עכברי הבארים הביתה

רוחמה אברהם שולפת חוק פופוליסטי להפסקת מכירת אלכוהול בשתיים בבוקר. הסטטיסטיקה טוענת שמקרי האלימות ותאונות דרכים בלילה ירדו ב50% במדינות שבהן הנהיגו את החוק. אני בתור אדם שבד"כ יוצא מהפאב בסביבות 1-1:30 הכי מאוחר לא נפגע מזה. מצד שני אני יכול לדמיין את בעלי הפאבים נפגעים גם נפגעים. פאבים שפתוחים בשעות כאלו זה בעיקר בתל אביב, וליד הפאב יש AM-PM שפתוח כל הלילה ומוכר את כל סוגי האלכוהול. מי שירצה להמשיך לשתות עדיין יכול, ולא נראה לי שיש פה פתרון. לא משהו ברמה של לשפר את מערכת החינוך, ללמד ילדים בגילאי העשרה מה זה סמים קלים וקשים ואיך לא נסחפים. יצוצו פה אנשים בטח כמו בארצות הברית. יעלה טיעון דומה ל"חינוך מיני בבי"ס יגרום להפקרות מינית". אני מאמין שאם ילדים בגילאים צעירים ממילא מתנסים בגראס ואלכוהול, עדיף להשכיל ולחנך אותם לשים לב לגבולות מאשר לסכם את הנושא בהפחדות ו"אסור וזהו בלי הסברים" כי ילדים הם ילדים והם רק ינסו יותר.

אז נגייייייד שהיה אפשר לעשות רפורמה בחינוך. מה אפשר לעשות עם מבוגרים פסיכיים על הכביש? סגירת הברזים ב2 בבוקר פוגעת כלכלית במקומות הבילוי ובבליינים אחראיים שבאים עם נהג תורן או ברגל. הסטטיסטיקה חזקה במספרים וצריך להבין תמיד מה עומד מאחוריהם, אבל כשזה כתוב כך קשה פשוט להתווכח. אלכוהול הוא כיף לאנשים אחראיים, אבל הוא סיכון מיותר לסביבתם של שותים לא אחראיים. זו בעיה. זה סם שמשחרר עכבות אבל גם מסיר מחסומים על כעס ואלימות בניגוד לגראס למשל. הוא גם יותר ממכר ובעייתי, מצד שני הוא נחשב הרבה יותר תרבותי. מצידי אם יפתחו סינתהול כמו בסטאר טרק עם טעם אלכוהול ובלי השפעות לוואי, אני מוכן לזרוק לפח את כל האלכוהול בבית.

אז מה עושים עם המבוגרים? מגבירים את אכיפת המשטרה אולי על נהגים ובדיקת משאפי אלכוהול? אני לא מומחה ולא חקרתי את הנושא, אבל נראה לי שלהעניש את הפאב והבליינים האחראיים לא יפתור את הבעיה בצורה היסודית ויפגע שלא לצורך. סמוך על פוליטיקאים שיחפשו קיצורי דרך זולים ופופוליסטיים.

5 תגובות בנושא “עכברי הבארים הביתה”

  1. אבל גם בסטארטרק, מדי פעם מישהו שולף מתחת לדלפק או מארון נסתר בקבוק של אלכוהול אמיתי שהוא השיג באיזו פלנטה, וכולם תמיד נאנחים ואומרים כמה טוב הדבר האמיתי לעומת הסינתוז. (:

  2. סיפר פעם אמריקקי אחד שבא לביקור, שבנעוריו התגורר בסמוך לגבול עם קנדה – הבארים בארה"ב היו נסגרים בשעה X, והם היו קופצים למכונית, (שתויים כהלכה) ונתקעים בפקק תנועה של אמריקקים שיכורים נוספים, בדרך לקנדה, שם הבארים נסגרים כנראה כמה שעות אחרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *