יופי נחמה

עמית סגל, הכתב הפוליטי של ערוץ 2, בראיון למעריב עשרה ימים לאחר הבחירות 20.2.09. ההדגשות הן שלי:

שאלה: היו במערכת הבחירות סיפורים שבחרת לא לפרסם כי חששת שזה ישפיע על הבחירות?

תשובה: "יומיים לפני הבחירות הגיעו אלינו סקרים של שתי המפלגות הגדולות, שלפיהם התנועה הירוקה מימד תעבור את אחוז החסימה. אם הייתי אומר את זה ככה, זה היה משפר מאוד את סיכוייהם לעבור. אבל חששתי מהתערבות חמורה במערכת הבחירות. התייעצנו והפשרה הייתה לא לשדר את זה במהדורת שמונה אלא במהדורה המוקדמת ולומר 'אחת התנועות הירוקות'. אחרת היתה נוצרת אווירה שאנחנו יותר שותפים לה ממדווחים עליה."

אחת התשובות הגרועות וחסרות עמוד השדרה ששמעתי. אם זה לא חוקי אז זה לא חוקי, אבל שלא ימכור לי "היתה נוצרת אווירה שאנחנו יותר שותפים לה ממדווחים עליה" כי מהדורות החדשות התכופפו בלי בעיות בכיוונים שאדלר הינדס אותן עד אותו רגע. היחס לכל מערכת הבחירות הזו היה חסר רצינות לחלוטין – למעשה לא מעט אנשים השוו אותו לדווח על תוכנית ריאליטי, כולל הכאילו-דיבייט דרך יוטיוב, וזה נטו אווירה מחורבנת שיצרו ארגוני החדשות שהכתיבה את התוצאות שלהן. אני לא יודע אם עמית סגל עושה מעצמו טמבל אבל ניסוח התשובה מעיד ששיקול החוקיות לא עמד לנגד עינהם.

האייטם הנ"ל עלה בשיחה עם הרב מלכיאור במוצ"ש ואז עוד לא הותר לדבר עליו, אני מקווה שעוד כמה דברים שביקש מאיתנו מיכאל לא לספר יצאו החוצה רשמית ואוכל לדון בהם כאן בבלוג.

ההתייחסות הרשמית בבלוג הרשימה

15 Replies to “יופי נחמה”

 1. צפוי, ולא מפתיע. פשוט עצוב.

  אבל על ערוץ 2 אני לא מתפלא, אני בעיקר בוכה (ומזל שאין לי טלוויזיה, אני מסרב לתת יד לגועל נפש הזה).

  אבל הייתי חושב שהפרסומת לתשדיר הבחירות של גל"צ (!) תהיה מאוזנת. תחנה צבאית בכל זאת. איזה מאוזנת ואיזה בטיח. ציטוט מהשידור של דברי לבני אחרי שהחליטה שהולכים לבחירות, וזהו. אפשר לחשוב שאדלר קנה את כל המדינה…

  ועוד, זה שהתקשורת משדרת בהרחבה (!) ארוע מבוים של חברי ישראל ביתנו מול חברי בל"ד ורע"מ-תע"ל שבושל בשביל לבוסיף לשלושת המפלגות עוד מנדטים, זו לא בושה או התערבות מכוונת?

  זה הכל ג'יפה. אבל כנראה שאין מנוס מלגייס אנשי תקשורת ו"לשחות בחרא" כי התעלמות לא תשיג הרבה (לפחות לא בשביל מפלגה בכנסת).

 2. וחוץ מזה – לאן נעלמה המפלצת המעופפת החמודה שלי?
  ממש אהבתי אותה!!!!
  תוחזר המפלצת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  !

 3. צריך לדעתי להפסיק את הסקרים לפני הבחירות, כבר מיזמן התפקיד שלהם יצא מפרופורציות.
  כאשר מבינים את סטיית התקן ועוד כמה דברים, מקבלים כלי בעייתי שגורם לאנשים (כולל אני) להצביע בצורה מסוימת. עוד כמה דברים שהייתי רוצה לראות בבחירות הבאות:

  ביטול של כל פירסום חוצות – חבל על העצים והלכלוך שנשאר.
  ביטול של התעמולה – מי ראה את זה?
  ביטול הסקרים

  חבל שכל זה לא יקרה

  1. @יאיר תשכח מזה במדינה דמוקרטית… איך אתה מצפה שיופץ המסר? אתר קטן מרכזי וצנוע עם טקסט המצע בלבד, וחוגי בית? חלומות באספמיה :-)

  1. את יכולה להבטיח לעצמך את המפלצת כאן ובכל בלוג משתמש גראווטר, גם אם אבטל את הפיצ'ר וגם אם תחליפי כתובת וגם אם בבלוג אחר שלא משתמש בסוג המפלצות הזה כברירת מחדל.

   פשוט הורידי את המפלצת הזו לדיסק:
   http://www.gravatar.com/avatar/9e8a11c7692d1f06f39f43436613ef71?d=monsterid

   ואז הרשמי ב- http://gravatar.com והעלי לעצמך את המפלצת, וסוף לסיפור :-)

   1. להירשם? עד כאן!
    המפלצת הזו היא שלי אבל גם שייכת לבלוג שלך. אל תגלה אותה לא יפה! P:

  1. ראשית, אני מקשיב לסמכות עם הרבה סימני שאלה תמיד, אז יש מעט אנשים שאני מדביק להם תוית של "סמכות ללא עוררין". הבודדים שמקבלים את התוית הזו הם אולי אנשים שמכוונים עלי כלי נשק :-)

   מה שכן, אני מכבד את דעתם של אנשים שמגבים את דעתם בעובדות משכנעות והצלבה של מקורות, ו/או נסיון חיים שמוכר לי כרלוונטי. בשביל זה צריך לקרוא אחורה על פועלו של אדם ואם המשקל שאני נותן לדבריו אמיתי ורלוונטי. כמובן שכמו כולם אני מושפע מכריזמה אבל אני משתדל לא לשחרר יותר מדי את חבל הביקורת גם אם מוד הדיבור מאוד משכנע, צריך לעצור ולחפש את הרווחים בתוכן – את אותם הדברים שלא נאמרים ובלעדיהם התמונה לא מרגישה שלמה. החשיבה הביקורתית אצלי עובדת שעות נוספות וזה לא תמיד כיף

   עם כל זאת, למדתי מקריאה ושיחות בזמן האחרון (כולל שלושה מפגשים ציבוריים עם הרב מלכיאור) כמה דברים על הנחות יסוד מחורבנות שבחרתי בחיים כגישות לויכוח ודיון, וזה מעבר לנושאי פוליטיקה אלא על חברה ויחס לדת. יש לי טיוטא מתבשלת בנושא, אולי אשחרר אותה סופסוף היום…

Leave a Reply