מלצר! יש לי בילג בקרנל…

אוזי עושה את מה שגייטס ובאלמר לא העיזו? לצורך תאימות לטכנולוגית ההייפרוייזור של מיקיסופט, הרדמונדאים תרמו 20K שורות תחת GPL2 לקרנל.

כשאנשים סגורים תורמים קוד פתוח, זה סימן שהאימפריה שוק^H^H^H קיבלה שכל?

16 תגובות בנושא “מלצר! יש לי בילג בקרנל…”

  1. I feel old by having to explain this, but go read the Jargon File, here's from the section about Writing style:

   There is also an accepted convention for ‘writing under erasure’; the text>

   Be nice to this fool^H^H^H^Hgentleman, he's visiting from corporate HQ.

   reads roughly as “Be nice to this fool, er, gentleman…”, with irony emphasized. The digraph ^H is often used as a print representation for a backspace, and was actually very visible on old-style printing terminals. As the text was being composed the characters would be echoed and printed immediately, and when a correction was made the backspace keystrokes would be echoed with the string ‘^H’. Of course, the final composed text would have no trace of the backspace characters (or the original erroneous text).

   Accidental writing under erasure occurs when using the Unix talk program to chat interactively to another user. On a PC-style keyboard most users instinctively press the backspace key to delete mistakes, but this may not achieve the desired effect, and merely displays a ^H symbol. The user typically presses backspace a few times before their brain realises the problem — especially likely if the user is a touch-typist — and since each character is transmitted as soon as it is typed, Freudian slips and other inadvertent admissions are (barring network delays) clearly visible for the other user to see.

   Deliberate use of ^H for writing under erasure parallels (and may have been influenced by) the ironic use of ‘slashouts’ in science-fiction fanzines.

   A related habit uses editor commands to signify corrections to previous text. This custom faded in email as more mailers got good editing capabilities, only to take on new life on IRCs and other line-based chat systems.

   charlie: I've seen that term used on alt.foobar often.
   lisa: Send it to Erik for the File.
   lisa: Oops…s/Erik/Eric/.

   The s/Erik/Eric/ says “change Erik to Eric in the preceding”. This syntax is borrowed from the Unix editing tools ed and sed, but is widely recognized by non-Unix hackers as well.

 1. הייתי יותר מרוצה אם הייתה אפשרות להגיב בצורה משורשרת, כך שהתגובות היו מוצגות ברצף הנכון.

  ולא, קו חוצה לא ממש מתאים כאן, כי אז אתה צריך להכניס את כל המילה. הבקספייס היה במקום הנכון.

 2. עברת על הקוד והחלטת שהוא גרוע, או שזו רק בדיחה?

  לגבי ^W או ^H, אני חושש שהז'ארגון האינטרנטי אמר את דברו, הבדיחה באה מעולם הטרמינלים-עם-מיפוי-שגוי ולא מעולם הEMACS או מאיפה שלא הבאת את הקיצור הזה, אני מבקש שלא לעשות שעטנז 🙂

  אגב, תומר – בא לי רעיון במישור הפילוסופי של האופןסורס. אם אתה מוכן להקות (to hack) את הCSS של הבלוג כדי שתשובות מדורגות ירונדרו כראוי, אני מוכן לאמץ את שינויי הCSS ולאפשר חזרה 5-6 רמות שרשור (הבנתי שיותר רמות מזה מאיט את הרינדור של הPHP, ומנוע ה wp-cache שהתקנתי פה פעם עשה יותר סמטוכה מטוב)

 3. השם הלא רשמי של תת־העץ staging הוא crap . קוד משם מדליק אוטומטית דגל taint בשם crap בקרנל.

  הוא מיועד לדרייברים חדשים שעדיין לא מצאו את מקומם. זו הדרך היחידה לקבל 20,000 שורות קוד שנכתבו ע"י אנשים במיקרוסופט שלא ממש יודעים איך עובד הקרנל ומן הסתם אי־אפשר סתם כך לסמוך על כל ההחלטות שלהם.

 4. אתה יוצא פה עם דעות קדומות כחרבות שלופות. האמן לי שמיקרוסופט מכירים יפה את הקרנל, והם בוודאי גם שכרו אנשים מאוד טובים לכתוב את הקוד, מעבר לזה פורסם שהפיתוח שלו נעשה בצמוד עם ראשי קהילת הכותבים, אז אני דווקא לא מאוד מודאג.

  אם יש קהילה שמיקיסופט רוצים למצוא בעיניה חן ולשפר בה את תדמיתם זו קהילת ה"מפתחים! מפתחים! מפתחים! מפתחים! מפתחים! מפתחים! מפתחים!" של הקוד הפתוח. הם לא יעיזו לעשות פאדיחה לעצמם בנושא כל כך רגיש ולתרום קוד גרוע. זה יזיק לתדמית שלהם ביותר מדי רמות.

 5. לא מדובר על דעות קדומות. מדובר על נסיון העבר. גם חברות מכובדות כמו אורקל לא הצליחו בנסיון ראשון. עץ ה־staging קיים בדיוק בשביל שקוד ימוזג מהר – לחשוף אותו כמה שיותר מהר לעדרי תוכניתנים תאבי הטלאה. החלופה לזה היא פיתוח מחוץ לעץ.

  וחוץ מזה, טוב מראה עיניים. הנה הקוד לפני שגרג קרואה־הרטמן החל לתקן אותו:

  http://git.kernel.org/?p=linux/kernel/git/sfr/linux-next.git;a=tree;f=drivers/staging/hv;hb=07c32bf1419193e5a22bb83bfd3d3c50b53e54d7

  מדובר על קוד שלפחות חלקו הוא הסבה של דרייברים מחלונות. סגנון הכתיבה, לדוגמה, הוא בהתאם.

  1. לא היה לי ספק לרגע שזה לא מטוב לב. זה משנאת המן (VMWARE, XEN) בלבד. הדרייברים היו מאמץ שלהם לטייב את פעולת מכונות לינוקס תחת ההייפרוייזור שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *