פוסט אחרון

לא קל לי לעשות את זה, אבל צריך להגיד משהו. 5 הקוראים שלי בוודאי שמו לב שלא כתבתי כאן כבר המון זמן. קצת כי לא היה לי פנאי וקצת כי האמת אני לא יודע מה לכתוב. תמיד קיבלתי משובים צוננים על פוסטים שחשבתי שהם נאוד מעניינים והנה כתבתי פעם אחת פוסט פרטי למדי, לא מושקע, לא ערוך לחלוטין, ודוקא הוא זוכה להמון תשומת לב ועידוד, ואין לי מושג מה עשיתי שם בכלל שנראה לקהל הקוראים כ"כ מוצלח. בקיצור כנראה אני וקהל הקוראים פשוט לא מבינים אחד את השני, וזה אומר שלא ברור מה אני עושה כאן ואין סיבה להחזיק בלוג.

אני מגלגל את זה שבועיים כבר בבטן ולא מוצא איך לנסח את זה, אז הנה זה פשוט: סוגר. תודה על הפידבק. יום טוב.

25 תגובות בנושא “פוסט אחרון”

 1. עירא…? מה נפל?? אני מכיר אותך טוב מדי כדי לדעת שאין לזה שום קשר ל-1 באפריל.. או שאולי אני טועה..?
  חשבתי שדווקא בגלל מה שעשית שם, בגלל חוסר העריכה, בגלל העניין שנוצר, נוכל להמשיך לקרוא עוד דברים מהסוג הזה! אלה הדברים שהופכים בלוג לדבר האמיתי, איש! אל תוותר על זה!
  חוצמזה – זה קורה בכל בלוג. אתה חושב שאני מקבל תגובות על כל דבר שאני כותב ושנראה לי מעניין וחשוב? דווקא את רוב התגובות שלי (ולי באמת יש 5 קוראים, בניגוד גמור אליך), אני מקבל על דברים אישיים ולא ערוכים.
  הכתיבה שלך היא הדבר שגרם לי להתחיל לכתוב בעצמי לפני פחות משנה. אולי זה מתבכיין, אבל אני רציני לגמרי – בזכות הבלוג הזה שלך התחלתי לכתוב, בהתחלה פה, אצלך, ואחר כך בהשראתך – גם בלוג עצמאי.
  איש, זו הזדמנות שלך להתפתח ולפתח סוג אחר של כתיבה, אמיתית, לא ערוכה, אישית וכן – מאוד מעניינת! אל תוותר על זה, בנאדם.

 2. חוצמזה – מה עם פרוייקט סקוטלנד..? יש לך עוד הרבה לכתוב. קח אוויר, קח ת'זמן שלך – אבל אל תסגור. לא ככה.

 3. זהו? בגלל שקיבלת פידבק במקום אחר ממה שחשבת שצריך אתה עוזב הכל? אולי להפך, תשקיע יותר בצד שקיבל את הפידבק?

  ולגבי התוכן עצמו – זה נחמד מאד שאתה משקיע בפוסטים שלך, אבל לפחות מבחינתי, אחוז גבוה מהם הוא סינית בשבילי (ולא כמו גיא, אני לא מבינה סינית, אפילו לא קצת). אני לא אשת מחשבים, וטכנולוגיה לא ממש מדברת אלי. כנ"ל יין או ויסקי. כשמגיע פוסט שמחובר לצד האנושי יותר של העירא, יותר קל לי להתחבר. ויש לי גם יותר ידע. אז אני גם מגיבה. עם כל הכבוד, פשוט אין לי מה להגיד בענינים טכנולוגיים או אלכוהוליים, וזה לא מרוע לב. אני פשוט לא מבינה בדברים האלה כלום. אני לא מגיבה על דברים שבהם אני לא מבינה. אני כן קוראת, כן לומדת ממה שאתה כותב, אבל לא מגיבה כי אני לא בטוחה אם יש לי מה להוסיף לנושא.

  חבל לי שתפסיק לכתוב. אתה כותב יפה, אתה מוסיף המון מידע. אל תשכח עירא, בלוג כותבים בשביל עצמך, לא בשביל אחרים. אם אחרים מחליטים שטוב להם בבלוג הזה, הם יבקרו בו לעיתים מזומנות יותר או פחות ואולי גם יגיבו, יותר או פחות. אבל זה ב-ש-ב-י-ל-ך. אפשר לחשוב שאתה חי רק בשביל מה שאחרים יגידו. תכתוב על דברים שמענינים אותך. על וְאֶל החיים שלך. למה להפסיק הכל אם אתה מקבל תגובה בצד ימין ולא בצד שמאל?

  מקוה שתשנה את דעתך.

 4. הפוסט על סבא, הפוסט הזה, הפוסט על child free
  מסתבר (בכלל לא במפתיע), שכאשר אתה כותב על עצמך, על דברים אישיים, זה מעניין המון אנשים.

  כי אנשים אוהבים אותך, מתחברים למה שיש לך לומר. ואתה גם אומר את זה בכשרון לא מבוטל.

  נושאים תאורטיים יותר … זה אולי מעניין, אבל בדרך כלל אין לי מה להגיב / לתרום

  אני אצטער אם באמת תחליט לא לכתוב יותר.

 5. קיבלתי לפני חצי שעה טלפון מאוד מוזר. מישהיא שלא זיהיתי את קולה התקשרה ממספר חסוי באיכות קו שנשמעה כמו שיחת לווין או סקייפ, שבין צחקוק לצחקוק טענה שאל לי מלהפסיק לכתוב, וניתקה כאשר שאלתי אותה מי היא.

  לא, עזבו עכשיו את 1 באפריל, זה אמיתי לגמרי, יש לי סטוקרית.

  זה היה מספיק מפחיד ומוזר כדי שאוריד את מספר הטלפון שלי מהאתר. ג'יזס. כאילו שהייתי צריך תירוץ להפסיק לכתוב על דברים אישיים. כל פעם אחרי פוסט אישי אני מרגיש צביטה שאולי כתבתי אישי מדי, ואז קורה דבר כזה.

 6. יש לך סטוקרית!?!?!? איזה כיף לך! אני גם פותח בלוג. (באמת, פרטים בקרוב)

  עירא –
  יש לך יותר מדי כשרון בשביל שלא תוציא אותו עלינו.
  אז נתראה בבלוג/מיזם הבא?

  להת'
  אודי

 7. עירא… מתי בפעם האחרונה אחד מאיתנו יכול היה לומר שיש לו סטוקר/ית?! 🙂

  איש, אני ברצינות חושב שזה שתפסיק לכתוב לא ישפר את ההרגשה שלך, ובטח לא את שלנו. אני יודע ומכיר את הצביטה הזו שאתה מרגיש כשאתה כותב על דברים אישיים, אבל מצד שני זו דרך מעולה להתנקות.
  אל תפסיק. אין כמעט יום בשנה האחרונה שאני לא נכנס לבלוג שלך ובודק מה חדש (בלי קשר ל-RSS), כי זה פשוט מהנה. אתה כותב בצורה קולחת וכשרונית, ואני חושב שלא רק אני חייב לך את ההשראה הבלוג שלי. קח גם את מודי, למשל. ואני בטוח שגם אחרים. מנקודת המבט שלי, אתה מדור המייסדים, וזה באמת יהיה חבל לזרוק את הכישרון שלך לקיבינימט.

 8. צ'מע ידידי היקר,

  זה בסיידר גמור להחליט שמשהו לא עושה לך את זה יותר, זה יותר מבסיידר להחליט שלא בא לך וזה הכי נכון שבעולם לעשות מה שמרגיש לך נכון.
  איכשהו הפוסט הנ"ל שלך נשמע כאילו יש איזה שהם חוקים שאתה ואו אחרים צריכים לעמוד בהם בבלוג – כמות פוסטים / קצב / כמות תגובות / רמת חשיפהוכו'….היופי בעיני הוא שאין כזה….זה המקום שלך…עשה בו כרצונך…..כתוב, סגור או שפץ ביתך….
  אינני מתכוון לעודד אותך להמשיך – אם כי כמו שאמרתי כבר בעבר ואחרים הזכירו בתגובות אתה כותב נהדר – אלא חושב שמה שחשוב הוא שתעשה משהו שלרגע הנתון תרגיש שהוא עושה לך טוב.

  אהה…..כן, לגבי הסטוקרית…..מגניב….מכפתלך? ממה נבהלת?

  פיצה ברזילאית כבר אמרתי?

 9. חרדל לא אמרת, והיום זה הולך חזק.

  אני לא קבעתי פה חוקים, רק הכנתי אנשים למה לצפות. הזמן יגיד אם רטרואקטיבית אני אחליט שזה פוסט אמיתי או 1 לאפריל.

  ולגבי בחורות אלמונימיות שמתקשרות דרך סקייפ לצחקק ולנתק – לא מצחיק. אם יש לי מעריצה – תחשף נא ונדענה! בבית התלוי לא מדברים על כח המשיכה. היו לי בחיי מספיק מכרות וחברות לא מאוזנות (לשימחתי זה לא נגמר מעולם ביותר מנזקים כלכליים, כבדים יותר או כבדים פחות, וצלקות בנפש ולא בגוף, אבל רב לי מפסיכיות בחיי, לא רוצה עוד אחת, תודה רבה.)

 10. עמוס, כשכבר זרחה השמש על השני לאפריל ואף אחד לא אומר "סתאאאאאם" אז באמת אין סיגר (בכל מקרה לא יהיה אצלי בבלוג. איכס)

 11. זהו? נגמר? חבל…
  למרות שאנחנו כמעט בכלום לא מסכימים, דווקא נהניתי לקרוא את הפוסטים שלך, ואם יש משהו אחד שדווקא למדתי מהנסיון בבלוג שלי, זה שטקסט ערוך ומסוגנן לחלוטין מקבל משום מה הרבה פחות מטקסט שפשוט "שופכים" אותו על המקלדת. אפילו בדקתי את זה עם Google Analytics שכתבתי על נושא מאוד ספציפי כמעט אותו טקסט, פעם כ"שפוך" ופעם כמסוגנן. המסוגנן קיבל בשבוע בערך 20 פניות, וה"שפוך" בערך 400.

  חבל שאתה מחליט לסיים. מקווה שתחזור בך.

  תודה,
  חץ

 12. מוזר. מההיכרות שלי איתך באולטינט, הייתי בטוח שאתה אוהב לכתוב, ולא תהיה מסוגל להפסיק לעשות את זה בחיים. חשבתי שהבלוג הוא אבולוציה טבעית למה שהיית כותב באולטי (ממש כמו עם האגמון).

  זה שאתה מקבל משובים צוננים על פוסטים שאהבת, אולי אומר שאתה צריך למצוא מגיבים שיותר קרובים אליך. וזה אומר להגיב יותר בבלוגים של אנשים כלבבך. עשית את זה?

  בכל מקרה, מה שתחליט, תמיד תהיה בקורא ה-RSS שלי.

 13. אני מקווה שאתה לא מתכוון להוריד את התכנים הקיימים, כי לפחות על האייטם על childfree חוסך לי הרבה הסברים ארוכים ומיותרים (אני מזדהה עם 99.9% ממה שכתבת שם). אני יכול כמובן לשמור עותק ולשלוח למי שצריך, אבל הרבה יותר נחמד להפנות לדף "חי".

  בכל מקרה, חבל. זה אחד הבלוגים הבודדים שאני קורא.

 14. אני לא מוחק כלום. לאור קריאות העידוד מהקהל פה אני עוד עלול לחזור לפרוק כאן את גבבי הקש של מחשבותי הצנועות. ימים יגידו.

 15. שמח לקרוא את התגובה האחרונה שלך. אני לא חושב שזה קשור – אבל רוצה לוודא שאין קשר למה שהערתי לך על הפוסט הארוך ההוא. היה מדובר בביקורת בונה ידידותית גרידא.

  דע לך שהעדר תגובות לא אומר כלום על כך שלא נהנים לקרוא את מה שאתה כותב. למשל הפוסטים על סקוטלנד אצלך ואצל גיא גרמו לכבד שלי לעשות סלטות, אבל לא הרגשתי שיש לי מה לתרום. חוץ מלכתוב דברים בסגנון "מגניב" או "וואי איך בא לי" כל כמה פוסטים לא היה לי משהו חכם להגיד. זה לא אומר שלא קראתי באדיקות. כנ"ל גם על דברים אחרים.

  לא ממש קשור, אבל הנה דוגמה לפוסט ממש מעניין – אבל אין בו תגובה אחת. זה אומר שלא קראו אותו הרבה אנשים? שהם לא למדו מזה? שהם לא נהנו מזה?
  http://www.sommelier.co.il/blog/?p=60

 16. הי עירא,
  הייתי במילואים שבוע שעבר, אז דווקא את הפוסט הזה אני קורא באיחור.
  לא תמיד אני מגיב לפוסטים שלך, ואני מודה שלא כולם מעניינים אותי, אבל אלו שכן מדברים על נושאים שקרובים אלי היו תמיד מעניינים, תמיד לעניין. ואני מניח שאלו שמתעניינים בדברים אחרים ממני מוצאים פוסטים אחרים שמעניינים אותם.
  בקיצור, מקווה שתחזור בך, כי לא לחינם אתה אחד מהבודדים שאני משתדל לקרוא בקביעות.

  לטעמי, אל תפסיק בגלל מה שאתה חושב שהקוראים שלך חושבים…
  תפסיק אם אתה איבדת בכך עניין, ואני מאוד מקווה שלא זה המצב.
  (ונראה לי לאור התגובות פה, שהקוראים שלך לא חושבים כפי שאתה חושב שהם(אנחנו) חושבים).

  בכל אופן אני עדיין מחכה להמשך תיאורי סקוטלנד.
  אז אני מקווה ומחכה לראות את הפיד של הכורסא מסמן שיש פוסט חדש

 17. תגיד נפלת על הראש???

  הבלוג שלך הוא היחידי שאני קורא בקביעות (לפעמים גם של גיא- אז הנה יש לך 5 וחצי קוראים).

  אם אתה צריך מנוחה אז אני יכול להבין אבל להפסיק!!!! זה לא בא בחשבון 🙂

  חוץ מזה הסיבה היחידה שאני לא מגיב היא האנטי ספמר שלך שתמיד מוחק אותי כשאני מגיב מהעבודה. הוא לא אוהב אותי 🙂
  אולי הוא מחובר למסד הנתונים לחברה מאלעל בשדה התעופה??

  תהפוך את הפוסט לבדיחה של 1 באפריל ואל תסתכל אחורה…

  מחכה לפוסט הבא…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *