בריטניה מבטלת את המאגר הביומטרי

החדשות הטובות הן שהצעת חוק לביטול הפרויקט היקר והבעייתי בדרך. החדשות הפחות טובות הן שהמערכת עדיין תהיה במקומה כדי לעקוב אחרי תושבי חוץ ושאר חשודים, לפחות האזרחים יכולים לנשום בברכה. אצלנו לעומת זאת עוד אין פיילוט, אין פרמטרים ותקנים לגבי מה יוקם ואיך ימדד, אבל HP כבר התחילה לייצר את הכרטיסים החכמים במפעל בקיסריה. אפשר לפעמים לחשוב שהם אלו שמובילים את הפרויקט ולא משרד הפנים…

בחדשות אחרות, מנחם גולן טס לאחרונה כבר כמה וכמה פעמים לחו"ל למרות צו עיכוב היציאה מהארץ נגדו. השיטה – הבת שלו קיבלה אישור מודפס מסורק הידיים הביומטרי של מעבר הגבול והוא יצא אל הדיוטי פרי עם הפתקה שאישרה את היד שלה. כבר כתבתי פה כמה פעמים שאחת הבעיות עם מערכות כאלו הן שאנשים שאננים מדי וסומכים בעיוורון על המכונות, ושוב אנשים הם החוליה החלשה , ולא משנה כמה טובה הטכנולוגיה. אפי פוקס הדגים איך בצורה דומה קל לעבוד על קוראי האצבעות במשרד העבודה בלי שאף פקיד יראה אותך. הונאות זהות ימשיכו לקרות מתחת לאף של כוח אדם לא מאומן ושאנן, ואף מאגר ביומטרי לא ישפר את זה, ועדיין, רבות הסכנות על התועלות. אני מקווה עדיין שמישהו יתפוס שכל ויבטל את הפרויקט.

3 תגובות בנושא “בריטניה מבטלת את המאגר הביומטרי”

 1. האמת היא שאם זה יגרר עוד שנה וחצי, לא יצטרכו לבטל את זה. אף אחד לא יוכל לטעון שהפיילוט הצליח, ובמצב שבו שיטרית לא נמצא בנקודת המפתח יותר, לאף אחד לא יהיה אינטרס. זה שזה נגרר בארץ זה דבר חיובי.

  לדעתי אפילו שיטרית לא יתאמץ יותר מידי. הוא את ה-V שלו קיבל כשהחוק עבר "עם תגובות ושינויים שמושפעים מהקהילה". פוליטיקאי צריך להיות מישהו שיכול להגיד שהוא עשה, לאו דווקא מישהו שבפועל עושה.

  שחר

 2. אתה מניח שטענה שהפיילוט הצליח תלויה בעובדות – כמה נאיבי.

  למדינה יש רצון טבעי (אך לא בריא) לצבור כמה שיותר כח ומידע על אזרחיה.

  אני לא מצפה שיהיה שינוי בהתנהגות שלה.

 3. לא סותר, שחר צודק. מה שלא יקרה עם המאגר, שיט-רית לוקח את הקרדי על העברת החוקט ומצמיד אותו לחזה בגאון.

  מה שלא הבנתי זה למה אתה מתכוון ש"לא יוכלו לבטל את זה". כבר עכשיו זה במצב שלאף אחד אין את האינטרס או את האומץ לזרוק את הכל לפח ולשלם ל-HP את הפיצויים, שלא לדבר על זה שכנראה רוב הכנסת עדיין חושבת שזה רעיון טוב, אחרת החוק לא היה עובר כל כך בקלות בלתי נסבלת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *