כמה זה עולה לנו?

קפצתי לראות בעיני את האפל החדש, המק-פרו השולחני הסופר בומבאסטי. גם המחיר שלו בומבסטי קצת – מתחיל ב$2500. מייד הרגשתי גירוד עז ללכת ולהרכיב מחשב עם SPEC זהה כדי לראות כמה רחוק יכול המחיר להגיע.

אז ככה. מארז משופצר שופרא דשופרא $150. לוח אם $250 עם כל הפיצ'פקעס. $750 למעבד (יש שניים). דיסק $100. צורב $50. כרטיס מסך $100. זכרון 1GB ECC – $150. עכבר ומקלדת – $90. כל המחירים האלו בהגזמה פרועה כלפי מעלה. אם נשלים את המחיר של התוכנות ומערכת ההפעלה בערך עוד $200 והמחיר של הקופסא הזו בדיוק נכון.

אבל רבאק!!! עדיין כואב 🙂

יותר זול למקמק את החלונות הבעיה היא שבסוף הדרך קיבלת מחשב לא אופטימלי. ג'יפורס GT הוא האיטי שבסדרה, דיסק SATA בודד זה לא אופטימלי, עמוד הקאסטומיזציה לא מאפשר לך לבחור דיסקים 250 נוספים לRAID1, אז אתה נאלץ להוסיף הרבה יותר. 1G זכרון זה מעט מדי ומחירי הזכרונות מופקעים כרגיל, ורוב האנשים לא צריכים יותר מזיאון בודד, שהוא ממילא כפול-ליבה.

הייתי שם שם בורד עם שני סלוטים AM2 כהכנה לעתיד, תוקע בינתיים ATHLON-FX "צנוע", אפילו לא אופטרון. כרטיס מסך בעל שתי יציאות מראש, וRAMDAC יותר מהיר. 4GB זכרון ככה בהתפרעות אבל לא ECC (מה זה פה, שרת?) ומגיע לחצי המחיר, עם ביצועים לא פחות ואולי יותר טובים לרוב האפליקציות.
אחרי כן 4 דיסקים 300 במגירות הוט-סוופ שליפות בתצורת רייד 5 או 1+0 לבחירת המשתמש, לא מוסיף המון למחיר כי מדובר באביזר חיוני לשרידות מידע, והופלה – מכונה מעדיפה בהרבה.

2 תגובות בנושא “כמה זה עולה לנו?”

  1. יש כל מני כלים חביבים, חופשיים יותר או פחות, שמחקים חתיכות ממנשק המאק תחת חלונות. הלינק הוא להורדה של התקנה מאוחדת בשם flyakiteOSX שכוללת רשימה ארוכה של כאלו רכיבים וסקינים, שמביאים לך את חלק מהL&F של המאק. משחק חביב, התקנתי לי ואני מרגיש פיצוי קל עד שיהיה משהו בין איימק למאק-פרו, או שהאיימק יתחזק עוד טיפה בלי לעלות במחיר (אני יכול לחלום?)

    אז הורד, התקן, תהנה, לא מצאתי שם וירוסים או רוגלות, ומקסימום עושים רולבאק למערכת. רק להקפיד שהעברית היא לא המנשק הדיפולטי ללוגין או ליוזר שלך, כי זה דופק את הגרפיקה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *