עוד יום, עוד מערכת הפעלה…

Official Google Blog: Introducing the Google Chrome OS

כולם כתבו אז גם אני צריך…

מי צריך עוד מערכת אם אנדרואיד בת סילום (scalable) עד לנטבוקים? לא ברור. לא המציאו קרנל חדש (יש את לינוקס), אבל כן הינדסו מערכת חלונאות חדשה (בצדק, כי X זה המיץ של הזבל). אני מקווה שזה משהו מרגש כמו Display PS של אפל, איכשלאקוראיםלזה, אבל שקל יהיה לעשות לזה פורטים (אם גוגל מריצים שם את כרום וחברים אני מתאר לעצמי שפורט של QT וGTK לא יאחרו להופיע).

ועדיין, משום מה, אני לא מתרשם שזו מהפכה, רק התפתחות הגיונית. אבולוציה ולא רבולוציה. רק שיסדרו לנו כבר שיעבוד עברית כראוי בכרום, ושלא יתחיל להשתגע עם יותר מעשרה טאבים פתוחים. אה כן, וגירז 64 ביט, וגירז לשואש 3.5, ו….

אוי. פרקליט השטן שבי מרגיש זנוח… אני צריך לכתוב פוסט שלילי על גוגל! זה לא בסדר ככה שכולם מלטפים להם את האגו ואף אחד לא מזכיר שהם הרבה פחות ממושלמים :-)

6 תגובות בנושא “עוד יום, עוד מערכת הפעלה…”

 1. מה כ"כ גרוע ב־X?

  "לינוקס" היום זה לא רק קרנל ו־X. זה גם glibc‏ (לדוגמה: כל ההיסבים של דביאן, כולל אילו שלקרנלים אחרים, עובדים מעל glibc‏. אפשר עם קצת מאמץ לבנות את המערכת גם מול uClibc)‏ ו־udev. וזה מתחיל להיות יותר ויותר "הערכה השבועית לילד" (PackageKit, DeviceKit, VirtKit, ועוד).

  כל אילו הם ברשיון GPL. וגוגל לא רוצה להסתמך על קוד copyleft, כי אי־אפשר לשים אותו בצד. לכן הם עברו להתבסס על דפדפן שהוא ברשיון שאינו copyleft. לכן הם זרקו את רוב מערכת ההפעלה לפח.

  לכן אני לא סומך על גוגל.

 2. אני חושב שבסופו של דבר מדובר על עוד תאגיד ענק המגדיל את המערובות שלו בפיתוח לינוקס. איך שלא מסתכלים על זה, זה דבר טוב.

 3. הקוד יהיה פתוח, אך ישוחרר קצת אחרי שהמערכת עצמה תשוחרר.
  בנוסף הם עובדים עם המון חברות של נטבוקים, כך שאני מצפה לעלייה רצינית במשתמשי הלינוקס.

 4. @דור, אני מתקשה לקרוא למשתמשי המערכת הזו "משתמשי לינוקס". הרי לא מדובר כאן במערכת גנו/לינוקס של ממש, אלא שימוש בסיסי בקרנל רק כדי להעלות מערכת חלונאית מינימלית ובתוכה דפדפן, וכל האפליקציות (קראת את ההכרזה?) יכתבו בHTML5 וירוצו בו או מקומית או דרך הרשת.

  כלומר זה לא הולך להריץ תוכנות של אדובי, או אזוראוס או אפילו גימפ וMIRC.

  אתמול בטוויטר שאל מישהו (נדמה לי שאבירם?) אם זה אומר שהCOS הזה הופך את המחשב ל"מסוף טיפש משודרג". אמרתי לו שהמונח הפוליטיקלי-קורקט הוא "thin client" ושהוא אכן צודק.

  כאמור, זה נשמע על פניו שעדיף כבר להריץ אנדרואיד ועליו כרום.

  כאמור, זה נשמע על הפנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)