צו איסור חירות לכבוד יום העצמאות

פוקס וגם קלינגער כותבים על הפארסה החמורה החדשה של ה"דמוקראטיה" הישראלית. אולמרט נתפס סוף סוף באופן מובהק במקרה של קבלת שוחד, את כל הפרטים אפשר לקרוא בעיתונים ברשת, אבל הפרקליטות לא מרשה לי לתת לכם את הלינק אפילו (למרות שבחיפוש קצרצר בגוגל תמצאו שמות ופרטים). התירוץ – "שלא להעכיר לנו את אוירת החג".

לראש הממשלה הפלילי שלנו לא נראה שהגיע הזמן לפנות את הכסא.
לפרקליטות לא נראה שאנחנו יודעים לקרוא אנגלית. או להפעיל דפדפן.
לפרקליטות גם קשה לשמוע על חופש עיתונות ודיבור, ועוד ביום העצמאות של המדינה.

כשאני אומר לאנשים שאנחנו לא בדיוק דמוקרטיה, מסתכלים עלי עקום. אין הפרדת רשויות, אין חופש דיבור, אין מנגנוני פיקוח, חוקי הלכה מקובעים בחוק האזרחי ((אפילו את יום העצמאות עצמו אנחנו כמעט ולא חוגגים יותר בתאריכים הנכונים בשביל שלדתיים זה לא יפול בשבת)), יש שחיתות שמשתווה למדינות דרום אמריקניות כמעט. מצד שני הייתי תקוע היום (יום הזיכרון) כמעט שעתיים בחמשת הקילומטרים שבדרך חזרה הביתה מהסופר, ובדרך נזרקו מהמכוניות שלפני 5 סיגריות, CD אחד ועוד חפץ לא מזוהה שהייתי מהמר עליו כחיתול משומש. עמשראל יוצא לעשות קניות ליום העצמאות במקות ללכת לטקסים, לא אכפת לו מנופלים ולא מהצורה של המדינה שלו. הדוניזם נטו (וגם אני בינהם הייתי בסופר…).

יום הביפולאר השנתי שלנו גורם לזה שהקניות לחג דורסות את יום הזיכרון, והוא בתורו הפך ל"היום עם השירים היפים ברדיו" בשביל רוב האזרחים בני 30 ומטה, ואולי גם אנשים בגילי.

אבל בואו לא נעכיר את אווירת החג. יום הולדת שמח לך ישראל המסכנה. אני מקווה שעד שנה הבאה תעבור ממשלת ה"זכאים" מן הארץ, יבוטל גיוס החובה, ואנשים יתפסו יותר פרופורציות על מה מותר ומה אסור, מה חשוב ומה טפל.

4 תגובות בנושא “צו איסור חירות לכבוד יום העצמאות”

 1. "מצד שני הייתי תקוע היום כמעט שעתיים בחמשת הקילומטרים שבדרך חזרה הביתה מהסופר"
  gulp. 😐
   

 2. דבר אחד לא אסכימה לגבי הפוסט הזה.
  בגלל שזה בכל זאת יום זכרון + חג היה אפשר לחכות עוד כמה שעות עד פרסום הפרשה.כל התעסקות המדיה בנושא העלימה את מאורעות היום (אם היו כאלה).עקב כך שהיה צו פרסום בזמן החג ,היה אפשר לחכות עוד כמה שעות.

  אם היה מקום לצו איסור פרסום? עד שהתפרסם בכלי תקשורת בעולם ניחא.
  אח"כ היה הדבר לדעתי פטטי.

 3. מדינה שחיה על צבאה וחיי צבא ,יהיה קשה לחיות על עקרונות חופש וליברליזם.
   למרות שאחד בה להגן על העיקרון השני החיים הצבאיים נטמעו באופן מדאיג בחיים האזרחיים שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *