על תאימות וגבול השפיות

הרגע שלח לי מישהו תגובה אלמונימית מאנונימייזר של דואר (אבל כתובת הIP שלו הסגירה את מקום העבודה שלו :-))

סליחה על ההפרעה, אבל האתר נראה נורא בלי סקריפטים (כן, יש כאלה שמשתמשים ב NoScript ).


יופי גיבור שלי. ירית לעצמך ברגל ואתה רוצה שאני אתגמש. 'סתומרת בגלובאלי אני בהחלט מסכים איתך שאם הייתי אתר מסחרי, או ממשלתי, זה היה מוצדק. אבל האתר שלי אפילו לא נראה טוב על אקספלורר פחות מגרסא 7, כי הוא מכוון לדפדפנים מודרניים, עם תמיכה בPNG עם שקיפות אלפא, JS וXHTML. אם בחרת לחסום חלק מהתוכן שאתר מרוחק רוצה לתת לך, או לעשות עליו מניפולציות – זה מה יש. יש לי בלוגים שאני גולש אליהם וחסמתי תוכן מצורף מMyBlogLog ופתאום יש "חור" בעמודה צדדית, או אתרים שבהם נשבר העיצוב כי קילפתי החוצה את AsSense, או שאחרים שבהם גריזמונקי הופך לי לינקים של Mailto: לאייקון של ג'ימייל וגם כן שובר את העיצוב. מקובל עלי כי אני רואה את האתר לא איך שבעליו התכוונו שהוא יוצג, אז זו אחריותי כצופה "לאכול" את הבחירות שלי.

ההתחשבות היחידה לתאימות שהתקנתי כאן היא תאימות לדפדפנים סלולאריים. לפני שבוע באמת גלשתי לבלוג שלי עם אופרה על נוקיה E90 וזה עובד מעולה. אני מציע לכל מי שלא רוצה סקריפטים, פלאשים ושאר "סכנות", גם לחסום CSS, וככה לקבל עמודים שאולי נראים פחות מעוצבים, אבל לפעמים יותר קריאים.

בכלל, שקול מעבר ללינקס. דפדפן מעולה למינימליסטים שכמוך.

וזה מזכיר לי בדיחה שאהובה על ידידי גיא…

– "אמא, אני רוצה עוגיה!"
– "הנה הצנצנת שם, על השיש…"
– "אבל אמא, אין לי ידיים!"
– "אין ידיים – אין עוגיות!!"

מה שמזכיר לי, תחסום גם קוקיז. וורדפרס אוהב לדחוף כאלו, והתבנית שלי מוסיפה עוד כמה.

מה אתם אומרים – אני עושה פחות מדי למען קוראי? אני מרחיק אותם? שאתקין theme switcher ואתן אופציה עם תבנית פשוטה יותר?

11 תגובות בנושא “על תאימות וגבול השפיות”

 1. אני דורשת שתתקין תמיכה ב-Lynx!

  ויותר ברצינות – אתה משתמש בתוסף עם התבנית למובייל שתרגמתי, או במשהו אחר?
  (סקרנית לדעת האם עוד מישהו מלבדה משתמש בזה)

 2. לי אין בעיה, אני פשוט מסמן את הטקסט שלך ויכול לקרוא אותו מעל הרקע של הסימון. אני מפעיל JS כשאני צריך אותו, ולא כברירת מחדל.

  אבל ברצינות, שקיפות אלפא והכל, תמיכה בHTML רגיל לא נראית לי כמו דבר מורכב. במקרה שלך, למשל, אפילו כשJS מופעל כדת וכדין, הדף שלך לא קריא עד שכולו יורד, כי הטריגר שמשנה את הצבע של המלבנים לשחור מופעל רק בסוף, ובינתיים הטקסט לבן על אפור בהיר. כל מה שצריך זה לשנות את הרקע כברירת-מחדל ל#000000, והופה — הדף קריא בלי קשר לJS.

 3. עירא, הרבה אנשים פה נותנים לך עצות למיניהן, באיך להפוך את הבלוג שלך ליותר קריא…
  לי יש רק בעיה אחת: איך לעזאזל הצלחת להרוס את הבדיחה שלי?????
  זה היה קצר! זה היה פשוט! לא היה שום דני בסיפור הזה! אפילו לא יוסי! מה??? איך??? למה???
  ילד מסכן בלי ידיים, עבר עכשיו גם רצח….

 4. הנה, גיא. הרגתי את דני. I'm preparing to die.

  לעדי – הרקע אמור להיות תמונה ולא לבן, יש לך שישה רקעים לבחור מהם (בJS!) בראש הדף.

  לשרון – אכן, הפלאגאין המצוין שתרגמת. נראה יופי על הטלפון. הוא לעומת זאת לא מופעל בלינקס (ובזה אני מתייחס לשני הדפדפנים, lynx וגם links) ולא W3M. אני חושב שמן הראוי וגו'.

 5. Ira, I think you missed Adi's point.

  define black as the background colour in the css styles file and it will make the text visible from the second it starts to load (white over black).

 6. לוקח לרקע 3 שניות להטען. מה 3 שניות משפיעות על כמה אתה מספיק לקרוא?

  אגב, אם אני קורא נכון את הCSS הרקע היה #CCC, שיניתי ל #000000. אבל אני לא יודע CSS, האם זה הפרמטר הנכון? אני לא רואה רקע שחור כי יש לי תמונת רקע, וזה חלק מהדיזיין שלי הרי.

  body {
  color: #000000
  {

  כדי לבדוק אם זה נכון אני עכשיו צריך למחוק את הקוקי שבוחר לי רקע או לייצר דף מפוברק רק כדי לבדוק, ולמען האמת, אני לא מבין את הפואנטה.

 7. הרקע לפעמים לוקח הרבה יותר משלוש שניות לעלות, בעיקר כשקוראים דרך לינק לא הכי מהיר משותף עם עוד כמה חבר'ה במשרד בצד השני של העולם…

  speaking of the devil, מוזילה-זין מפנה למאמר ב-linux.com על Stylish, הרחבה לפיירפוקס שמיועדת לשנות את המראה של אתרים לפי ראות עיניו של הקורא…
  http://community.linux.com/community/07/04/30/1557201.shtml

 8. אתה מדבר אלי?
  לא יודע – מהבית עם קו ADSL2 עם 8 מ"ב (כי לא טרחתי לקנות מודם ADSL2) זה עולה מהר ויפה. אני צריך לבדוק מהעבודה כששאר החברה עובדים.

 9. האמת שבמחשב הלא נורא חדיש שלי, כשגוללים את האתר שלך בשוא"ש הוא קופצני – ובכלל כל הקטע הזה של השקיפות די גורם למחשב שלי לסבול (השוא"ש אוכל את כל הזמן של המעבד). אני הייתי שמח אם היתה אפשרות לבחור בתבנית יותר קלה (לי יש אופציה כזאת באתר, ואני יודע שלפחות חלק מהקוראים משתמשים בה).

 10. היום בדקתי באמת אם THEME SWITCHER עובד כמו שאני רוצה אבל מסתבר שאצטרך לעשות קצת שינויים קודם. בקרוב אני אוסיף אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)