. הוצאת מהקשרו ואתה חוגג על התוצאות ועוד מלגלג על מקצועיותם ורצינותם של אחרים?

  1. כאמור, אני צופה בלבד בעצמי, אבל בשבועיים שהיתה לי גישה מלאה ראיתי שם ויכוחים ברמה די נמוכה ולא מרשימה, גם בלי "להוציא מהקשרם". כרגע, כל מה שיש לי זה ההודעות האוטומטיות (שאין לי איך לבטל כי פייסבוק סגרו את חשבוני), ומתוכן הציטוטים. אני מצטער, אבל אם יש לך בעיה שאני אצחק על הרעיון של "תדלוק בזמן הנסיעה" והפעלת הגריל החשמלי מהסוללה שבמכונית, אז אתה לא חייב לקרוא בבלוג.

   לגבי הטענה שמישהו שם בקהילה מבין הרבה – אתה מוזמן לקרוא ביקורות שפרסמתי פה לפני שבועות ספורים בלבד – על הזיהום שהמכוניות יוצרות, על כך שBP לא מקדמת תח"צ חשמלי ועוד לא מעט נושאים שלא עלו שם בשבועיים שטיילתי בקהילה. רוב היחס שם היה לגאדג'טריה, לאגו, ל"מתי כבר מגיעים הצעצועים" או "מתי כבר מקבלים סיבוב". ראיתי הרבה תלונות על המחיר וכמעט שום ביקורת עניינית על ההשלכות הסביבתיות, על החוזה הכובל, תחרות ועוד.

 5. הטענה שלי היא לא רמת הדיונים, על טעם וריח אין מה להתווכח. כמי שצופה ועוקב אחר רובם אני אישית מוצא אותם (אם כי לא את כולם) אינטליגנטיים וענייניים. הנושאים שאתה מדבר עליהם ושלא זכו כביכול להתייחסות, נידונו בקהילה כבר לפני חודשים רבים ואולי זאת הסיבה שלא נתקלת בהם. על השלכות סביבתיות, המחירים, חבילות המנוי, החוזה ועוד, דובר רבות, שי אגסי אפילו התארח בקהילה אונליין וענה לנו על השאלות באופן ישיר למדי. מה שבחרת לצטט זה בעיקר מתוך דיונים יותר כלליים, אחרי שוך הסערה והדיונים הסוערים על המחירים ומיקומי התחנות החלפה ושאר האירועים התקשורתיים שהיו לאחרונה, לכן הם נוגעים בנושאים שאולי נראים משונים אבל כשלא נותנים את הרקע, מאוד קל להגחיך את זה.

  רק שיהיה ברור, אני לא מתכנן לקנות רכב חשמלי, אין לי מניות בב"פ ואין לי קשר אישי לחברה. אני מה שנקרא חובב סביבה מושבע ולכן הצטרפתי לקהילה ואני מוצא אותה מעניינת ואת רוב החברים בה אנשים ברמה גבוהה מאוד (שוב, לא כולם). אני רק חושב שאם כבר מבקרים משהו, לא נכון לגזור ממנו חלקים ולהראות רק אותם, זאת לא חוכמה וזה יוצר מראה מעוותת של הדברים, וחבל. לי אישית, כחבר בקהילה, ולקוראי הבלוג שלך שמקבלים חצי אמת.

 6. לרגע לא טענתי שמה שהבאתי הוא אפילו שמינית מהאמת. אלו רק תקצירים של פוסטים בודדים שפתחו שרשורים בחודש האחרון. אולי 10% מהשרשורים שנפתחו, ואין לי גם את המשך השרשור.

  לגבי סביבתנות – כמו שאמרתי, העובדה שרנו-ניסאן תיכננה רק פרייבטים ולא מיניבוסים ואוטובוסים מרגיזה אותי. הצורה שבה בטר פלייב בונים את תחנות ההחלפה נראית כלא מתאימה בכלל לרכב תח"צ גדול, כך שזה אומר שזה גם לא נמצא באינטרס הטווח הארוך מבחינתם. צינור המפלט ששבר מבחינתי את גב הגמל, היה כאמור ענין הזיהום, כשגיליתי שהחשמליות האלו יזהמו כמו היברידיות אם לא יותר למשך כמה שנים טובות. מבחינתי בטר פלייס עדיין רחוקים מלהיות פתרון לבעיה, הם רק ניסוי מענין בדרך לפיתרון בינתים.

 7. מענין מה האסטרטגיה שלהם. מי יקנה מוצר יקר, בעל ביצועים גרועים, רק מפני שהוא מגניב?

  הם חושבים שהם אפל

 8. שי, אני חושב שהאלט-טקסט של XKCD מסכם את זה יפה. כמו שקורי דוקטורוב אמר פעם, אנשים עוברים לרשת חברתית אחרת כי הקודמת הפכה למוצפת מדי בשבילם, והם לא מעוניינים שחברים, קולגות ומשפחה יתערבבו ביחד. פייסבוק לא עשו משהו הרבה יותר טוב מהקודמים, הם פשוט היו שם בזמן הנכון כשכולם רצו לברוח ממייספייס, שהיו שם ברגע הנכון כשכולם נמאסו מביבו, וכן הלאה. אם לאנשים ימאס מפייסבוק, אני מניח שלגוגל יש כרית נוחה להציע להם.

  לגבי – אין לי מה להצטרף לזה כרגע, כי גם לגוגל לא הצטרפתי מסיבות חברתיות. אני מספיק מקושר לחברים שלי בפגישות F2F, בטלפון, בדואל, בסקייפ, בטוויטר, אני לא צריך עוד מידע עודף ומציף, כמו שאתה יודע. לכן אני לא אכנס לשם אם לא תהיה סיבה פרקטית, אקוטית. לגבי השאלה של מרושעות המערכת – כיוון שגוגל מכירים כבר הרבה מהגרף החברתי שלי דרך הג'ימייל, זה פחות מדאיג אותי. Better the evil that already knows you 🙂

 9. מודי: היו להם המון הבטחות להקמה של שדות סולאריים ותחנות מתחדשות אחרות, אנחנו מחכים לראות שזה יקרה. מעבר לזה היו להם טענות לגבי המחיר שאכזבו, היו להם סיפורים על שליש מהזיהום ונראה שהם לא טובים מהיברידיות. הם אמורים היו להיות זולים בהרבה מהתחרות בגלל שויתרו להם על מס הקניה, וגם את ההטבה הסו הם הפנו לכיסם. אז כן, בסוף יש כאן הרגשה שהמותג נבנה על חצאי אמיתות, הבטחות ריקות ואפילו כמה שקרים קטנים. וכן, הם ימכרו כמו לחמניות חמות כי אנשים אוהבים גאדג'טים.

 10. עירא,

  בעניין הביקורת, טוב, אני לא רואה כל ההקשר של ההמלצות האלה של הצ'מפיונים, אבל ברובן נראה שיש לפחות גרעין של שימושיות או רעיון טוב, לזה התכוונתי.

  תודה על המידע וההמלצות! אם הם באמת פותחים את המרכז בקרוב אז נראה לי שאני אקפוץ לשם לבילוי של אחה"צ ואציק להם בשאלות כבר שם. חניה שמורה אומנם אין לי אבל יש חניה של ועד הבית, יש בה רק 9 מקומות אז יש מצב שעמוד טעינה אחת עם כבל מספיק ארוך צריך להספיק (ואם זה תירוץ טוב מול ועד הבית לארגן לי חניה קבועה אז אני לא אתנגד). אני אשאל אותם. קצת חבל, אגב (למרות שמבחינה טכנית ברור למה), שהם מתעקשים בשלב הזה על חניה שמורה, כי כך הם מוותרים על השוק המרכז-תל־אביבי העשיר, הטכנופילי, המשפיע, האופנתי והירוק, שמכל בחינה אחרת היה יכול להיות מדהים בתור ארלי אדופטרז.

  האמת, בהתחלה לא הבנתי למה אתה מתרגז מהם כל כך בגלל דברים כמו זיהום של חברת החשמל והמחיר הלא הרבה יותר זול של האוטו — אפשר להתחיל בלפתור בעיה אחת בלי לפתור באותה הזדמנות את כל צרות העולם, חשבתי — אבל עכשיו כשאתה אומר שזה מפר דברים שהם אמרו בעבר אז אני מבין למה זה מעורר תרעומת. אני אישית לא שמעתי מהם שום הבטחות אז אני גם לא מתרגז… ההתלבטות שלי היא בעיקר בגלל הצורך לקנות רכב חדש, כי משומשים עדיין אין, וגם הסיכון של להשקיע הרבה מאוד כסף ברכב שירידת הערך שלו מין הסתם תהיה תלויה בעיקר בהצלחת הפרויקט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *