אנחנו שקרנים, שטרית הוא המושיע…

שטרית לגל"ץ עדיין טוען בתוקף שאנחנו שקרנים. הניסוח המדויק: "יש קבוצת אנשים בעלי עמדה מקובעת המפיצים דברי שקר".

כנ"ל בגלובס: "כשאני קורא את הפרסומים בעיתונים אני מזדעזע. הכל שקרי. האינפורמציה לא נכונה. חברות האבטחה לא טרחו הגיע לדיונים, הם לא יודעם מה כתוב בחוק, לכן הם מציפים את העיתונים בדברים שקריים". בהמשך הוא קורא גם לחתומים על מכתב המדענים טמבלים שלא יודעים לקרוא ולחשוב… "אני מצטער שמישהו הטעה את המדענים שחתמו הבוקר על עצומה. מישהו הטעה אותם". ומשפט המפתח, שאנחנו אומרים לו כבר חודשים, יוצא מפיו שלו, איזה יופי: "אם אי אפשר להגן על המאגר לא צריך להקים אותו". צדיקים מלאכתם תעשה ע"י רשעים?

עידו באום בטוש: מהמרים על הפרטיות שלנו. "כדי להרגיע אותנו סוכם כי יוקמו שני מאגרים… יש בכך הודאה בלתי נמנעת של המדינה בכך שאין מאגר מידע שחסין מפני דליפות ופריצות".

מוטי גילת, "ישראל היום" עמוד 22, היום… כמעט לא צריך כתבה, פשוט חותכים ומדביקים מהפרוטוקולים 🙁

מה בוער לך, שטרית?

מאיר שטרית מנסה בריצת אמוק לגמרי לא ברורה להוביל את המדינה למחוזות של אמא רוסיה וחוק האח הגדול המפחיד. הוא רוצה שהמדינה תדע הכל על אזרחיה גם כאלה שאינם עבריינים; הוא רוצה להילחם בזייפנים ובעולם הפשע באמצעות תעודות ודרכונים חכמים וזה בסדר גמור; אבל הוא גם רוצה לבנות מאגר ביומטרי של תמונות טביעות אצבע ופרטים אישיים של כל אזרחי המדינה – וזה כבר סיפור אחר. סיפור רע מיותר שעלול להוביל לשלטון חושך.

בניית מאגר כזה על פניו בעייתית מאוד ומחייבת דיון ציבורי אמיתי לפני קבלת החלטה סופית בנושא. אלא שלשטרית שהפך לוועדה של חבר אחד בכנסת שכל ייעודה הוא קידום החוק אצה ממש הדרך. בוער לו והוא דוחק בבעלי המקצוע סביבו – מהמשטרה מהפרקליטות ממשרד הפנים ומהשוק הפרטי – לדהור איתו קדימה. אין לו זמן לשאלות להשגות לערעורים. אסור לבלבל לו יותר מדי את המוח. צריך לחתוך ולרוץ הלאה. אין לו יותר מדי סבלנות לנודניק הזה מהאגודה לזכויות האזרח אבנר פינצ'וק.

פינצ'וק מכהן כראש תחום פרטיות ומידע באגודה לזכויות האזרח ולפני עשרה ימים השתתף בישיבה בכנסת שעסקה בבחינת תיקונים להצעת החוק של שטרית. "אני פותח את הישיבה" אמר שטרית ל14 אורחיו הקשורים לליבון ולאישור החוק הביומטרי "ומקווה שקיבלתם את הנוסח המשולב של יועצת הוועדה ומשרד המשפטים. היום נעבור על התיקונים שנעשו נשלים את כל הקטעים ונלך הלאה."

פינצ'וק שמע ולא התאפק. רגע לפני שהתיישב יחד עם האחרים מסביב לשולחן הוא קיבל את המסמך החדש ולא הבין איך אפשר לקיים בו דיון לפני שהחברים למדו את החומר. "קיבלנו אותו רק כרגע" אמר ושטרית קטע אותו: "גם אני. לכן אנחנו קוראים את זה עכשיו עוברים על זה ואם יש לך תיקונים תאמר…שיהיה ברור היום אנחנו גומרים את העניין."

פינצ'וק לא הסכים איתו. "יש קצת בעיה להתייחס לזה" אמר ושטרית היסה אותו: "מי שיש לו הערות שיאמר אותן או שיידום ."forever

אחד המוזמנים עו"ד יונתן קלינגר איש חברות היי-טק ותקשורת הצטרף למחאת פינצ'וק: "כדי לומר 'עכשיו' – צריך לקרוא ללמוד להבין."

שטרית: "אני לא אחראי על לוח הזמנים שלך אלא על לוח הזמנים שלי. אם אתה לא רוצה אל תישאר. שמעתי אותך אבל אני לא מקבל. אני גומר את זה היום. מי שרוצה יאמר. ואם לא תגיבו גם בסדר."

היהירות הזאת אילצה את פינצ'וק להגיב פעם נוספת: "רק הרגע קיבלנו תיקונים שמשרד המשפטים ישב והתחבט בהם במשך שבוע כי מדובר בנושא קשה וסבוך. אני מתקשה להתייחס בשיטת השלוף למשהו שעדיין לא קראתי. הרגע התיישבתי כאן על הכיסא ואני נזקק לאיזושהי חשיבה. אף אדם מקצועי אם הוא אחראי לא יכול להתייחס לנושא בשלוף."

שטרית: "אלה תיקונים שנעשו בעקבות דיונים שקיימנו כאן. אין כאן שום דבר חדש."

פינצ'וק: "זהו זה בדיוק העניין. יש כאן דברים שהם מאוד מאוד חדשים."

מי שיתעמק בפרוטוקולים יוכל להווכח שסעיפים הוחזרו אחרי שהצד שנו הצליח להוציא אותם, וניסוחים אחרים הוחלשו…

4 תגובות בנושא “אנחנו שקרנים, שטרית הוא המושיע…”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *