20 תגובות בנושא “אנחנו על המפה!!!!!”

 1. תמונות הלווין (לפחות של רצועת החוף) הן בנות שנה או שנתיים, אבל גוגל קנתה זכויות בלעדיות על לווין צילום חדש ובקרוב יכול להיות שהעדכונים יהיו עוד הרבה יותר צפופים.

  תוספת לפוסט – בינתיים נראה ששמות הרחובות מוכרים למערכת גם בעברית וגם באנגלית אבל מופיעים רק בעברית (ורק אם ניגשת מהמנשק העברי), אבל זו התחלה. יותר כואבת העובדה שאין הוראות נווט/נהיגה בין מקומות…

 2. Can't see it on E71 either. Maybe they use the GoogleEarth data set. Have you checked GE? Usually GE is updated first but anything could happen.
  It's also the first time that I see streets without names. I hope it's just in the middle of the dataset update.

 3. About resolution – for proper resolution they use aerial photos (from aeroplanes) or cars (streetview). I wonder, thought, when would they get smart and put their panoramic cameras on aeroplanes to get 3D data from the air.:)

 4. Ira – what do you call "(ורק אם ניגשת מהמנשק העברי)"? Are you referring to maps.google.co.il? I can't find this host and don't see how to change maps.google.com to Hebrew interface.

  BTW – I posted a link to your item to Google Maps Mania, let's see what it'll do for your stats :)

 5. הי מוזר! באימבד שעולה לי, בגוגל ארץ ובאייפון עוד אין רחובות בכלל… רק באתר מאפס עצמו…

  כנראה נצטרך לחכות שכל המרכזים של גוגל יעודכנו (יש להם כמה מרכזים עולמיים והמידע שבהם מסתנכרן רק כל כמה ימים)

 6. חבל שה-API של גוגל מפות עדיין לא תומך במפות ישראל המעודכנות … :(
  רק אחרי שהם יעדכנו את זה תהיה פה תחרות אמיתית ונתחיל לראות אפליקציות חדשות ומעניינות …
  עד אז קשה לי לראות איך גוגל מתחרים באתרים המקומיים – בעיקר שאין גישה נוחה לאתר שלהם מתוך המוצר העולמי …

  תקנו אותי בבקשה אם אני טועה

 7. עמוס = ניסיתי להגיב שם עם עוד מידע אבל הקאפצ'ה שלהם מתה. אני שונא קאפצ'ות, ובלוגספוט מלא באגים. שיקפצו.

  שי – מה הקשר לAPI? מה לא מעודכן? הAPI בסדר גמור, זה מסד הנתונים מאחוריו לא מלא, אבל הוא עוד יהיה. אפשר להתחיל לתכנת איתו, ברגע שיסתנכרנו כל המאגרים אני מדמיין את זה קורה בימים הקרובים.

  לאיזה אתר אין גישה נוחה? לא ברור לי למה התכוונת?

 8. 1. Being linked from what I imagine is a high ranking blog might boost your own pagerank, wouldn't it?

  2. I got the hebrew stickers a couple of weeks ago. Still have to actually stick them and figure out how to convince Ubuntu to take notice of Hebrew keymaps, though (with the E71 working on WiFi and 3G broadband, I hardly turn on my desktop at home any more).

  3. About the embed not working – what about using the static image interface (I think it's here: http://code.google.com/apis/maps/documentation/staticmaps/)?

 9. עירא – הכוונה שלי הייתה למסד נתונים … וכמו שאתה מבין אי אפשר להיות בטוחים מתי גוגל יעדכנו את המסד של ה-API כמו של המערכת המלאה שלהם. ברור שאפשר לתכנת ולחכות ליום שהם יעלו אבל אף אחד לא מבטיח שזה יקרה תוך ימים ולא חודשים (במקרה הטוב).
  בקשר לנגישות – אי אפשר להיכנס לאתר עם המפות בעברית בלי הקישור הספציפי שנגמר עם הקידוד שפה IW. חיפוש ברשת או ניסיון לעבור מאתר המפות של גוגל העולמי לא מצליח ולכן אני חושב שבנתיים רק מעטים יצליחו ויתאמצו להשתמש במוצר של גוגל …

  אנחנו אולי על המפה – אבל עדיין נקודה קטנה :)

 10. שי, אתה צודק.
  ניסיתי להשתמש היום בתוכנה המשתמשת ב- API של גוגל מפס עבור גיאטגינג.
  עדיין לא קיים מידע כדי למקם תמונות.
  המצב של maps.live.com טוב יותר.
  האמת אני בכל מעדיף את האלטרנטיבה של מיקרוסופט לשירות המפות.
  אני בכלל הייתי רוצה לראות גם שכבה בסגנון:
  http://www.amudanan.co.il
  שנוכל לסמן עליה מסלול טיולים וכו'.
  זה יהיה מגניב.

 11. עמוס: ממתי אכפת לי פייג'ראנק?

  דראזיק: כבר חשבתי לשאול אותך אם גוגל משלמים לך טונות בשביל להתלהב מכרום, אבל עכשיו אני רואה שאתה עושה שימוש נלוז בבלוג שלי כדי לקדם את מיקיסופט!

  כמה חשיש שתית?

 12. דראזיק – למה אתה בדיוק מתכוון בהשירות של מיקרוסופט טוב משל גוגל ? בסופו של דבר אין לאף אחד מהגופים העולמיים הגדולים מוצר ישראלי טוב/מעניין … הרמה של כולם בינונית באותה מידה לצערנו :(

  פרוייקט עמוד ענן נחמד מאוד אבל כמו FREEMAP ודומיו אם הם לא יאחדו כוחות תחת "הנהגה" רצינית אחת המוצרים שלהם ימשיכו להיות פרוייקטים קטנים ולא רלוונטיים.

  אולי מישהוא באמת יקום וירים את הכפפה ?

 13. עירא, לא משלמים לי.
  אני בכלל מגיע מאופרה.
  וכל הזמן טענתי שם שהגיע הזמן לנטוש את החבילה להגדיל את החלון ולהפסיק עם השטיקים.
  הגיע הזנן לקטוף את כל משתמשי האקספלורר. אלה מחפשים משהו שקוף שיש לו יתרון מהותי, הנה בא הכרום ואני בטוח שאפילו את אבא שלי אני אצליח להמיר לטובתו.

  לגבי שירות המפות של מיקרוסופט, לטעמי הוא פשוט טוב יותר, אבל 2 השירותים לא ממש מכירים בישראל.
  על אף שהמצב בלייב מאפס היה טוב יותר עד לימים האחרונים.

  ולצערי אני לא מקבל תלוש לא מאלה ולא מאלה ואפילו לא מאללה…

 14. Drazick:
  I've been following Google Maps Meshups since about they came out with the service (mostly through googlemapsmania). There are many ways to achieve what you describe about amudanan.co.il:

  1. You can use Google Maps' own "Terrain" layer.
  2. You can put up any image and use Google Maps' API to display it (zoom, pan, etc)
  3. You can overlay images on top of google maps' data
  4. You can create "my maps" with all sorts of routes on them (I use that already to track which streets I covered with my brochure-distribution routes, and now with the GPS in my Nokia E71 I can even just upload the route, no need even to manually update the map).
  5. There are many meshup creation tools and sites to help you do all that without having to program anything, see http://googlemapsmania.blogspot.com/ "Meshups and Tools Index" to look them up.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)