שם שמיים

מהדברים שמגלים בשיטוטים בוויקיפדיה…

לא יודע איך פיספסתי את זה, אבל קצת אחרי שפלוטו נפלט מרשימת כוכבי הלכת והוגדר מחדש ככוכב-לכת ננסי, הוחלט גם על שם רשמי לשכנתו הגדולה ממנו. השם המנצח אריס, על שם אלת הבלגנים הידועה (Έρις), מתאים כאן לדעתי מאד (למי מקוראי שלא קרא עדיין את הפרינציפיה דיסקורדיה, תתביישו!). זה מתחבר יפה, כי אריס התחילה את מלחמת טרויה לפי האגדות כשסכסכה בין כמה סלבריטאיות אולימפוס, וכך גם אריס הכוכב הננסי, שהייתה מראשונות העצמים הגדולים שהתגלו בשכונותו של פלוטו וגרמה לדיסקורדיה רבתי בין האסטרונומים.

מייקל בראון שגילה אותה קרא לה בשם החיבה "זינה" על שם הנסיכה הלוחמת מהטלוויזיה, ואני חשבתי שזה חמוד, ולוסי לוולס ששיחקה את זינה הוחמאה מאד. מאוחר יותר בראון גם קרא לירח שהתגלה צמוד אליה "גבריאל". למרות שהשם לא נבחר, בראון השגיח לפחות שלוסי לוולס לא תזרק לגמרי ממפת השמיים: הירח הקטן זכה להקרא דיסנומיה על שמה של ביתה של אריס, וביוונית Δυσνομία משמעותו בתרגום יצירתי "lawlessness". מגניב איך הכל מתחבר בסוף, לא?

כמה טוב שיש ויקיפדיה… אף פעם לא משעמם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:wink: :wai: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)