יום הולדת שמח!

גוגל חוגגים יום הולדת לניקולא טסלה, האדם הדגול שהמציא בין השאר את הרדיו, את מנוע זרם החילופין, ובזכותו גם התקן העולמי של רשתות חשמל ציבוריות הוא AC ולא ה-DC הבעייתי שהתעקש עליו אדיסון. מספרים עליו גם הרבה אגדות אורבניות לגבי צלחות מעופפות וכוח אנטי-משיכה, אל תאמינו ל-80% ממה שאתם קוראים עליו :-)

יום הולדת לטסלה

ויום הולדת שמח גם לידידי סתיו1 שחוגג היום קיץ 31 על כדור הארץ :)

-------
 1. הקרוי לפעמים עדי[^]

3 Replies to “יום הולדת שמח!”

 1. הא, זה לא מעניין במיוחד, אבל לא יכולתי שלא לציין: גם לי יש ידידה נקבה, שבמקור היא עדי, אבל מוכרת באופן די מוחלט כסתיו.

  1. מענין אבל לא במיוחד, "עדי סתיו" הוא שמו המלא של הבחור, הוא פשוט לרוב מקוצץ ל"סתיו" ע"י כמה חברים שחושבים שזה יותר תואם אותו. יש לו גם כינוי אתיופי מאז היום שהגיע שליח למשרד שלו וחיפש את "אדיסטו".

   אבל אנשים עם שמות יוניסקס והחלפת שמות מביא למצבים מעניינים. ידידי גיא סיפר לי על זוג מכרים שלו שלשניהם קוראים שחר, אז בשביל הכיף הם החליפו גם את שם המשפחה המשותף לשחר אחרי החתונה. אם ללכת עד הסוף בעקבות הוריו של מייג'ור מייג'ור מייג'ור מייג'ור, גיא הציע שם מקורי לצאצא(ית) הראשונה, כי הוא רוצה לארגן להם שלט לדלת הבית שבו יהיה כתוב "כאן גרים בכיף שחר, שחר ושחר שחר"

 2. לול! :).
  אדיסטו זה מעולה.

  שחר ושחר שחר זה סבבה וצחוקים בינם לבין עצמם [למרות שיש מצב שההורים התעצבנו], אבל ייתכן ששחר שחר הקטנ\ה תחבב פחות את השיוך הטוטאלי למשפחה החד-שמית.

  ועוד סיפור קטן [ועוד פחות מעניין] על ידידי אסף, שסופר לי מזמן ולכן אני לא ערבה לפרטיו ולא אכנס אליהם: לכל המשפחה המורחבת שלהם קוראים אסף, יפה, שאולי או הטיות שהם. זה נוצר מעירוב מדויק ועדין של אחים ואחיות לא קשורים שהפכו לקרובי משפחה בעקבות כמה קשרי נישואין.

Leave a Reply