שימו סייטמאפס!

סתם עצה כדי שיהיה לי משהו לתקוע רטרואקטיבית בתאריך 9-9-9-9-9 :)

גיליתי דבר מאוד חשוב על סייטמאפס. יש לי מנוי על אלרטים ללינקים חדשים לבלוג שלי, אבל אני מקבל בהם אלרטים גם על פוסטים חדשים בבלוגים שבהם אני מופיע בבלוגרול או ברשימת המגיבים האחרונים בווידג'ט, אבל נראה שזה לא קורה כשמדובר בבלוג שמקפיד על סייטמאפס. נראה שבמצב כזה גוגל מבדילים בין תוכן הפוסט לבין מידע ווידג'טים קבוע (או משתנה בלי קשר לתוכן הפוסט). נראה לי שזה ה-SEO הראשון שאני רואה שבאמת חשוב להקפיד עליו בבלוג כי החיפוש בו הופך ליעיל פי כמה.

בברכת פרו ורבו ושנה טובה.
Live Long and Prosper Shirt

6 תגובות בנושא “שימו סייטמאפס!”

 1. אני חייב להגיד שלא הייתי מהמר שסייטמאפ הופך את האתר לקריא יותר לגוגל, אלא משהו אחר לגמרי, שמצביע על חולשה של המנגנון. מדובר בהשערה בלבד, אבל היא נראית לי שווה בדיקה, שאין לי כוח לבצע.
  אתר שיש לו סייטמפ, נסרק יותר מהר. גוגל יודע שהוא יכול לגשת לכתובת אחת ולדעת על כל מה שחדש באתר, וזה מזרז את מהירות התגובה שלו. במילים אחרות – הוא סורק את האתר לפני שמגיעות התגובות.
  סייטמפ מכיל גם תאריך עדכון אחרון. אם המנגנון של הסייטמפ לא מיידע על שינוי העמוד כאשר נוספת תגובה, גוגל לא יחזור לעמוד כדי להתעדכן על תגובות, ולכן הוא לא שולח לך אלרטים על קישורים שנוצרו באתרים אחרים.
  איך לבדוק את זה? למצוא אתר שיש לו סייטמפ, ולא קיבלת ממנו התרעה, ולחפש מחרוזת מסויימת המופיעה בתגובות.
  אבל, אני עצלן מדי בשביל לבדוק את זה. לשיקולך.

  1. אהה, אני כן מקבל אלרטים על קישור מהתגובות לפוסט, אבל לא מהתגובות בווידג'ט בצד. לדוגמא הפוסט הזה יופיע כמלנקק לאתר שלך, אבל לא הפוסט הראשון בבלוג, למרות שהלינק אליך מופיע בוידג'ט "תגובות אחרונות".

   יותר מזה, יש כמה בלוגים שבהם אני מופיע בבלוגרול, וכל פוסט אצלם היה מקפיץ "לינק חדש לבלוג" בתוצאות גוגל, אבל לא אצל אלו שהתקינו סייטמאפס. אני מנחש שהוא פשוט רומז על אילו אלמנטים בDOM להסתכל כתוכן רלוונטי דינאמי, וממה להתעלם כסטאטי וקבוע לכלל האתר (זו הצצה בXML אבל לא מטריד אותי מספיק).

   אגב, גורו, למה השפתיים שלך גדולות כל כך?

 2. עירא: גורו, גורו, למה השפתיים שלך כל כך גדולות?
  יאיא: כדי שאוכל לדבר איתך, ילד קטן ומתוק שלי…

  טוב, אני מניח שטעיתי. מה שמוזר לי הוא, למה שהsitemap יכיל איזושהיא התייחסות לdom? יכול להיות שזה קשור דווקא בRSS, ולא בSitemap?

  1. אתה מאלץ אותי לבדוק איך נראה הקובץ מבפנים, צורר מרושע?

   אכן, נראה שהקובץ הוא רשימה ארוכה של כל הפוסטים שהיו לי בבלוג (אי פעם!) ללא התייחסות לDOM, ועם העצה לגבי כל פוסט לחזור לבדוק אותו פעם בחודש. תכני הפוסטים לא מופיעים שם, כמובן. אולי גוגל פשוט מזהים לבד לפי התוכן החוזר-על-עצמו מהו ווידג'ט ומ הוא תוכן, ואולי לפי RSS כמו שאתה מציע, והסייטמאפ רק עוזר להם למצוא את כל תכני האתר בלי לפספס או לחזור ולשלוף פוסטים בכפילות בגלל עמודי קטגוריות…

   לפי הלוגים, 7% מהתעבורה לשרת זה גוגלבוט, אני נדגם לא מעט, מהראשון לספטמבר ועד היום אני רואה שגוגלבוט משף את הסייטמאפ שלי פעם אחת, מסן-בוט פעמיים, ומישהו עם פיירפוקס רגיל פעמיים, לפני שהפוסט הזה התפרסם. מעניין מי הסוטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)