מרכז הכובד החברתי שלי

לא יודע למה ומתי התחלתי לאסוף בגוגל ארץ את מיקומי הבתים שלי ושל חברי, אבל אני אוסף אותם כדי לקבל פרופורציות. מרגע שהוספתי בני דודים בניו יורק, חברים בקליפורניה וחברים שעקרו לאוסטרליה, המפה גדלה והתפזרה. היום הוספתי את מודי, שגר אי שם בצמוד לשמורת טבע בהרים המדהימים שמעל מולומבימבי בNSW, אוסטרליה (למות על השמות שהם נותנים למקומות שם…)

כשבוחרים בגוגל ארץ רשימה של סימני מקומות ב"תיקיה", הוא מסרטט לך מפה שכוללת את כל הסמנים. אם התיקיה מכילה סימנים ממקומות כ"כ רחוקים כמו ישראל, אוסטרליה ושני חופי אמריקה, ברור שהתוכנה נאלצת להראות את כל הכדור, אבל היא בוחרת להתמרכז בממוצע של קווי הגובה והרוחב של כל הסימנים ובמילים אחרות, במרכז הכובד הגיאוגראפי בערך (לא בדקתי, אבל הרשו לי את הסיספונד הזה בשביל הפאנצ'ליין). יוצא שאם אני מבקש את התיקייה של כל החברים והמשפחה, גוגל ארץ מתמקם לו מעל מרכז אפריקה. זה יהיה המקום הקרוב ביותר לכולם אם ארצה לארגן מפגש :-)

ונשאלת השאלה הותיקה, למה לא אוגנדה?

דיוק של גיקים אבל דורש חישובים אמיתיים ומדויקים, ככה עשו את זה פעם בפרויקט דביאן… למי שחובב גאוגראפיה, מסתבר שיש מסה אדירה של תוכנות חופשיות ומידע מסתובב (ברוב העולם הגישה לGIS ממשלתי היא חינם בניגוד לארץ), ופרויקט דביאן GIS עושה עבודה ברוכה בריכוז החומר.

4 תגובות בנושא “מרכז הכובד החברתי שלי”

  1. These are abolignal names. Many of the "English" names are actually "Englisation" of other aboriginal names.

    As for your social centre – it's indeed an interesting data but I wanted to tell you since a few days ago that you seem to be spending far too much time on the net [removed by Ira]

    Amos

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)