מי שהולך לישון עם פשפשים – קם בלי מיטה

לקוחות יקרים, מיקרוסופט מבקשת למסור שלכל מי שמשתמש בשירות הוטמייל בישראל, השירות הנוח של MSN ישראל והבית החם שמיקרוסופט מעניקה לו באהבה בחינם (כן אתם!) – אז מעוד שלושה ימים אין לכם בית (צילומסך) – מיקרוסופט פשוט שורפת אותו עם המייל שהיה בפנים אם לא גיביתם. אבל אל דאגה, יש מייל עם COM בקצה! עם פיצ'רים! עם LIVE!!!! ואל תשכחו שאתם חשובים לMSN, אוהבים אותכם נורא, כאילו!

(רמז, למייל המשופר הזה קוראים ג'ימייל. אם ממילא שורפים לכם את הבית אפילו בלי העברה דואר, אני ממליץ שכבר תחליפו ספק)

14 תגובות בנושא “מי שהולך לישון עם פשפשים – קם בלי מיטה”

 1. מזל שאני תמיד הייתי ב-COM.
  אחרת כל הספאם שבטח הייתי מקבל לתיבה שלי, אם היתה לי אחת ב-CO.IL – היה נמחק לעולמי עולמים.
  אם זה היה קורה לא הייתי סולח למיקרוסופט. לעולם!

 2. הי אורי וברוך הבא לבלוג :-)

  עם כל הסרקאזם הראוי להם, אני חושב שמיקרוסופט הוכיחו שוב שהם לא רק לא מבינים מה העם רוצה, הם גם ממש טובים בלשכור עוד תת-מנהלים בעוד ארצות שימשיכו לא להבין שלקוחות זה יותר ממכונות לייצור כסף. מדהים, לא? :-)

 3. אגב לקוחות, בדיוק היום העלתי פוסט על מכתב "ברכה" שקיבלתי מקופת חולים "כללית" לכבוד יום ההולדת שלי. מה שאמרת עכשיו הזכיר לי את זה – כי באמת לקוחות הם קצת יותר ממחשב שעושה פעולות מכניות ואוטומטיות, וכשהן מבינים שמתייחסים אליהם כמו אל אדיוטים – הם פשוט מצביעים ברגליים.
  קיצר, אתה מוזמן להציץ (:

 4. תשמע.. זה הרבה יותר קל מאשר לעשות migration.
  פשוט תודיע לכל הלקוחות שלך שאתה לא הולך לתמוך יותר בגרסה ישנה, תוותר על קומפטביליות לגרסאות קודמות, ויצרת לך בסיס לקוחות נאמנים…
  הבדיחה הגדולה במייקרוסופט, ששרגא מור, המנכ"ל החדש של MSNת התראיין לפני איזה שבועיים לאחד העיתונים, ודיבר על זה שהמטרה שלו היא לבנות בסיס לקוחות נאמן כזה, שישתמש במוצרי מייקרוסופט, במיוחד כשהמוצרים האלה עולים על אלה של גוגל או יאהו. ואז מה עושה MSN? יורה לעצמה ברגל.

  זה דומה למה שקורה עכשיו עם חברות התעופה. סוויסאייר ולופטהנזה הודיעו שלשום לכל הסוכנים בארץ, שמהשנה הם מפסיקים לקבל את העמלה על מכירת כרטיסים (7%). מה שאומר שמעתה הסוכנים ייקחו מהלקוחות עוד בערך 50$ (הערכה גורפת, כרגע) על "טיפול". חברות התעופה האחרות כבר הדיעו שהן יילכו בעקבותיהן של סוויס ולופטהנזה. הן לא חייבות דין וחשבון לאף אחד, בדיוק כמו מייקרוסופט. לפחות ככה זה נראה כרגע.

  עם כל הדיבורים על ה"לקוח במקום ראשון", חברות בתכל'ס לא שמות זין על לקוחות. וזה הולך ונעשה בלתי נסבל.

 5. עולה פה בעיה רצינית, של מה לעשות במידה ויום אחד יעלם שירות אחר, כמו יאהו או ג'ימייל? מה יעשה כל אחד מאיתנו שתלוי בשירותים הללו?

 6. לא משתמשים בשירותים של חברות שלא תלויות בדעת קהל ורפיוטיישן. מיקרוסופט כבר שנים דורסת את לקוחותיה ואנשים עדיין משתמשים במוצרים שלה בשמחה. הם לוקחים כנתון שהם ידרסו. אתה ראית עוד בלוג שכתב על הסגירה הזו של הוטמייל? אני לא. אנשים אינטייליגנטיים פשוט לא משתמשים בשירותת הזה ולא נכווים.

  מצד שני גוגל חיה ונושמת על משתמשים. שיבואו לפרסם, ללחוץ על פרסומות, לחפש ולראות פרסומות, לקרוא דואר ופרסומות…

  לגוגל אין כמעט מוצרים שנמכרים תמורת כסף נטו (מכירת אד-סנס זה בתנאי שמישהו לחץ על הלינק). היחידי אולי זה גוגל-ארץ פרו, ולא נראה לי שמזה מקימים אימפריה. חברה כזו חייבת למשתמשים את חייה ולכן יש סיכי הרבה יותר נמוך שתדרוך עליהם.

  מה עושים נגד? מגבים הביתה כל הזמן! לא משאירים את זה על שרתים של חברה שלא בבעלותך ולא בשליטתך. מושכים כל שבב מידע הביתה. אה, וגם לא מתחברים לאף שירות שלא נותן לך לגבות.

 7. נתחיל בזה שמשתמע מדבריך כי רק בלוגרים הם אנשים אינטיליגנטיים, וכל האחרים משתמשים בהוטמייל אבל פשוט לא יכולים לספר על זה לעולם :)

  עכשיו ברצינות, אני מרגיש שאנחנו חייבים הרבה לגוגל, והתלות שלנו בה עולה בד בבד עם עליית שווי המנייה שלה. קשה עד בלתי אפשרי לתאר את חיינו באינטרנט כיום ללא שימוש בשירותים של גוגל (בראש ובראשונה, ג'ימייל והחיפוש של גוגל). בעתיד אנחנו עלולים להיות נתונים לסחיטה אם למישהו יפול איזה בורג ויוחלט על תשלום ולו הסמלי ביותר על ג'ימייל למשל (והדבר סביר להניח יקרה רק ברגע בו המתחרים של גוגל יפרשו מן המרוץ כמו שכמעט כולם כבר עשו בתחום החיפוש).

 8. Google actually sell much more than Google Earth Pro – they sell extra space in GMail and other apps, they sell google-apps and other stuff I can't think about from a back yard in the middle of another Brazilian country area :).

  A

 9. רגע, עירא, העלית את הטיעון הזה ברצינות? בלוגרים (אני משער שהתכוונת לעצמאיים) הם נבונים יותר מהאדם הממוצע? נראה לי סביר יותר להניח שרוב הקוראים שלך, ואולי גם רוב הבלוגרים שאתה קורא, נוטים לתחום הטכני – ומהסיבה הזאת לא יעשו טעויות כאלה. יש מקום להיזהר עם טיעון האינטיליגנציה.

  עמוס, רוב השרותים האלה הם די חדשים ואני בספק אם הם משמעותיים בשלב זה (מה גם שלפי רוב התחזיות, הכל נע לעבר "שטח אכסון לא מוגבל", ואכסון נוסף תמורת תשלום הוא רק טלאי זמני בדרך).

  [וכמובן שרק עכשיו שמתי לב שעבר כבר שבוע מאז התגובה האחרונה. מילא.]

 10. חס וחלילה להעליב את כלל הבלוגרים ולקרוא להם אינטיליגנטים! אני באמת אזהר מהיום…

  אני לא חושב שאנשים בלי קצת חוש טכני פותחים בלוג (וכן, כראה שאני מתייחס בעיקר לבלוגים עצמאיים) ואף אחד מהד לא כתב על האייטם הזה, כי הוא חסר ענין ואולי אפילו מובן מאליו. ראוי היה לו שיתפוגג כמו פלוץ במגרש בייסבול אבל אצלי הוא קיבל את המשקל הראוי, ולראיה – יותר תגובות ממה שהיו פה כבר המון זמן..

 11. עירא, אני חושב שבתגובה האחרונה שלך עשית בדיוק את ההפרדה שעשיתי אני – חוש טכני != אינטיליגנציה. פשוט חוש טכני שאומר לא להשתמש במוצר נחות.
  כן, הרבה תגובות. מה לא עושים בשביל להתחמק מעבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)