הדברים הקטנים שגורמים לי לחייך

Boing Boing TV הוא אחת מהפינות החביבות עלי בבוינגבוינג. כתבות על אמנים, גיקים, טכנולוגיה, פוליטיקה ליבראלית, והכל מעורבב ומוגש באינטימיות וברצון טוב והרבה הומור (לרוב סוראליסטי משהו). לאחרונה הוא עושה צרות ונגן ה-MP4 המשולב באייטמים לא מופיע כראוי בשואש 2 (אין בעיות עם שואש 3 או אקספלונטר). שלחתי את זה בתור הערה קטנה בתגובה לכתבה (אפילו לא טרחתי ללכת לחפש כתובת לבעיות טכניות). תוך פחות מחצי שעה כבר קיבלתי אימייל משני ז'ארדן בעצמה (מהכותבות של בוינגבוינג שעושה גם כמעט את כל ראיונות השטח שלהם, אישיות בפני עצמה עם עבר צבעוני בעולם העיתונות הטכנולוגיות באינטרנט) עם CC: לנשיא קאסטפאייר שמספקת את אפליקצית הסטרימינג, ומיד גם תשובה בCC: ממנו. השבתי לו בפרוטרוט על איך ומה בדקתי (כמובן שכמו גיק אחראי ביצעתי בדיקות טיפה יותר יסודיות לשם שלמות, כמו בדיקה עם התקנת שוא"ש בתולית, נתתי את כתובת הIP הקבועה שלי כדי שיקל עליהם לגלות אותי בלוגים), ונראה שהבעיה תוקנה. מהירות ורצינות ויחס אישי. ככה קונים אותי 🙂

יקב ויתקין שאהוב עלי מאוד העלה לאוויר טיוטא ראשונה של אתר, וצרם לי מאוד דבר או שניים בתרגום לאנגלית אז סיפרתי להם. לא רק שרעיונותי התקבלו בברכה, הוזמנתי לחוות דיעה על מוטו חלופי ולעזור עם התרגום של מונח או שניים. הנה עסק מצוין עם קשרים אישיים עם הלקוחות (כבר מכירים את רוב החבורה שלנו בשמותינו) ושמחים לשמוע פידבק ולשתף פעולה

(טוב, אולי זה עוזר שכל פעם שאנחנו קופצים לבקר אנחנו יוצאים עם כמה ארגזים. בביקור האחרון גיא קנה שתי שישיות, הוריו קנו אחת ואני קניתי שלוש(!!) שישיות של הבקבוקים המצוינים שלהם, במחיר שמדהים אותי בצניעותו כל פעם מחדש, למרות שמדובר ביינות מיוחדים במינם. היום הם מארגנים גם טעימות של הקריניאן החדש ויש לי הרגשה שהאוברדראפט שלי יגדל :-))

סטיבן קולבר שואל בקול חנוק את דמותו של בוש "אבל אנחנו במלחמה, אנחנו צריכים אותך! למה אתה עוזב? למה עכשיו אתה פתאום נזכר לציית לחוקה?". לפני חודש נפטר גארי גייגאקס, ממציא הD&D. סטיבן ספד לו ואמר שהוא מאוד יחסר, "עד כמה תחסר לנו? (מטיל d20) – עשרים."

הקו שלי מול הוט מוריד קבצים במהירויות 600+ קילובייט לשניה. חלום? כל מי שאני פוגש אומר שנכווה מאינטרנט בכבלים וברח חזרה לחיק אמא ADSL. רק לי ולאפי אין בעיות, מוזר.

לבסוף, תראו במה נתקלתי לפני כמה שבועות בבית המרקחת ושכחתי ממנו לגמרי:
מה טאקס עושה פה?

שבת שלום.

8 תגובות בנושא “הדברים הקטנים שגורמים לי לחייך”

 1. 1. סחתיין על בוינגבוינג!
  2. פוסט על טעימת ויתקין, כולל רשמים מהמסעדה (יכול להיות שבפוסט נפרד) – מחר! לדברים טובים, צריכים לחכות..
  3. מה? לינוקס על פאדים לילדים להורדת חום? אני חושב שמישהו לקח את העניין הזה צעד אחד רחוק מדי..
  עדיין – גרם לי להתגלגל מצחוק..

 2. אה.. ולגבי הכבלים – אני גם מסתדר איתם לרוב באופן יותר ממשביע רצון. אבל לצערי ה-upload לבלוג שלך ספציפית, לוקח המון זמן לאחרונה. לא ברור למה.

 3. עכשיו כששמתי לב – גם האתר עולה לאט, והמעבר בין דף לדף לוקח בערך 20-30 שניות. הבעיה היא בעיקר שמירת תגובה – היא לוקחת קרוב לדקה, שאני מניח שתסכים איתי שמדובר בהרבה זמן יחסית להעלאה של מעט טקסט.
  זה לא קורה לי באתרים אחרים, כולל בבלוג שלי או של דרינק'לה.

 4. מוצ"ש זה היום הכי עמוס של השרתית. אין מה לעשות. כל עמשראל חוזר הביתה ומעלה תמונות מכל השבוע לאתר התמונות הלאומי שאני בעצם רק אורח לידו, d-spot.co.il.

 5. גם היום איטי. משהו מאוד לא אופטימלי באיך שדיספוט מתשאל את הדאטאבייס. אני ביקשתי ממקס שיבדוק. בינתיים כיביתי כאן חצי מהתוספים של וורדפרס במאמץ לפנות עוד טיפה כוח חישוב.

 6. כנראה שצריך משהו דראסטי. העומס אכן לא יורד. ניסיתי לעשות כל מיני אופטימיזציות לשרת הNYSQL אבל נראה שהחמרתי את המצב. לאחרונה משרת של עומס 1-2 השרת עלה לממוצע של 4-6 עם קפיצות ל10 ויותר:

  התמונה הזו היא תמיד עדכנית. אז מי שמוצא את הפוסט הזה בארכיון, אני מקווה שעכשיו זה נראה יותר טוב ולא מתאר את העומס המגעיל שקיים בזמן הכתיבה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *