חדשות הפרטיות, פרק 65

רשת צ'יזבורגר חוגגת שלוש שנים ומתניעה את failbooking.com, המקום שירכז לא מעט דוגמאות ל"יותר מדי אינפורמציה" (כרגע התג הכי נפוץ בבלוג) ועדויות לפער דורות תרבותי. אכן נראה שאחוז לא קטן הוא פאדיחות של פרטיות, ודוגמאות למה פייסבוק הוא דרך תקשורת מאוד מביכה ולא טבעית לאנשים. בנוסף אבל יש גם הברקות שאולי יום אחד יגיעו לרמת BASH הגיקי. האתר לא מוגבל למשתמשי "עלהפנים", גם ציוצים מוצלחים מטוויטר מתקבלים בברכה.

בחזית האישית והפחות מצחיקה, בהמשך לחששותי מתהליך חידוש רשיון הנהיגה שלי, שלחתי ביום ראשון לדובר משרד התחבורה אבנר עובדיה מכתב:

למר עובדיה וצוות משרדו שבוע טוב!

כיון שהנושא תחום באילוצי זמן (יפורט), אודה למשרד הדובר על התייחסות דחופה.

נדרשתי להצטלם כדי לחדש את רשיוני. כשביררתי בדרגים נמוכים יותר במשרד, גיליתי לאכזבתי כי בניגוד ללשון חוק הכללת אמצעים ביומטריים החדש, משרד הרישוי עדיין דורש ממני צילום למאגר הביומטרי של משרד התחבורה/הפנים.

 1. אבקשכם לאפשר לי לחדש את רשיוני ללא התניה בכניסה למאגר הביומטרי של משרד התחבורה/פנים.
 2. במקרה ובקשתי זו תדרוש זמן טיפול, אבקש כי יוארך תוקף רשיוני הזמני כנדרש עד לסיום התהליך.

אני מרגיש שהנושא דורש הסדרה, כי הוא מדאיג מספר לא מבוטל של אנשים. לפי החוק אין לגרוע כל זכויות ושירותים מאזרח המסרב להכנס למאגר, והנה כאן נראה שמשרד התחבורה מתנה את זכותי לתעודת רשיון נהיגה בכניסה למאגר.

עוד נאמר לי, שכיוון שתוקף הרשיון הזמני שבידי הוא רק לעוד כעשרה ימים, אם אתמהמה בהתלבטות ולא אצטלם, אאלץ לעבור מבחני נהיגה מחדש. מנקודת המבט שלי מדובר כאן במצב מטריד מאוד, כמו שתוכלו להבין.

מודה מאוד על תשובתכם המהירה,
עירא אברמוב.

כיון שלא זכיתי לתשובה עד רגע זה, שלחתי היום את רשימת הקושיות הבאה לממונה על חופש המידע של משרד התחבורה, גב' אפרת קילשטוק, עם עותקים לכתובות דואל רלוונטיות נוספות במשרד הרישוי ובאגף מערכות המידע של המשרד:

לגב' קילשטוק, מהלל וקופרברג שבוע טוב!

לאחרונה נתבקשתי להצטלם לחידוש רשיון הנהיגה שלי. מכל מה ששמעתי וקראתי עד היום על שיטת הצילום החדשה, ניהול מאגר התמונות במשרד הרישוי והגישה אליו, ברור לי כי הדרישה הזו סותרת את חוק המאגר הביומטרי שעבר בחודש שעבר, המציין שאין למנוע שירות וזכויות מאזרח המסרב להכנס למאגר ביומטרי. בפניותי למשרד בנתניה וגם במענה הטלפוני נאמר לי שלא אוכל לקבל רשיון זמני נוסף וגם לא רשיון עם התמונה הישנה. בנוסף נאמר לי, ספק באיום, כי אם אמשיך לסרב להצטלם למאגר ורשיוני יפוג, אאלץ לעבור מחדש את כל המבחנים.

אודה לכן מראש על תשובה מהירה שתרגיע את חששותי, שכן תוקף רשיוני יפוג בשבוע הבא. שאלה בנידון שלחתי למשרד הדובר, אך לצערי טרם קיבלתי את תשובתו. לכן אבקש בזאת מידע נוסף שנופל בתחום אחריות משרדיכן.

כמומחה ניהול ואבטחת מידע ארצה לדעת יותר על אופן ניהול המאגר הביומטרי של רשות הרישוי. לצערי לא מצאתי על כך מידע באתרכם. בהתאם להוראות עמוד חופש המידע באתר המשרד, אני מפנה אליכן את השאלות לפני שאמלא טופס שאילתא שכן נראה לי שהמידע הזה אמור להיות שקוף וציבורי. אשמח אם תוכלנה להשלים לי את הפרטים הבאים, ובמיוחד אשמח לתשובות טכניות מפורטות עד כמה שניתן מעמיתי, אנשי ונשות מערכות המידע ואבטחתו במשרד:

 1. מהם הצווים או התקנות שהביאו להקמתו ומגדירים את ניהולו של המאגר החדש?
 2. מתי הוצאו הצווים ומתי התחיל היישום?
 3. מה גודל המאגר כיום? (מס' רשומות, גיגה-בייטים)
 4. מה היא איכות התמונות הנשמרות ובאיזה פורמט?
 5. מה היא התשתית הטכנולוגית שבאמצעותה מנוהל המאגר? אשמח לפירוט תוכנות ניהול מסד הנתונים, רמות הצפנה של המידע והתקשורת, גישה ישירה דרך האינטרנט הציבורי לספקים חוץ-ממשלתיים.
 6. מי הגופים/ספקים המופקדים על ניהול תשתית המידע והתקשורת מלבד צוות המשרד?
 7. כל כמה זמן נערכות בדיקות אבטחה למערכת, ע"י מי? האם תוכלו לפרסם את תוצאות הבדיקות?
 8. התפרסם באתרכם ובמקומות אחרים כי המאגר הקיים נגיש למספר גופי ממשלה וחברות פרטיות. למי יש גישה לנתוני המאגר ולאילו שימושים? האם גופים חיצוניים מחוברים באופן מקוון? באיזו איכות נשלחים לחברות אלו קבצי התמונות?
 9. אילו עיבודים, ניתוחים או הפקות מידע ביומטרי נעשים היום על המאגר ע"י משרד התחבורה ושאר הגופים איתם הוא חולק את המידע?
 10. מה הם התנאים לקבלת גישה למאגר ואילו אמצעי פיקוח קיימים על הגופים שקיבלו גישה עד היום?
 11. האם ידוע על דליפה של עותקים מלאים או חלקיים של מידע ממאגר התמונות? כיצד טופלה הבעיה?
 12. מהו הנוהל שהכין המשרד לטיפול במקרה של דליפה?
 13. כיצד נערך משרד התחבורה לתיקון כל הנהלים הנ"ל כתוצאה מהחקיקה החדשה?

מודה לכן מראש,
עירא אברמוב.

הספח החדש לתעודת הזהות שלכם, תודה לדוד!
החזיקו לי אצבעות (ופרצופים)…

26 תגובות בנושא “חדשות הפרטיות, פרק 65”

 1. עירא – אני מחזיק לך אצבעות.
  מה שכן, חבל שנזכרת בזה רק ברגע האחרון, כי נראה לי שאתה עלול להיות פה בבעיה.

  איש, כמות השאלות ששאלת כאן, לא ניתנות למענה מהיר בכל מקרה, בטח שלא ע"י מישהי שאחראית על חופש המידע, ואין לה נגיעה של ממש בכל מה שקשור למבנה המאגר.
  מה לה ולתוכנות, תגיד לי? עם הצפה כזו של שאלות, ותסלח לי כאן, כן? – אני הייתי מתעלם. ולדעתי זה מה שהן תעשינה.

  כרגיל – אני מצדיק את המאבק שלך. אני פשוט חושב שאתה נלחם בצורה לא נכונה.
  דבר ראשון, ולפני הכל – לפני שאתה דואג לכל אזרחי מדינת ישראל, תדאג לרישיון שלך. לאף אזרח במדינה הזו, לא אכפת באמת, אם אתה מסכן את הרישיון שלך או לא, למען מטרה – צודקת ככל שתהיה. כפי שאתה כבר אמור לדעת – דון קישוטים לא מתים, הם רק מתחלפים. מדווחים עליהם כל יום בעיתונות הדיגיטלית והכתובה.

  לדעתי, יקירי – מה שהולך לקרות זה, שאתה תעמוד לפני בחירה קשה בשבוע הבא – רישיון או מאגר.
  במקומך, הייתי מתחיל לדאוג כיצד להחליט עכשיו, ולא לחכות לתשובה שלא תגיע (ושוב – זה לא אומר שאני לא מחזיק לך אצבעות.. ).


 2. ראשית, תודה לעמוס על החולצה המלבבת שפתחה לי את הבוקר בראש תיבת הדואל הנכנס 🙂

  @גיא – כן, אני יודע שזה קצת ברגע האחרון, זה קצת באשמתי אבל לא לגמרי. בכל מקרה זה מה שיש ועם זה נפסיד.

  האחראית לחופש המידע לא אמורה לדעת הכל, אלא להעביר אלי את המידע משאר אגפי המשרד. אם הם עובדים שם מסודר (רגע של אוטופיה), רובו המוחלט של המידע אמור להיות זמין לה "בשלוף" מויקי פנים-משרדי או PDFים נבחרים מכמה ספריות בשרת הקבצים, מלבד אולי השאלה של "מה גודל המאגר כרגע".

  כמות השאלות ששאלתי כאן לא חייבת להענות בבת אחת, אבל לפי החוק אסור לממונה על חופש המידע להתעלם מהבקשה, ואם אקבל סירוב הוא צריך להיות מתורץ בקפידה משכנעת. הרי אפשר לתת לי את רובו של המידע הזה ברבע שעה של הקלדה ואת השאר להתווכח שבועיים אם אפשר לשלוח לי את PDF ספרי הנהלים או לא. אם הם עובדים מסודר אז יש להם את הכל בשלוף. אם הם עובדים לפי החוק, כל מה ששאלתי חייב להיות שקוף וציבורי. ישראל רוצה להכנס ל-OECD ושקיפות זו אחת מהדרישות (גם פרטיות האזרחים, אבל על זה ביום אחר). אם הם יטענו שהנהלים סודיים, הרי שזו עבירה על החוק (רק למנגנוני הביטחון מותר ליצור תקנים ונהלים סודיים שכאלו). אם הם יודו שאין נהלים מסודרים הרי שזו הוכחה מספקת לסרב להכנס למאגר. בכל מקרה להבנתי הם צריכים לנפק את המידע הזה – גם כי ישראל עדיין מוגדרת כדמוקרטית וטוענת לשקיפות, וגם כי פוליטית זה הדבר הנכון לעשות.

  למרות שאינני אופטימי מספיק כדי להאמין שאקבל תשובה מלאה אפילו על סעיף בודד או תשובה חלקית על יותר מחמישה מהם, ולכן חלק ממטרת השאלות היא גם בשביל לבחון כמה אפשר לצפות מהמנגנון הזה לתפקד בכלל. מנגנון "חופש המידע", כמו שהסביר לי פעם ידיד, מזכיר יותר מדי את "המידע הציבורי" הקדוש מ"כן אדוני השר", ולמעשה החוק הזה תורם יותר לבלימת מידע מאשר להנגשתו. אני נותן להם הזדמנות להוכיח לי את ההפך. חודש מאז החוק ולא שונו הנהלים, אני רוצה להבין למה.

  (אגב, שתבין, משרד התחבורה ניסה להעביר חוק שמכשיר את המאגר אבל זה לא עבר. ניסיון החקיקה פירושו הודאה בכך שכיום הוא אינו מוסדר וספק אם חוקי, ואם הוא כזה, הרי כשלון החקיקה פירושו שהמאגר כרגע בלתי חוקי, לכן יש לי ולך את הזכויות המלאות להאבק בו!)

  אני מקוה שהבלוג שלי, צנוע ונידח ככל שיהיה (רק 214 קוראים דרך פידברנר), נקרא ע"י מספיק אנשים כדי לעשות איזה בליפ קטן על הרד"ר (למשל, עד כמה שידוע לי, מספר כתבי חדשות ויועץ אחד של שר לעניני שיפור השירות לציבור…)

 3. לדעתי/הבנתי הדרך היחידה שלך לקבל רשיון (ועל הדרך גם תזכה להרבה יותר חשיפה מאשר בבלוג) היא להגיש בג"ץ. הזמן אמנם קצר, אבל בג"ץ בדרך כלל יודע לתת מענה זמני סביר (נניח, הוראה אד הוק לחידוש הרשיון הזמני שלך) תחת לחץ זמן.
  חשבת על זה? אולי עו"ד קלינגר יוכל לייעץ לך בנושא (ואולי להתנגד לדעתי, אבל אם זה המצב באמת אבדנו)

  1. הרעיון עלה, ויש לי אפילו עו"ד שאמר שיש לזה בסיס (עו"ד דורי ספיבק מהקליניקות למשפט ב-TAU ומהאגודה לזכויות האזרח), אבל דרוש עד מומחה שיסביר שיש סכנה אמיתית לפרטיות שלי כמומחה לביומטריה של פנים וכולי (על זה הפוסט הקודם בנושא). הבעיה שעד מומחה כזה אינני יכול למצוא בחינם, היחידי שהסכים לעזור הוא פרופ' שדורש סכום שאין בכיסי תמורת עדותו.

 4. אני גם מחזיק לך אצבעות – הרשיון הזמני שקיבלתי ובו דרישה להצטלם עומד לפוג עוד מעט ואשמח לשמוע אם יש לך בשורות.

 5. עירא,
  חזק ואמץ בדרך שהנך בוחר אבל לי נראה שיש סיכוי שתשחק בגלגלי הביוקרטיה
  פשוט הם מבינים את הנקודה שאתה מעלה היטב
  הם מבינים שהם צריכים למלא הוראות שקיבלו מלמעלה
  והם יודעים שלהם אין הרבה מה להפסיד
  ולכן…..עד כמה שזה נשמע עצוב החבר הקודם – גיא – צודק
  צריך לבחון כיצד אתה יכול לקבל את הרשיון ביד או משהו זמני הרבה לפני שהוא יהיה פג תוקףףףףףףף

  בהצלחה חבר יקר,
  מאיר

 6. מעניין, גם אני עומד לפני סיום תוקפו של הרשיון הזמני. אבל עלה בדעתי רעיון אחר: בעוד אנחנו מקדישים מחשבה לשימוש שיעשה בצילומים הביומטריים שלנו, אלפי אזרחים מצטלמים לרשיון בלי לשאול שאלות. ואולי בעוד שנתיים, כשתסתיים תקופת הנסיון של המאגר, יוכלו התומכים לומר שאלפי אנשים נכנסו למאגר מרצונם – על ידי הצטלמות לצורך חידוש רשיון – וזו הוכחה שהמאגר הוא הצלחה, והציבור בעצם רוצה בו.

 7. @רואה, @עודד וכולם כאמור, רציתי ללכת עם זה לבג"ץ אבל אין לי תקציב ורוח גבית. הצעתי לאנשים להקים שולחן מתקפל ליד משרדי פנים ומשרדי רישוי בכל הארץ כדוכני הסברה ומידע – אבל לאנשים פשוט אין זמן וכסף לזה. זה נהדר שלכולם אכפת אבל לא מספיק כדי לפעול כראוי בנושא…

  1. אני אתקן את עצמי – לאנשים אכפת, אבל הם מניחים בפסימיות שכלום לא יזוז במדינה, וזה אומר שה"רעים" ניצחו, זה הכל.

 8. שלום עירא
  קודם כל אני מחזק את ידיך ואשמח לקרוא עוד על ההתקדמות שלך מול משרד הרישוי.
  זמני גם יגיע – באוגוסט ואני יושב על הגדר מחכה שמשהו יקרה.

  ועכשיו משהו שטיפה לא קשור ישירות לנושא עליו כתבת
  זו תקופה מה שאני קורא את הגיגך ולא משתתף פעיל בתגובות. רק רציתי לציין שזו הנאה מלאה לקרוא את רעיונתיך ורק לידיעתך, הכרתי אותך בתחילה כקול הספקן במאמרים של חץ. אז תודה לחץ

 9. תסלחו לי על הבורות, אבל אני שואל בשיא הרצינות \ תמימות: למשרד הרישוי תמיד (טוב, קרוב ל20 שנה) היו תמונות שלנו על רשיונות הנהיגה ובמאגר שלהם. זה לא היה המאגר הביומטרי המדובר, למרות שמבחינה מסוימת זה אכן מאגר ביומטרי מסוג מסוים. השתנה משהו? מה חדש כאן שעכשיו נלחמים עליו?

  1. א. האיכות עלתה בהרבה, מקובץ של בקושי רבע מגהפיקסל אנחנו מדברים כנראה כבר על מספר מגהפיקסלים (הם לא אומרים).
   ב. אין יותר מבט צד, תאורה מפושלת וכולי, יש הקפדה על תנאים אופטיליים לזיהוי לא רק ע"י אדם אלא גם מחשב.
   ג. הזמנים השתנו איתם הכוונות של אנשי הממשלה. התמונה עצמה איננה "ביומטרית" אבל מצולמת באיכות שתאפשר מדידות ביומטריות בצורה אופטימלית. דבר זה מאפשר לכל הגופים הפרטיים, בטחוניים ואחרים שיש להם גישה למאגר, גישה מעשית ליכולת זיהוי של כל אדם ברחוב מרחוק בצילום פשוט.

   1. נעשה היום שימוש במידע אשר בתמונה לזיהוי על ידי מחשב, זה כבר נעשה בכניסה למבחני תיאוריה (אשר אותם מריצות חברות פרטיות).

    לצערי אני במאגר מכוון שכשלקחו את התמונה לא ידעתי שמדובר בתמונה בהיכות גבוה.

 10. עירא שלום,
  גם אני מוטרדת מאותו עניין, ושמחתי לראות שאני לא היחידה.
  רציתי לדעת מה החלטת בסופו של דבר.
  אני טסה בקרוב לחו"ל, וכשאחזור הרישיון הזמני שלי כבר יפוג, ואז…או שאהיה בלי רישיון או שאצטרך לעבור את כל הטסטים שוב
  (האמת שרציתי לשלוח לך מייל פרטי, ולא הבנתי היכן מופיעה הכתובת שלך)
  תודה
  נועה

 11. תודה על תשובתך!
  ונתת לי רעיון לצילום, מעניין שנתנו לך להצטלם ככה. אולי אפשר לשים עדשות מגע צבעוניות ולהתאפר קצת…
  נועה

 12. אם את מוכנה להצטלם ככה (עוד מידע פה), אנחנו נשמח אם תרשי לנו לעשות מזה עוד סרטון ליוטיוב.

  האיפור הזה למעשה יותר מיועד להתחמק מזיהוי לאחר מכן, לא להרכשה ראשונית, אבל הפואנטה תעבור באופן מעניין בכל מקרה 🙂

 13. הי
  אני לא ממש בקטע של להצטלם, ואני גם טסה לחו"ל לכמה חודשים, אז בינתיים שלחתי מכתבים לממונה על פניות הציבור במשרד התחבורה, למספר חברי כנסת, ולאגודה לזכויות האזרח. אולי משהו טוב יצא מזה.
  אני מצרפת פה חלק מהמכתב שכתבתי, אולי מישהו יעשה בו שימוש, ויכתוב גם הוא מכתב.

  שלום רב,
  לאחרונה התבקשתי לחדש את רישיון הנהיגה, ולצורך כך להצטלם שוב על ידי חברות פרטיות אשר זכו במכרז לצילום עבור משרד התחבורה. באתר האינטרנט של משרד הרישוי כתוב כי "צילום הנהגים מתבצע בשיטה חדשנית המאפשרת זיהוי מוחלט של האדם המופיע בצילום, גם לאחר שנים רבות ולאחר שמראה פניו השתנה בשל שינויים פיזיולוגיים או חיצוניים שחלו במראה הנהג". על פי תיאור זה נראה כי התצלום הוא ביומטרי, ודבר זה אושר בשיחה למוקד הטלפוני של משרד הרישוי. מידע זה כלל אינו מופיע בדף המידע הנשלח לאזרחים המודיע על חידוש הרישיון, ורובם אינם מודעים כלל לכך שהתצלום הוא למעשה תצלום ביומטרי וכן אינם מודעים להשלכות של סוג צילום שכזה.
  אינני מעוניינת להצטלם בתצלום ביומטרי, משום השלכות של סוג צילום כזה על פרטיותי. כמו כן, חשוב לי לדעת כיצד יישמר מידע אישי זה, אשר נמצא בידיים של חברה פרטית. בנוסף יש לציין, כי חוק המאגר הביומטרי עוד לא עבר בכנסת ולכן לא ברור כיצד משרד התחבורה יוצר מאגר ביומטרי לפני שעבר חוק המסדיר את הנושא.

  לאור זאת, אבקש לאפשר לי לחדש את רישיוני ללא התניה בכניסה למאגר הביומטרי של משרד התחבורה.

  אודה על תשובתכם,

 14. הי נועה,

  לצערי זה הרבה יותר גרוע ממה שכתבת. את יכולה לקרוא אצלי בבלוג את המשך ההשתלשלות. בגדול חוק המאגר הביומטרי כן עבר אבל משרד הפנים לא התחיל את הפיילוט. משרד התחבורה משחק חתול ועכבר בניסוחים, אומר שהתמונות אולי באיכות ביומטרית אבל המאגר שלהם לא הוגדר כביומטרי, במילים אחרות הם מודים שהם גם לא שומרים עליו ברמה נאותה. את השאלות ששאלת הגשתי לממונה על חופש המידע במשרד ולמבקר המשרד אבל עדיין לא נעניתי.

 15. טוב מחיפוש ברשת בנושא חידוש רישיון הגעתי לכאן והאמת? הופתעתי, זה קצת נראה מדאיג האמת!
  מדוע המדינה מעסיקה חברות פרטיות לצורך דבר שכזה??? זה תרחיש לא מהעולם הזה! נפלו על הראש?

  אבל אם כבר הגעתי לכאן בנושא הרישיון, שאלה לי אלייכם אנשים יקרים…
  אם קיבלתי בדואר מכתב לבוא לשלם ולחדש את הרישיון, הלכתי ושילמתי אך עוד לא הצטלמתי, זה חובה להצטלם? כי מקבלים רישיון זמני לחצי שנה, אין אפשרות לחדש את הזמני או איכשהו לחדש בלי להצטלם? הרי גם ככה יש להם את התמונות, אומנם לא באיכות ביומטרית או מה שזה לא יהיה אבל יש להם, מה מונע מהם לחדש??? אה ואם אני לא מצטלם אבל כן שילמתי? עדיין ישללו לי את הרישיון ויכריחו אותי לעבור תאוריה וטסט מחדש? (מה שאני לא מתכוון לעשות כי למי יש כוח וזמן לשטות הזו?) וגם ככה בסוף מי שיעשה את זה יעבור את הצילום אז מה הקטע?…

  אשמח לדעת מה עושים במצב הזה ואיך אפשר לחדש רישיון לאחר ששילמתי, תודה.

 16. 1. זה לא חובה להצטלם. זה פשוט יעלה לך בויתור על רשיון הנהיגה…
  2. לא. אחרי חצי שנה אם לא הצטלמת יפוג הרשיון ותצטרך לעשות מחדש תאוריה וטסט.
  3. "מה מונע מהם לחדש?" – הם רוצים מאגר ביומטרי, דהההה.
  4. מה עושים? אפשר לעשות מה שאני עשיתי ולעודד עוד אחרים לעשות את אותו הדבר.

 17. hey
  i'm in africa, but before i left i sent a question to the "aguda lezchuyot haezrach", and here is their answer:
  נועה שלום רב-
  במענה לפנייתך, אכן התצלום ברישיונות הנהיגה החדשים הינו תצלום ביומטרי, אך הוא אינו באיכות מיטבית לביצוע זיהוי מושלם. כל מחדש רישיון נדרש לספק תצלום מסוג זה. סירוב לספק תמונה כנדרש משמעותו אי קבלת רישיון הנהיגה. ניתן לעתור נגד הדרישה, לטעון לאי חוקיות ולבדוק האם בגץ יקבל טיעון זה. עמדת האגודה לזכויות האזרח היא שיש להימנע מיצירת מאגרי מידע עם נתונים ביומטרים, והאגודה אכן פעילה להסדרתם החוקית של מאגרים מסוג זה. בשלב זה עיקר המאמץ מופנה למאבק במאגרים אחרים ולא למאגר של רישיונות הנהיגה.

  noa

  1. הי נועה. מפתיע אותי לשמוע שאז"א אמרו שאלו תמונות לא באיכות גבוהה מספיק. אני בקשר ישיר עם עו"ד פינצ'וק בנושא ואעביר למייל שלך ישירות את התייחסותו.

 18. hey,
  i got an answer to my letter to sar hatachbura, throgh Haim Oron. it's on pdf. how can i attach it?
  anyway, he claims that there are biometric elements in the pictures, but it is not being used as biometric.
  noa

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *