מזל טוב למשפחות שטרית וישי, נולד חוק שרירי ויפה במשקל 6 מליון רשומות

קמתי בבוקר אחרי שחגגתי בחתונה של גיא עד אחת בבוקר (אפילו רקדתי קצת, ויש צילומים באיכות ביומטרית שיעידו). בדרך לשירותים ניערתי את העכבר כדי לגלות למעלה משלושים מיילים לא קרואים והצצה מהירה הבהירה את החדשות הלא מפתיעות, אשר יגורתי בא לנו. אם תרצו לעקוב אחרי מחאות שעוד יאורגנו (מעבר להגעה למצעד ביום שישי הקרוב, 11:00 בכיכר רבין עד 14:00 במוזיאון ארץ ישראל), ויש לכם בוקפייס, אתם מוזמנים להצטרף לדף התמיכה הזה כדי לקבל עדכונים. למי שכמוני אין לו בוקפייס, אני מתאר לי שהודעות יעברו באתר no2bio, בבלוג הזה ובעוד מקומות.

שמעתי שהיה שמח במליאה, במיוחד הקרב הצפוי בין מיקי איתן לבין מאיר "האח הגדול" שטרית. למישהו יש את זה מוקלט?
שימו טוב לב לשמות הנעדרים! בטחוניסטים שמבינים מה נכון, ו/או רכיכות שהעדיפו לשמור על התחת שלהם בעתיד הפוליטי ובחרו לא להיות באולם להצבעה, כולל ביבי כופה המשמעת הקואליציונית והכפופים המיידיים: ביבי, לבני, ברק, ליברמן, בוגי, מופז. מי שכחתי? מוזר לגלות שרובי רבלין העיז להימנע, ולאור כמות הנעדרים מרגיז לגלות שדווקא מיקי איתן נשאר והצביע כמו ילד טוב.

סיפרו לי שלא היתה מילה בעיתונות המודפסת ועוד לא הלכתי לקרוא את האייטמים בעיתונים המקוונים, אבל אני שומע שזה בהחלט סוחף טוקבקים "כמו ידיעה על גלעד שליט" (לדברי מישהו). אני לא אתיימר ללכת לחפש ולסכם כי כבר יעשו את זה בלעדי. אני מבין שיש גם הרבה דיבורים בנושא בתוך הגן הסגור של בוקפייס כי הבוקר סליידשר שלחו אלי ההודעה הבאה במייל (על מצגת שפירסמתי פה אתמול, רק שלצערי איננו יודעים מי יצר אותה):

"למה לא מאגר ביומטרי" is being talked about on Facebook more than any other document on SlideShare right now. So we've put it on the homepage of SlideShare.net (in the "Hot on Facebook" section).

Well done, you!

– SlideShare Team

וול דאן אינדיד, הייתי מעדיף מדיום רייר. לא, הייתי מעדיף שהווטרינר יפסול את הפרה כולה, או שהמשגיח בבית המטבחיים יפסול את כשרות השחיטה, אבל נעזוב בצד את המטאפורות המקאבריות.

אני צריך לעשות קצת סידור מחשבות.

המשך בשעות הקרובות.

17 תגובות בנושא “מזל טוב למשפחות שטרית וישי, נולד חוק שרירי ויפה במשקל 6 מליון רשומות”

 1. עודד, אם יש לך כרטיס דגימת וידאו, תבורך! אם לא, אני אנסה לארגן משהו בהקדם ואקשר אותך עם אנשים עם הציוד המתאים.

  ניסיתי לענות לך במייל, אבל נראה שמשום מה השרת שלך משתמש בRBL שהחליט שג'ימייל חסום כי כל מה שבא ממנו זה פישינג… סתם לידיעתך 🙂

  1. תודה, תיקנתי (לא יודע איך זה הגיע לשם). אני אוכל כנראה להשיג דוגם וידאו בסוף השבוע. אם אתה רוצה יותר מוקדם מזה, צור קשר.

 2. איך זה שאין איזה אתר שמרכז את ההצבעות של כל הח"כים בהצבעות השונות? (אולי יש ואני לא מודע לכך?) אפשר לפתוח וויקי, וכל מי שיש לו כמה דקות פנויות יוכל להיכנס ולעדכן מה קרה בהצבעה באותו יום. הגיע הזמן שלציבור יהיה זיכרון מלא של הח"כים הפחדנים שהצביעו על חוקים מתוך שיקולים של בריתות ונגד מצפונם.

   1. אכן, YNET פירטו את המצביעים, אבל לא בזכות אתר הכנסת, שעדיין לא פרסם אותם. כנראה הם ספרו אותם כמו רבים אחרים, מערוץ 99 או מנוכחות בכנסת.

 3. יש, זה קבור באתר הכנסת, ובדיוק בשביל זה יש את פרויקט OpenKnesset, אתה מוזמן להצטרף אליהם ולהאיץ את הפרויקט.

  1. תודה, הייתה לי הרגשה שאם יש כזה דבר אתה תדע עליו. עוד לא הספקתי לראות איך זה עובד, אבל אני אבדוק במה אני יכול לעזור. הגיע הזמן שמהפכת המידע תעשה לפוליטיקה את מה שהיא עשתה לתעשיית הבידור.

 4. שלא נדבר על זה שאוסטרליה התחילה לאסוף מאגר של מהגרים על ויזה של פליטים פוליטיים, ורומזים שם שלמעשה כל אדם שניגש לבחינה לקבלת אזרחות נסרק ביומטרית. אתה ומיקי לא עברתם סריקה?

  1. לא עברתי סריקה אבל כשחזרתי בפעם האחרונה עברתי בדוכן אוטומטי שהשווה את תווי הפנים שלי למה שהוא ראה בצ'יף על הדרכון שלי (ז"א ללא מאגר מרכזי).

   1. בעברית פשוטה, יש לכם מאגר ביומטרי של פנים של מחזיקי דרכונים. בדיוק כמו רשות הרישוי. (רק אני מקווה שלא פרוץ כמוהו)

    1. לא בדיוק.

     יש מאגר של התמונות במשרד שאחראי על דרכונים כדי לוודא שמי שמגיש בקשה לדרכון לא הגיש תחת שם אחר. לפי מה שראיתי מחיים פה עד עכשיו הגישה למאגר הזה מוגבלת בדיוק למטרות שהוא יועד להם ולא לכל שוטר עם צו מבית משפט.

     את הדרכון עצמו בודקים בדיוק כמו שאתה מצפה מתעודה חכמה ללא מאגר – בין הדרכון לבנאדם על המקום, ללא מאגר. אחרי הכל – הדרכון משמש גם לכניסה למדינות אחרות שלא אמורה להיות להן גישה למאגר מרכזי.

     ראה תחת Identity Fraud ב-
     https://www.passports.gov.au/Web/ePassport.aspx

 5. שמענו את הסיפור, עמוס. "המאגר הוא כדי למנוע הרכשה כפולה". ההבדל זה שאצלנו למרות כל התקנות וההבטחות יש הרגשה שזה ידלוף וישמש עוד הרבה גורמים, יש מאגר שני כזה עם אבטחה נמוכה אבל לא "נחשב" ביומטרי אז הוא לגיטימי ועוד כהנה שטויות.

  באירופה יש המון מדינות עם תעודות ביומטריות ובלי מאגר. רק אנגליה חוקקה מאגר אבל בינתיים הוא לא מתמלא, כי עוד לא מחייבים אנשים להוציא ת"ז. בהולנד התחילו לאסוף מאגר מהדרכונים רק לאחרונה וגם זה לא ברור אם יחזיק בגלל כל הבקורת הציבורית.

  לא, אני לא מסכים שמאגר מרכזי הוא כורח המציאות…

  1. אנשים שעברו את התהליך (לקבלת אזרחות) לאחרונה אומרים שהם לא נתבקשו לתת שום דוגמית ביומטרית, אז אני לא יודע על מה הידיעה הזו מדברת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *