שירים ושערים

לישה מספרת לי שאין חניה כבר משעות הבוקר ליד איצטדיון רמת גן וברחובות הסמוכים. אין לי מושג מה אנשים בתכננים – לבוא ברגל ולצאת בפרייבט אז הם מחנים את האוטו שם בבוקר מראש? לא ברור. אני לא מעריץ ספורט גדול, רק מדי פעם. אני פתאום מעריץ של בני סכנין כשהם מנצחים את בית"ר י-ם, ואני אוהג הפועל י-ם כשהם מנצחים את מכבי ת"א, אז אני מניח שהיום אני מעריץ את האדומים נגד הצהובים, למרות שאני לא הולך לחפש במיוחד טלוויזיה בשביל זה… 🙂

איך אני ירושלמי שלא אוהד בית"ר? מאוד פשוט. אני סמולני חבקן עצים ואני לא אוהב לשמוע "מוות לערבים" וצעקות גסות, ובמיוחד בזמן דקת דומיה לרבין.

ובלי קשר ישיר, הנה בקשה מידידה לאנשים שיותר בקיאים ממני במוסיקה ישראלית (אדלרים? מישהו?)

אני זקוקה לעזרה בחיפוש חומר לעבודה אקדמית.
אני מחפשת שמות של שירים (פזמונים – כלומר שירים עם לחן שאפשר לשמוע ברדיו) שעוסקים בנושא דמות הערבי או הסכסוך הישראלי-פלשתינאי.
אני מחפשת שירים מכל התקופות – גם ישנים מאוד וגם חדשים. רצוי מוכרים.

אז אם עולה לכם משהו בראש…אשמח לשמוע.

תודה מראש,
שירה

5 תגובות בנושא “שירים ושערים”

 1. אמי מבינה מאוד מאוד גדולה. יש לה מייל, ואני בטוח שהיא תשמח לעזור, אבל אני לא חושב שהיא תרצה לעשות את זה בפומבי. ז"א תביא מייל.

 2. אולי "מי שלא קופץ צהוב"? הרי אין כמו בית"ר בשביל להסביר את הסיכסוך הישראלי פלסטיני.
  ובהקשר אחר, הייתי אתמול בלילה בר"ג (דווקא מצאתי חנייה מאוד בקלות ואפילו די קרוב) ובלי להתייחס לתוצאה ובלי להיות מומחה לכדורגל זה היה מדהים.
  מעולם לא ראיתי ככה את אצטדיון ר"ג (אחד האצטדיונים הגרועים בארץ) 40 אלף איש מילאו אותו מקצה לקצה. חצי צהוב מנפנפים בבלונים. חצי אדום עם דגלים אדום לבן (סחטיין לאולטרס הפועל שחילקו עשרת אלפים דגלים במשחק).
  חוויה.
  אם רק היה יכול להגמר אחרת…
   

 3. מה שישר קופץ לי לראש:
  כולם מדברים על שלום (מוקי).
  שיר של אתניקס שמתחיל ב"קוראים למח"ט תמרי" באלבום בשם "מוריס", אם אני זוכר נכון.
  מקווה שהשירים האלו רלוונטיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *