מרגישים את החיבור?

שבת שלום לכל שוחרי המדע והידע, אני שמח להודיע שאתמול בערב, LHC השלים סוף סוף הקפה מלאה בהצלחה, והמסע סוף סוף מתחיל! בקרוב דיווחים ויזואליים בערוץ שלהם ביוטיוב, ללא ספק. למי שמעדיף יותר רעש אפשר להרשם לטוויטר שלהם. מלבד זה אל תצפו בינתיים לתגליות של בוזונים ואשרורים לתיאוריות מיתרים, עוד לא מתוכננות התנגשויות חלקיקים בשלב זה, כרגע עושים בעיקר בדיקות מכשור ומחשוב, כיוונונים עדינים רבים, הפיסיקה האמיתית תתחיל ב2010.

תודו שזה cool, ספציפית קצת מתחת 2 מעלות קלווין. תרשו לי לרגע להתרגש במישור הפילוסופי 🙂

זהירות, אחרי הקיפול – מסר אתאיסטי רוחני!

"נקודה כחולה חיוורת" של סאגן (לצערי בלי כותרות, אז מי שרוצה נסו את הגירסא הזו), חיבור קצר ומרגש שמתאר בשבילי את הגרעין הרעיוני של ההומניזם.

ונמשיך לזוג רמיקסים חביבים שלא יוצאים לי מהראש. לכל מי שהאשים אותי בחוסר רוחניות ולא הצלחתי להסביר לו במילים שבהחלט יש צד מרגש בלחשוב איך הדברים מתחברים, ולא רק הקטע הגיקי של מציאת יופי במתמטיקה. המיקס הזה אולי מהווה הקדמה יותר יפה למה שאני מתכוון 🙂

זהירות, משתמשים פה באוטו-טיון!

זהירות, קארל סאגן מנסה לשיר שיר לוויתנים ולאפות פאי!

לבסוף לשם איזון, לכל מי שהרוחניות לא מתחברת לו לאתאיזם, או שמרגיש שמדע זה עינוי סיני, הנה המסר בגישה אחרת:

זה בהחלט מרתק, ואני חוגג כשאני רואה פיתוחים מגניבים בזכות מחקר מדעי. סיבות להתרגשות לדוגמא: הצלחנו לגדל טונה בבריכות אז אולי בקרוב נציל אותו מהכחדה, אנחנו מתקרבים בצעדים מרשימים למנשק ישיר של מוח-מחשב, מצליחים לבצע טלפורטציה של חלקיקים, מוסיפים להבנת כדור הארץ ע"י חיבור רשתות של חיישנים מתוחכמים, מהנדסים בטריות מבקטריות, מייצרים עיניים ביוניות (גרסא ראשונית כבר מפיקה סרטים בקנדה) ומצליחים לייצר מכוניות מירוץ אכילות!

שבוע טוב…

תגובה אחת בנושא “מרגישים את החיבור?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *